İçeriğe Yönlendir

Asus Zenfone 2 Laser 5 (Ze500Kl)

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ersen Tapan

Hayırlı olsun.Benim Android one ikinci haftasında servise gitti garantiden değişip yenisi geldi.Son Marshmallow'a kadar ancak kendine gelmişti ki şimdi güncellemeden sonra pil sorunu çıktı ( belki de pil bozuldu; 5 ayda ne kadar bozulursa ) günde 3 defa şarj ediyorum.Gece 12 sabah 06 kalan %30-32  :angry:  :shok: Şimdi bunları niye anlatıyorum  :blush: sendeki android one ın pilini bana  :fiuw:  :dribble: göndersende senin zenfon testi bitene kadar ben de onu test etsem  :crazy:  :hohoho:  

Iphone 5 i tekrar üretecekmiş ben de onu bekliyorum :tele:

Abi telefonu komple resetlesen. Bir uygulama sorunu vardır bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Bu işlerden pek anlamam Ersen rehberi eski telefona yedekleyeyim daha olmazsa servise göndereceğim.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hayırlı olsun.Benim Android one ikinci haftasında servise gitti garantiden değişip yenisi geldi.Son Marshmallow'a kadar ancak kendine gelmişti ki şimdi güncellemeden sonra pil sorunu çıktı ( belki de pil bozuldu; 5 ayda ne kadar bozulursa ) günde 3 defa şarj ediyorum.Gece 12 sabah 06 kalan %30-32  :angry:  :shok: Şimdi bunları niye anlatıyorum  :blush: sendeki android one ın pilini bana  :fiuw:  :dribble: göndersende senin zenfon testi bitene kadar ben de onu test etsem  :crazy:  :hohoho:  

Iphone 5 i tekrar üretecekmiş ben de onu bekliyorum :tele:

garantiye yolla bence içerde sorun var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Iphone gecmeden arada Samsungun A8 var. Bence iyi model. Kalemsiz note4 gibi. Bugun arkadasim cok hevesle aldigi lg g4'unu servise verdi. Wifi surekli yanip sonuyor ve baglanamiyor. Bu sirada kapanip acilmiyor wifi secenegi. Test ettim bence donanimsal dedim. Format attik yine duzelmedi. Bakalim ne cikacak.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Fabrika ayarlarına döndürmek biraz zor oldu ama oldu. Şu anda sabah saat 06 da fişten çektiğim % 100 dolu pilden geriye kalan % 56, oldu bu iş ;) ( Y)

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Telefon piyasasının playboy'u olma yolunda hızla ilerliyorsun Emmi. 

1 ayda 4 telefon ile adın anıldı :D

Asus'un donanım-yazılım entegresi çok başarılı.  Zenfone6 nın chipseti benim k900 ile aynı.  Yazılım-donanım uyumuna baktığımda zen6 benim k900 ü top gibi sektirir. 

Asus güzel seçim. Keşke almışken zenfone2 alsaydın  :fiuw:  :rolleyes:  5 inç ekranda 720p kullanmaları iyi olmuş. Cihaz daha az yorulur.

Hayırlı olsun :good1: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Telefon piyasasının playboy'u olma yolunda hızla ilerliyorsun Emmi. 

1 ayda 4 telefon ile adın anıldı :D

Asus'un donanım-yazılım entegresi çok başarılı.  Zenfone6 nın chipseti benim k900 ile aynı.  Yazılım-donanım uyumuna baktığımda zen6 benim k900 ü top gibi sektirir. 

Asus güzel seçim. Keşke almışken zenfone2 alsaydın  :fiuw:  :rolleyes:  5 inç ekranda 720p kullanmaları iyi olmuş. Cihaz daha az yorulur.

Hayırlı olsun :good1: 

5" üstü bişey düşünmedim Semih... Sorun buradan çıktı ama.. çok memnunum.. 

Şarjından korkuyordum... 

Sabah şarjdan alıp, gece yatarken takıyorum... Benim için süper ötesi.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Telefonum Asus Zenfone 5. Her ortamda/ şartta fotoğraf çekiminden gayet memnunum. Şöyle bir sıkıntım oluştu;

Dün şu Bmw i8, Ford Kuga gizli aracını fotoğraf çekerken hızlı modda çektim. Hareketleri kaçırmamak için. (Deklanjöre basılı tutunca arka arkaya hızlı hızlı 100 adede kadar foto çekiyor ya, ondan)
Bunların hepsini kaydet dediğimde tümü kaydedildi, fakat sadece albümde 1 i görünüyor şuanda. Diğerlerini göremiyorum. Diğerlerini nasıl görürüm? :unsure2:

6ff1b64f87f3ab19f17d9baf843fb22d.jpg

Sol üst köşesinde fotoğraf makinesi olanlar. İçlerinde belki 15-20 foto var. Ama sadece 1 i görülüyor. Üzerlerine basınca yine 1 adedi çıkıyor. O fotoğrafa baslı tuttum olmadı, fotoğraf özelliklerine baktım olmadı.
Ha dosya yöneticisinden bakınca görüyorum resimleri, ama albümden görünmüyorlar. Albümde de nasıl görebilirim acaba? Bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Telefonum Asus Zenfone 5. Her ortamda/ şartta fotoğraf çekiminden gayet memnunum. Şöyle bir sıkıntım oluştu;

Dün şu Bmw i8, Ford Kuga gizli aracını fotoğraf çekerken hızlı modda çektim. Hareketleri kaçırmamak için. (Deklanjöre basılı tutunca arka arkaya hızlı hızlı 100 adede kadar foto çekiyor ya, ondan)

Bunların hepsini kaydet dediğimde tümü kaydedildi, fakat sadece albümde 1 i görünüyor şuanda. Diğerlerini göremiyorum. Diğerlerini nasıl görürüm? :unsure2:

Sol üst köşesinde fotoğraf makinesi olanlar. İçlerinde belki 15-20 foto var. Ama sadece 1 i görülüyor. Üzerlerine basınca yine 1 adedi çıkıyor. O fotoğrafa baslı tuttum olmadı, fotoğraf özelliklerine baktım olmadı.

Ha dosya yöneticisinden bakınca görüyorum resimleri, ama albümden görünmüyorlar. Albümde de nasıl görebilirim acaba? Bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

Kerem benim anladığım... : 100 fotoyu geçici dosyada tutuyor.. Seçtiklerini alacaksın. diğerlerini sileceksin.. işlemin yarım kalmış bence.. 

Yorum bağlantısı

Sağolsun Tahir olayı çözdü. Teşekkürler Tahirciğim. :flowers:

Çoklu çekim fotoğrafın üzerine tıklanıyor, aşağıda ard arda bir simge var. Ortadaki. Ona basınca içeriğindekiler görünüyor.
Eğer tümünü Albüm de ayrı ayrı görmek istiyorsanız fotoğrafların sağ üst köşesinde "Dağıt" yazıyor.
Ona basınca hepsi tek tek albüme aktarılıyor.

c4061cd42bffb3809a958c59428891aa.jpg

7bd6ec5f52bd98f1653aaf3d73454d5d.jpg

Kerem benim anladığım... : 100 fotoyu geçici dosyada tutuyor.. Seçtiklerini alacaksın. diğerlerini sileceksin.. işlemin yarım kalmış bence.. 

Yok abi. O şekilde değil. O en başta, çekimin hemen ardından işlem tamamlandığında zaten yapılıyor. Ben ozaman tümünü seçip "Kaydet" demiştim. O şekilde geçici dosya da değil de, klasör altına kaydediyor fotoğrafları. Sonra o klasörleri yukarıdaki yöntemle "Dağıt" diyerek açabiliyorsun. Demezsen Albüm de ilk fotoğraf görülüyor sadece. Ben şuan tümünü açtım.(Dağıttım)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emrah Musalli

Bende almayı düşünüyorum bu ara ama karar veremedim. Laser ağır basıyor ama bu seferde 5 mi yoksa 5.5 mi olsun diye karar vermiyorum. Mert bey değerlendirmelerini takip edeceğim.

Yorum bağlantısı
Tuncay Çataloğlu

bende düşünüyorum ama meşhur bir forum sitesinde özellikle 5.5 ekranlı olanların test sürümü çıktığı yazıyor. 8. ve 9. ay üretimli olanların çoğu böyle imiş. 

özellikleri gayet iyi ama daha önce kötü bir zenfone 5 maceram olmuştu. açıkçası biraz çekiniyorum. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ben 5.5 inçliğini aldım özellikleri daha farklı ama olsun buradan devam ederim ya da kullandıkça özel test konusu açarım :)

Mert, 5.5 inç te bulunan pili  5 inç e takabilir miyiz acaba.Büyük ihtimalle pil büyüktür ama ya olursa :seytan:  

Bu arada zenfone 5 ten zenfone 2 laser e geçtim. Tek kelime ile asus ara yüzü ile mükemmel bir telefon.

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

Geçen sene anneme zenfone 5 almıştım. Bi süre inceledikten sonra eşime ve babama da aldım. Bi ben kaldım :) Parasını fazlasıyla hakeden bir ürün.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tadma derken başkanım?

Mesela ben, kullanıyorum Zenfone 2 laser. Ben mi onu kullanıyorum o mu beni kullanıyor belli değil.  :p

- yönlerini yazayım, arama kaydı eski tip. Her aranan bir öncekini alt satıra gönderiyor. Birleşik tutmuyor arama kaydını yani. İkincisi, çağrı geldiğinde açık uygulama varsa cevapla tuşu üstte ince çıkıyor, telefon bekleme modundaysa kocaman ekrana sağa sola çekmeli bir bar çıkıyor. İkinci tercih edilebilir ama telefon elindeyse üstten cevapla tuşuna tıklayarak çağrı cevaplanıyor. Pili bitmiyor bu da insanı muallakta bırakıyor bir süre, ya aniden biterse diyorsun ama bitmiyor bitmiyor bitmiyor evde yemeği yiyip ayakları uzatıyorum pil %40 gösteriyor örneğin. Halbuki yemek sırasında % 5 gösterse pilavı kaşıklarken takarsın şarja epey dolar yatana kadar rahat kullanırsın, yeter. Tam muhabbetin ortasında hop pil bitti. Ayıp yaa.. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Emmi hayırlı olsun, kızıma Zenfone 6 almıştım ve gayet memnun, 2 ay önce de eşime aldım zenfone 2 Laser gerçekten başarılı bir telefon Bimex'den aldım bende. Güle güle kullanın bakalım :)  

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Eski general mobilecılar asuscu olmuş :)

Doğru diyorsun Mert, bizde de durum aynı General Mobile out Asus in   :D

Ben bile S4 ü satıp 2 laser düşünüyorum valla...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Pili bitmiyor bu da insanı muallakta bırakıyor bir süre, ya aniden biterse diyorsun ama bitmiyor bitmiyor bitmiyor evde yemeği yiyip ayakları uzatıyorum pil %40 gösteriyor örneğin. 

Bu konudan ben de mağdurum... Önceden her an pil bitecek gibi hazırlıklı olurduk.. Aralarda şarj ederdik ve bu sayede ortada kalmazdık.. 

Bunun pili bitmiyor.. Dolayısıyla bir müddet sonra, şarj edilmesi gerektiğini unutuyor insan. Mağdurum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Mesela ben, kullanıyorum Zenfone 2 laser. Ben mi onu kullanıyorum o mu beni kullanıyor belli değil.   :p

- yönlerini yazayım, arama kaydı eski tip. Her aranan bir öncekini alt satıra gönderiyor. Birleşik tutmuyor arama kaydını yani. İkincisi, çağrı geldiğinde açık uygulama varsa cevapla tuşu üstte ince çıkıyor, telefon bekleme modundaysa kocaman ekrana sağa sola çekmeli bir bar çıkıyor. İkinci tercih edilebilir ama telefon elindeyse üstten cevapla tuşuna tıklayarak çağrı cevaplanıyor. Pili bitmiyor bu da insanı muallakta bırakıyor bir süre, ya aniden biterse diyorsun ama bitmiyor bitmiyor bitmiyor evde yemeği yiyip ayakları uzatıyorum pil %40 gösteriyor örneğin. Halbuki yemek sırasında % 5 gösterse pilavı kaşıklarken takarsın şarja epey dolar yatana kadar rahat kullanırsın, yeter. Tam muhabbetin ortasında hop pil bitti. Ayıp yaa.. :D

Bu kısım çok fena ya alışmamışız ne yapacağımı sapıtıyorum :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Abi 5.5 inç al kesin emmi gibi 2400 mah batarya gün sonu bitecek diye stres yaşama :)

Eyvallah abicim inşallah  :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...