İçeriğe Yönlendir

Aracımdaki Bu Düğme Ne Işe Yarıyor?

Emrah Altun

Recommended Posts

Passat'a 1.8t motora benzer bir şey yapmış birini tanıyorum :)

Olmaz olmaz demeyelim Evren abi belli olmaz.

Kuş  serisinden kalma alışkanlıklar gibi:) o zaman kesin konuşmayayım ama araçta bugüne kadar o düğme kullanılmamış ve hararet olmadıysa yine soğutma ile ilgili değildir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kuş  serisinden kalma alışkanlıklar gibi:) o zaman kesin konuşmayayım ama araçta bugüne kadar o düğme kullanılmamış ve hararet olmadıysa yine soğutma ile ilgili değildir.

Saygılarımla.

Klasik Türk aklı işte:) Benim tanıdığım adam 150 beygirlik Passatı çiple 190 beygire çıkartıp artık nasıl kullanıyorsa, soğutma sistemine ek olarak radyatöre su damlatacak bir şey yaptırmış. Sonra o arabayı dayım aldığında onda da işe yaramayan bir düğme vardı. İşe yaramamış olacak ki söktürmüştü:)

Saygı bizden.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Emrah Altun
(düzenlendi)

Aradan 5 sene geçmiş olmasına rağmen aşağıdaki videoyu izledikten sonra konuyu tekrar hortlatma gereği duydum. Yoksa benim araçtaki düğme km sayacını devre dışı bırakmaya mı yarıyordu? 😱 

İnşallah kimsenin hakkına girmemişimdir. 

tarihinde Emrah Altun tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

jeep olsa bilinmeyen düğme ya led bağlanmıştır ya vinç bağlanmıştır vs de bu arabalarda ne olaki arkadaşların dediklerinden başka bişe aklıma gelmedi

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Ali Gök yazdı:

jeep olsa bilinmeyen düğme ya led bağlanmıştır ya vinç bağlanmıştır vs de bu arabalarda ne olaki arkadaşların dediklerinden başka bişe aklıma gelmedi

Ali yukarıdaki videoyu izledin mi :) hemen hemen aynı yerde benzer düğme benim eski araçta da vardı. Konu 5 yıllık bu arada.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Emrah Altun yazdı:

Ali yukarıdaki videoyu izledin mi :) hemen hemen aynı yerde benzer düğme benim eski araçta da vardı. Konu 5 yıllık bu arada.

video görünmedi dur başka tarayıcıdan bakim merak ettim

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Tekerdeki hız okuyucularından birini devreden çıkartıyor. O düğme açıkken abs esp çalışmıyor haliyle km okumuyor. Nereden biliyorum?

İbizayı sattığım vatandaş Ankara’ya gidecekti( o an galerici olduğunu bilmiyordum). Tekerden okuyucuyu söksem mi yav dedi km yazmasın. Ben de dedim canının hiç mi kıymeti yok geberip gidecen bu yüzden.. Su testisi su yolunda kırılır derler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Emre Şimşek yazdı:

Tekerdeki hız okuyucularından birini devreden çıkartıyor. O düğme açıkken abs esp çalışmıyor haliyle km okumuyor. Nereden biliyorum?

İbizayı sattığım vatandaş Ankara’ya gidecekti( o an galerici olduğunu bilmiyordum). Tekerden okuyucuyu söksem mi yav dedi km yazmasın. Ben de dedim canının hiç mi kıymeti yok geberip gidecen bu yüzden.. Su testisi su yolunda kırılır derler..

Bu işlerin bu kadar kolay olmaması lazım 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Bi hata olmalı. Km okuması lazım. O kadar kolay değildir. Sensör bozulunca ne olacak acayip saçma geldi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Emrah Altun yazdı:

Bu işlerin bu kadar kolay olmaması lazım 

Tahir Ak yazdı:
Emre Şimşek yazdı:

Bi hata olmalı. Km okuması lazım. O kadar kolay değildir. Sensör bozulunca ne olacak acayip saçma geldi

Her araçta aynı değildir muhtemelen ama bir zamanlar 2000 model s40 almıştık onda da km yürümüyordu. Gerçi örnekteki araçta hiç km bilgisi çıkmıyor..

Aman bizim hırsızımıza yol çoktur bulmuşlar bi şekilde işte 😅

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğuz Marankoz

o düğmeye  basıldığında km ilerlemez bu aracın km si düşürmek için yapılmış bişey daha önce fiestada karşılaşmıştım. aracı alan arkadaşa geçmiş olsun muhtemelen yüksek km bi araç aldı ama ekran doğru göstermiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Km ilerlemesini durdurmak bence kolay. Fabiam varken km teli mi ne kopmuştu.1000 km civarı kullanmıştım. Sonra ustaya götürdüm teli tamir etti başladı km kaldığı yerden saymaya.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Km ilerlemesini durdurmak bence kolay. Fabiam varken km teli mi ne kopmuştu.1000 km civarı kullanmıştım. Sonra ustaya götürdüm teli tamir etti başladı km kaldığı yerden saymaya.

Telliler 15 yıl eskide kaldı hatta 20

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emrah Altun yazdı:

Yoksa benim araçtaki düğme km sayacını devre dışı bırakmaya mı yarıyordu? 😱 

hız sensörü tesisatına düğme koymuş, sonradan takma düğmenin de yerini sol alt bacağın oraya koymuş, düğmenin yeri önemli değil oraya vanalı egzos veya havalı korna , çakar lamba da sıkça konur. yani orada bir düğme var ise başka fonksiyon için de olabilir.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Aynen sensör var Fabia da kronik sıkıntılıdır bozulur sürekli hareket edince felan soketini sökünce durur bu kadar basit olması karaktersiz insanların işine geliyor .
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Tahir Ak yazdı:

Olabilir. Araç 2002 modeldi.

Furkan Bakırel yazdı:

Aynen sensör var Fabia da kronik sıkıntılıdır bozulur sürekli hareket edince felan soketini sökünce durur bu kadar basit olması karaktersiz insanların işine geliyor .

+1

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...