İçeriğe Yönlendir

Lastik Hava Basıncı Kaç Olmalı ?

Mustafa Korçak

Recommended Posts

Coşkun Polat
On 03.05.2017 at 11:57, Köksal Yılmaz yazdı:

Abi yanağı yükseltmiş önceki sahibi, ben de şikayetçi değilim :)

Araç muayene de artık sorun yapıyorlar, araç üreticisinin etikette vermediği ebadı kullanmak

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Coşkun Polat yazdı:

Araç muayene de artık sorun yapıyorlar, araç üreticisinin etikette vermediği ebadı kullanmak

8 haziranda muayeneden geçtim bu şekilde sıkıntı olmadı :)

Yorum bağlantısı
Coşkun Polat
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

8 haziranda muayeneden geçtim bu şekilde sıkıntı olmadı :)

Şanslısınız. Daha tam olarak uygulanmaya başlamadı. Yakında başlarlar, şimdilik aracın statiğine zarar verebilecek çapta değişikliklere sorun çıkarıyorlar.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Coşkun Polat yazdı:

Şanslısınız. Daha tam olarak uygulanmaya başlamadı. Yakında başlarlar, şimdilik aracın statiğine zarar verebilecek çapta değişikliklere sorun çıkarıyorlar.

Şu konuda da detaylı konuşmuştuk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Vasfi Gişten

168AjA.jpg

Kısmı yükte 38/35 olarak gözükmekte lastik basınçları ayni şekilde orta sıradaki için kitapçığa bakın diyor baktım orta sıra için (araca bağlı kısmı yükse konfor basıncı) yazılmış. Araç polo konfor kadar yakıt tüketimini ve yol tutuşunuda  göz önüne alırsak lastik basınçlarını sizce ne yapmalıyım ?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Şehiriçi 33 30 iyi, yüksek hızlı otoyollarda yüksek basınç mantıklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sinan Akgöl

Selamlar, lastik basınç konusunda detaylı bilgiye sahip değilim, 225/55 R17 rft lastikler var araçta, genelde 2 kişi çoğunlukla tek kullanıyorum aracı, uzun yola çıkacağım doğru Psi olarak söylerseniz sevinirim teşekkürler.

Aracın kapı içindeki stiker bilgileri şöyle,

,61NAH6.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

1 bar=14,50326 psi 

1 psi=0,06895

Ön teker 2.3 bar=33,35 psi yuvarlak olarak 34 psi

Arka teker 2.5 bar=36,25psi yuvarlak olarak 37 psi

basabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Selçuk Bakış yazdı:

1 bar=14,50326 psi 

1 psi=0,06895

Ön teker 2.3 bar=33,35 psi yuvarlak olarak 34 psi

Arka teker 2.5 bar=36,25psi yuvarlak olarak 37 psi

basabilirsiniz

2 zayıf+1 şişman için böyle

3 zayıf+2 şişman+valiz olursa 2,6 ve 3,1 bar ya da 38 ve 45 psi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
2 zayıf+1 şişman için böyle

3 zayıf+2 şişman+valiz olursa 2,6 ve 3,1 bar ya da 38 ve 45 psi
2 kişi kullanıyorum dediği için onları yazmamıştım [emoji3]
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Selçuk Bakış yazdı:

2 kişi kullanıyorum dediği için onları yazmamıştım emoji3.png

5 kişi de zayıf olursa :tongue2: püf noktası bu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Arif Aykın

215 50 17 lastik için basınç ne olmalı. Ben eco modda basıyordum genelde tek veya 2 yetişkin bir çocuk kullanıyorum aracı. Ben 39 psi basıyordum dün kışlıkları takınca lastikçi 34 bastı ve 39 basarsan süspansiyon zayıflar yol tutuşu azalır Buda sıkıntı yaratır dedi. Etikette ne yazıyorsa onu uygulama kanaatindeyim ben. Aracımda ön tekerden biri diğer 36 düştüğünde tampon altındaki karlık hemen sürdürüyordu. Sizce ne yapmalıyım.

EH67m0.jpeg

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Normali 32 PSI eko modu 39 PSI diyor, bu değerler arası sıkıntı olmaz ben 33 yada 34 basardım.

On tampon çok aşağıda olmalı, fabrika çıkışı değerler arasında hava basılmış. Sürtme olmaması lazım.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Selçuk Bakış yazdı:

Normali 32 PSI eko modu 39 PSI diyor, bu değerler arası sıkıntı olmaz ben 33 yada 34 basardım.

On tampon çok aşağıda olmalı, fabrika çıkışı değerler arasında hava basılmış. Sürtme olmaması lazım.

Orijinal lastik ebadı olmasına rağmen sürtme gerçekleşiyor

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

38 yaptım ekonomik olarak bu görünüyor şu anda sürtme yok. Sürüş bile farkediyor diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben onler 34 arkalar 33 basiyorum arac zaten 17 jant hem de birazcik kutuk [emoji16]

On tampon alti lip surtebilir sikinti yok yeterki tamponu surtme. 39 basarsan ne on takim kalir ne amortisor ne de bobrek tasi. Ayrica lastik tabandan yer.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Ben onler 34 arkalar 33 basiyorum arac zaten 17 jant hem de birazcik kutuk emoji16.png

On tampon alti lip surtebilir sikinti yok yeterki tamponu surtme. 39 basarsan ne on takim kalir ne amortisor ne de bobrek tasi. Ayrica lastik tabandan yer.

Tampona baya zarar verecek diye korkuyorum😊 tabandan yer dediğin neresi oluyor abi. Sökülen yazlıklarda içten yemiş ön takım kontrol ettir dediler. Bundan dolayı mı o şekilde oldu acaba.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arif Aykın yazdı:

Tampona baya zarar verecek diye korkuyorum😊 tabandan yer dediğin neresi oluyor abi. Sökülen yazlıklarda içten yemiş ön takım kontrol ettir dediler. Bundan dolayı mı o şekilde oldu acaba.

Yani lastik tabani orta kisimlar daha erken eskir. Icten yeme olayi ic yanak yemistir.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Arif Aykın yazdı:

Lastik içten yemiş ise camber ayarına baktırmanız gerekir.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Yani lastik tabani orta kisimlar daha erken eskir. Icten yeme olayi ic yanak yemistir.

Doğrudur abi iç yanak yemiş dedi.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Lastik içten yemiş ise camber ayarına baktırmanız gerekir.

Rotbalanscı halleder sanırım demi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...