İçeriğe Yönlendir

Bosch Car Servisler Nasıldır Sizce?

Sertaç Kip

Recommended Posts

Sertaç Kip

hava filtresini değiştirmeyi unutmuştum  yakın olduğu için izmir yeşilyurtta elbirlik bosh car serviste değiştirdim.daha ciddi değişim veya bakımlar için güvenilirmi sizce?teşekkür ederim şimdiden.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Izmirde olup da ustaellere gitmediniz mi?

Bosch car servislerin kalitesi ilden ile değişir aynı değildir foed konusunda ihtisaslaşmış yerleri tercih edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Kip

Ustaellere gittim daha önce ama şuan Prestij'e gidiyorum memnunum.Fikir almak için sordum.Ufak tefek şeyler için bornova uzak.Yakında zaten yağ ve filtreleri değiştricem.Birde tamponu hafif sürttüm ;onu boyatırım belki.Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

her araba aynı değildir ve usta da usta değildir, anlaşıldı sanırım, Bosch yazar ama Boşş olabilir, bildiğiniz yerden şaşmayın, heleki İzmir de adres zaten belli :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Servisi iyi bilirim. Tavsiye etmiyorum. Ustaeller den şaşmayın. Prestij de iyidir.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Ustaellere gittim daha önce ama şuan Prestij'e gidiyorum memnunum.Fikir almak için sordum.Ufak tefek şeyler için bornova uzak.Yakında zaten yağ ve filtreleri değiştricem.Birde tamponu hafif sürttüm ;onu boyatırım belki.Teşekkür ederim.

İzmir içerisinde olan biri için, Sabri ustaya ne kadar uzak olsa da gidilir. Forumda bir çok arkadaşımız var, Ankaradan, Eskişehirden, Ispartadan Fordunu Sabri ustaya getiren. Bunlar benim hatırladıklarım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

bosch servisleri hangi araba olsa yaparım abi modunda çalışır. ben olsam bakım için giderdim belki ama bakım harici şeyler için gitmezdim

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Bilindik ve yüzlerce taktir almış kuruluş her zaman tercihtir.Sabri usta derim geçerimm  :good1:  :nazar:

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Kip

Servisi iyi bilirim. Tavsiye etmiyorum. Ustaeller den şaşmayın. Prestij de iyidir.

sebep nedir?ustaellerde çok iyi işlerinde biliyorum önceki bakımları orada yaptırmıştım .ama  balataları değiştirmeye gittiğimde sorayım dedim debriyaj nasıl diye?hemen bitmiş dedi arkadaş ben bittiğini düşünmediğm için başka servis tercih ettim.belki gerçekten öyle düşündü birşey diyemem ama tercih meselesi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

malesef bu şekildeki isim yerler isminin arkasında duramıyor.

ya yetkili servise gidin derim. eleman acemi bile olsa kurum olarak işin arkasında olurlar bir de ne kadar acemi olursa olsun aynı araçtan eline geliyor çok sayıda. onun avantajı oluyor.

ya da iyi tanıdığınız ya da tanıdığınızdan referanslı olan birine gidin. Çocuk çalıştıran yere felan tabi ayrıca gitmeyin. gerçi pek kalmadı ya. 

Önce yapılan işi çok kötülüyorsa yine bir daha gitmeyin.

yalan bir kez söyleyen yere gitmeyin.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

sebep nedir?ustaellerde çok iyi işlerinde biliyorum önceki bakımları orada yaptırmıştım .ama  balataları değiştirmeye gittiğimde sorayım dedim debriyaj nasıl diye?hemen bitmiş dedi arkadaş ben bittiğini düşünmediğm için başka servis tercih ettim.belki gerçekten öyle düşündü birşey diyemem ama tercih meselesi.

Cevap Mehmet Göktürk bey tarafından çok açık verilmiş.Kargaşa hakim burada.Tamam her işleri berbat diyemem ama risk faktörü çok fazla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

İstanbul da gittiğim Bosch servisinin bilgisinden çok memnun kalmıştım.

Elbette hepsi aynı değildir, ancak ellerindeki ekipman yetkili servislerde dahi yok ve arıza tespitinde büyük avantajları var. Gidilecekse referans ile gitmek daha iyi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Servisinden servisine degisiyor. Istanbul dolapdere deki mesela far ayarini pantolon diz cizgisine goe yapmaya calisinca kaputu actirmadim bile.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Maalesef daha önce 1-2 farklı Bosch servise gitmişliğim oldu.. Ancak hiç bir standart yok.. Yani sanki çalışanlar o gün yeni işe başlamış gibi, sanki ilk kez seni aracına müdahale ediyorlarmış gibi davranıyorlar.. Ben artık gitmiyorum.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Konuyu hortlatıyorum ama, Kırklareli'de Tata'dan anladığını söyleyen bir tane usta çıktı. O da Bosch Car servis.

Ben İstanbul'a gidip Tata ustalarında yaptırmayı düşünüyordum fakat Bosch Car servisi bulunca maliyeti düşünür oldum.

Fiyatlar nasıldır bu servislerde? Kurumsal olması sebebiyle sanayideki ustalardan daha mı yüksektir? İstanbul'a gidiş geliş masrafım 150-160 TL arasında.

Sizce maliyet olarak düşünürsek Bosch Car çok mu masraflı olur? (araçta subaplara bakılacak, %90 değişecek, 10 bin km bakımı yapılacak, muhtemelen rot başları salıncaklar vs değişecek, termostat değişecek, gaz ayarı yapılacak)

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Merhaba,

Konuyu hortlatıyorum ama, Kırklareli'de Tata'dan anladığını söyleyen bir tane usta çıktı. O da Bosch Car servis.

Ben İstanbul'a gidip Tata ustalarında yaptırmayı düşünüyordum fakat Bosch Car servisi bulunca maliyeti düşünür oldum.

Fiyatlar nasıldır bu servislerde? Kurumsal olması sebebiyle sanayideki ustalardan daha mı yüksektir? İstanbul'a gidiş geliş masrafım 150-160 TL arasında.

Sizce maliyet olarak düşünürsek Bosch Car çok mu masraflı olur? (araçta subaplara bakılacak, %90 değişecek, 10 bin km bakımı yapılacak, muhtemelen rot başları salıncaklar vs değişecek, termostat değişecek, gaz ayarı yapılacak)
Edirne de var genel anlamda yorumlar iyi hanım megan 2 götürdüm ariza tespiti 50 tl aldilar
elektrovana
eksantirik yağlı kasnak / acı kaydirici
elektrovana
triger
v kayısı
için 4600 tl fiyat verdiler .
Ben parçaları netten orjinal mais aldim listeye ek olarak devirdaim yağ ve filitreleri de değiştim 2200 tl işçilik dahil kendi ustama yaptırdım. Bosch verdiği fiyat yuksek sanayiye göre ama kendi ustam olmasa muhtemelen bende bosch yatırırdım . Fiyat servis ile aynı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bu işlerde usta önemlidir, firmalar pekte önemli değildir,  işini düzgün yapana denk geldinmi her yer Bosch servis yani :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Levent Güzelkalp yazdı:

Edirne de var genel anlamda yorumlar iyi hanım megan 2 götürdüm ariza tespiti 50 tl aldilar
elektrovana
eksantirik yağlı kasnak / acı kaydirici
elektrovana
triger
v kayısı
için 4600 tl fiyat verdiler .
Ben parçaları netten orjinal mais aldim listeye ek olarak devirdaim yağ ve filitreleri de değiştim 2200 tl işçilik dahil kendi ustama yaptırdım. Bosch verdiği fiyat yuksek sanayiye göre ama kendi ustam olmasa muhtemelen bende bosch yatırırdım . Fiyat servis ile aynı

Arada uçurum var. Sanırım cevabımı aldım :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Burası için vag grubu ustası tabelayı indirdi bosch car tabelası astı. İçerisi yine vag grubu dolu şimdi neye nasıl güvenip başka araç götürülür bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Caliskan yazdı:

(araçta subaplara bakılacak, %90 değişecek, 10 bin km bakımı yapılacak, muhtemelen rot başları salıncaklar vs değişecek, termostat değişecek, gaz ayarı yapılacak)

tüm bunları şahin söküp toplayan da yapabilir acaip bir bilgi birikim gerektirmez

Yorum bağlantısı
Ali Gök

tavsiyem marka uzmanlığı olan ustaya götürmeniz olur.

her marka araca uzmanlık olmaz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Katılyorum, marka uzmanlığı ve güncel donanıma göre kendini yenilemiş usta şart, yada yetkili servis, o da süper oldukları için değil, enazından garanti olayı var...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet Caliskan yazdı:

Arada uçurum var. Sanırım cevabımı aldım :)

vergi kira vs vs.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...