İçeriğe Yönlendir

Nokian Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Misafir

Recommended Posts

Alpay Sumer
Levent Avan yazdı:

Herkese merhaba, forumda yeniyim yanlış yere yazıyor olabilirim. Ankara’da tepelik bir yerde ikamet ediyorum. Burada çılgın yokuşlar var aşağı inmenin de başka yolu yok. Kış lastiği olarak ne önerirsiniz ? 

selam. sorun yok. bütçe nedir? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

alt seviye veya denk gelirse orta seviye olur..  ebat nedir? lassa petlas olabilir.. daha iyileri icin biraz daha artırmanız gerekecektir.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Yeni Nokian WR Snowproof nasıl ki acaba ? Yurt dışı testlerindeki bazı grafikler çok iç açıcı değil ama Wr D4 ile aynı gibi... Fiyat 300 TL dediler 195/65 R15 için... Kararsız kaldım

Yorum bağlantısı
Murat Karadağ
Talha Bilgi yazdı:

Yeni Nokian WR Snowproof nasıl ki acaba ? Yurt dışı testlerindeki bazı grafikler çok iç açıcı değil ama Wr D4 ile aynı gibi... Fiyat 300 TL dediler 195/65 R15 için... Kararsız kaldım

Snowproof WR D4 ün yeni çıkanı. WR D5 diyebiliriz. Daha da geliştirilmiş hali.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Murat Sahın

Biraderin yönlendirmesi ile nokian'da karar kıldım.

İnceledim, araştırdım, seçenekler;

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-nokian-kis-lastigi-195-65-15-91-t-wr-d4-2021-uretimi-953523439/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-nokian-kis-lastigi-195-65-15-91t-wr-snowproof-d5-2021-953522935/detay

Hangisi alınır? Garip gelen biri yeni nesil iken arada fiyat farkı yok denecek kadar az, neden böyle?

Başkaca sitelerde adette 10-20 lira ucuz bulunabiliyor ama bayiden almak daha makul geldi. Kargo bekle falan, uğraşmaya gerek yok. Fiyat farkı da sökme takma ücreti zaten :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ucuz olanı al geç. Çokta sorun değil. Zaten marka kendini ispatlamış. Yarım depo gaz parası sana kalır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Murat Sahın yazdı:

Biraderin yönlendirmesi ile nokian'da karar kıldım.

İnceledim, araştırdım, seçenekler;

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-nokian-kis-lastigi-195-65-15-91-t-wr-d4-2021-uretimi-953523439/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-nokian-kis-lastigi-195-65-15-91t-wr-snowproof-d5-2021-953522935/detay

Hangisi alınır? Garip gelen biri yeni nesil iken arada fiyat farkı yok denecek kadar az, neden böyle?

Başkaca sitelerde adette 10-20 lira ucuz bulunabiliyor ama bayiden almak daha makul geldi. Kargo bekle falan, uğraşmaya gerek yok. Fiyat farkı da sökme takma ücreti zaten :) 

Mondeoda wrd5, fiestada wrd4 kullanıyorum ikisinden de çok memnunum. Wrd4 diş aralıkları biraz daha geniş. Özellikle kar çok yağıyorsa onu tercih ederim kar az yağıyorsa wrd5 tercih ederim dişlerin arabaya sıçratacağı kar, tuz vs daha az olur. İkisinden de memnun kalırsınız. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alper Şenses

Benimde megane’a kış lastiği bakarken hepsi... sitesinde 4 lastiğe 100tl indirim varmis Nokian wrd4  karar kıldım 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Nokian Snowproof, 2020 üretimi, tanesi 716 TL. :)

IMG_20210923_123714.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Selçuk Keleş yazdı:

Nokian Snowproof, 2020 üretimi, tanesi 716 TL. :)

IMG_20210923_123714.jpg

Benim snowprooflar 215 55 17 2021 uretimi 1100 tl.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bi snowproof da ben mi patlatsam?

D4'ten daha yeni nesil oluyor değil mi bunlar? Fiyatları aynu görünüyor.

Benim ebat da 1.150 gibi bir şey

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Bi snowproof da ben mi patlatsam?
D4'ten daha yeni nesil oluyor değil mi bunlar? Fiyatları aynu görünüyor.
Benim ebat da 1.150 gibi bir şey

D serisinden sonra gelen seri abi, D4’ten çok memnunum arada bir D5 var.Yeniside güzeldir tahminimce.illaha güncel model isteği yok ise D4’te tercih edilebilir, iyidir.
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bu sene d4 ün son senesi olacak sanırım snowproof kullananlar yorumlarını yazarsa önümüzdeki yıl tercih edebilirim.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Serkan Maden

D5 modelini kar buz şartlarında kullanıyorum çok memnunum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Selçuk Keleş

Nokian'lara geçtik bu 2. kışımız olacak.
İki gündür dikkatimi çeken şey lastiklerin sessizliği oldu geçen sene ilk taktırdığımda bu kadar sessiz değildi.
Sanırım 25 bini dolduran yazlık michelin'ler biraz sertleşti gürültüsü arttı buna geçince de bana sesi aynıymış gibi geldi  :) 

IMG_20230204_160502.jpg

IMG_20230204_163137.jpg

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selim Bilgin

Bildiğiniz gibi uzun zamandır yaz-kış Nokian kullanıyorum. Deprem sonrası yola çıkınca Gerede-Kızılcahamam arası bir yerde sol arka lastiği yardım. Neden oldu anlamadım ama ya bi taş ya da buz kesti galiba lastiği, yerler buz fena tipi var, mecburen çekici bekledim, Kızılcahamam'a çekti, 245/45/18 zaten zor bi ebat, depodan bi tane saçma bi çıkma lastik buldu o ebatta, taktı ve Ankara'ya devam ettim.

Kafamdaki plan lastikler zaten yeni olduğu için aynısından 1 tane daha alıp yola devam etmekti, Ankara'da o lastikten bulamayacağım hiç aklıma gelmedi. Gimat tarafındaki Nokian yetkili bayisine gittim ve şok, savaştan dolayı bu sene Nokian gelmedi, stok yok dedi, diğer tüm bayileri aradım bulamadım. Neticesinde acil yola devam etmem gerektiği için arkaya iki tane Petlas'ın alt markası funtoma ya da fantomo öyle bir şey takıp (deseni neredeyse snowproof ile aynı) yola devam ettim, açıkçası bi sorun da yaşamadım sonra lastik ile ilgili.

Buradan çıkarılacak ders, Nokian, Yokohama gibi markalar F/P olarak iyi görünse de bu tür durumlarda bulmak çok zor olabiliyor. Michelin, Good Year vs. olsa, hatta Petlas olsa çok kolay bulurdum. Aynısı ebat için de geçerli. Bundan sonra lastik alırken bu da kulağıma küpe olsun diyerek tecrübe hanemize yazdık.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vaktinde cx3 lastiği içinde aynı sorunu yaşadım. 215/50-18 gibi saçma bir ölçü vardı. Bende kışlık olarak 16jant lastik kombinasyonu yapmıştım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Selim Bilgin yazdı:

Buradan çıkarılacak ders, Nokian, Yokohama gibi markalar F/P olarak iyi görünse de bu tür durumlarda bulmak çok zor olabiliyor. Michelin, Good Year vs. olsa, hatta Petlas olsa çok kolay bulurdum. Aynısı ebat için de geçerli. Bundan sonra lastik alırken bu da kulağıma küpe olsun diyerek tecrübe hanemize yazdık.

Aracımın üzerinde gelen ve ilk senesinde yanaktan yarılan (19000 km) Yokohoma lastiğim gibi. Lastiği hiçbir yerde bulamıyorsunuz. Elde kaldı 3 tane, balkonda yatıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bazı lastikleri bulsanızda sıkıntı oluyor, 2003 Fusion aracımda 195/60r15 Bridgestone yazlık lastik vardı birisi başka markaydı. ford otosana bildirdim satıcı başer otomotiv ankaradan aynı marka bir lastik yolladı. garanti bittikten sonra ankardan gelen lastikte çatlaklar oluştu diğerleri sağlam. sağlam olanlar polonya üretimi ve T hız endeksinde çatlak olan H hız endeksinde ve Türk malı.

Mümkünse lastikler aynı hafta üretimi olmalı hatta hız endeksi, üretim yeri vs her şeyi aynı olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

cx3

alıntı yaparsam ne kadar küfür yerim merak ettim denemesi....

Selim Bilgin yazdı:

tecrübe hanemize yazdık.

1 ayda 10 yıllık birikimin olmuştur Allah kuvvet versin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

alıntı yaparsam ne kadar küfür yerim merak ettim denemesi....

Egzos boruları eksik kapılı zortun pistonuna gire

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Selim Bilgin
Selim Bilgin yazdı:

Bildiğiniz gibi uzun zamandır yaz-kış Nokian kullanıyorum. Deprem sonrası yola çıkınca Gerede-Kızılcahamam arası bir yerde sol arka lastiği yardım. Neden oldu anlamadım ama ya bi taş ya da buz kesti galiba lastiği, yerler buz fena tipi var, mecburen çekici bekledim, Kızılcahamam'a çekti, 245/45/18 zaten zor bi ebat, depodan bi tane saçma bi çıkma lastik buldu o ebatta, taktı ve Ankara'ya devam ettim.

Kafamdaki plan lastikler zaten yeni olduğu için aynısından 1 tane daha alıp yola devam etmekti, Ankara'da o lastikten bulamayacağım hiç aklıma gelmedi. Gimat tarafındaki Nokian yetkili bayisine gittim ve şok, savaştan dolayı bu sene Nokian gelmedi, stok yok dedi, diğer tüm bayileri aradım bulamadım. Neticesinde acil yola devam etmem gerektiği için arkaya iki tane Petlas'ın alt markası funtoma ya da fantomo öyle bir şey takıp (deseni neredeyse snowproof ile aynı) yola devam ettim, açıkçası bi sorun da yaşamadım sonra lastik ile ilgili.

Bun fantomo mu funtamo mu nedir bunu tekrar takasım yok arabaya, Nokian'da da lastik yok benimkinin eşi. Pilot Alpin 5 mi alsak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Bun fantomo mu funtamo mu nedir bunu tekrar takasım yok arabaya, Nokian'da da lastik yok benimkinin eşi. Pilot Alpin 5 mi alsak?

Arkadaşlarımda continental ts 870 var (215/55r16 ve 205/60r16) çok memnunlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...