İçeriğe Yönlendir

Koltuk Kafalıklarının Metal Bölümündeki Lekeler

Ozan Yazıcı

Recommended Posts

Ozan Yazıcı
(düzenlendi)

Herkese iyi forumlar. Aracım 13 Focus 1.6 TDCI Titanium. Koltuk kafalıklarının metal bölümlerinde leke ya da oksitlenme gibi bir görüntü oluşmuş. Kafalık saplarındaki bu durumu nasıl giderebilirim? Teşekkürler

bM4MmG.jpg

A6Y527.jpg

tarihinde Ozan Yazıcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu kronik sorunlardan birisi. İlk önce değişim yapılmış ama sonradan değişim yoluna gidilmemiş. Bu tip itirazlar parlatıcı ile parlatılıp geri veriliyor.Ancak bir süre sonra tekrar oluyor. Sizin yapacağınız şey rahatsız oluyorsanız buraya gümüş parlatıcı sürmeniz.

Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

Bu kronik sorunlardan birisi. İlk önce değişim yapılmış ama sonradan değişim yoluna gidilmemiş. Bu tip itirazlar parlatıcı ile parlatılıp geri veriliyor.Ancak bir süre sonra tekrar oluyor. Sizin yapacağınız şey rahatsız oluyorsanız buraya gümüş parlatıcı sürmeniz.

Gümüş parlatıcısı işe yararsa daha kolay gibi gözüküyor. En azından sinir olmam  :) Teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Tesadüfe bakın ki ben de 2013 aracımda bugün farkettim. Konu açayım derken bu konuyu gördüm. Umarım faydası olur.

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

dip not:metylan metal parlatıcı da belki işe yarar tekzen vs satılıyor fiyatı da yüksek değil işe yarayabilir ayrıca nikelajlarda da lazım olunca işe yarar tavsiye  :)

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

henkel mytlan metal pastası tertemiz yapıyor ama markaya dikkat edin özellikle henkel olsun

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Nikelaj deyince aklıma geldi. Cizikleri nasıl giderebiliriz? Cam Filmi yaparken maket bıçağı çizmiş.

Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

dip not:metylan metal parlatıcı da belki işe yarar tekzen vs satılıyor fiyatı da yüksek değil işe yarayabilir ayrıca nikelajlarda da lazım olunca işe yarar tavsiye  :)

Teşekkürler

henkel mytlan metal pastası tertemiz yapıyor ama markaya dikkat edin özellikle henkel olsun

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kullanılan parlatıcı ne marka olursa olsun bir süre sonra eski haline dönüyor bilginiz olsun. Ya bu kısımlar boyanacak yada bu şekilde kullanılacak. İşin kötü yanı da kafalıklar tam içeri girmiyor yapısı gereği. Girse hiç sıkıntı olmayacak :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Şans bu ya bende dikkat ettim aynı şekilde bizim araçta da oralar bronzlaşmış. Bereket zamanında Henkel metal parlatıcı almıştım, akşam operasyon yapayım. İzmir'de olan varsa parlatıcımı paylaşabilirim, Kipa mağazasının boşluğuna mı denk geldi nedir 0,10 TL ye (on kuruş evet) almıştım bir tane :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Şans bu ya bende dikkat ettim aynı şekilde bizim araçta da oralar bronzlaşmış. Bereket zamanında Henkel metal parlatıcı almıştım, akşam operasyon yapayım. İzmir'de olan varsa parlatıcımı paylaşabilirim, Kipa mağazasının boşluğuna mı denk geldi nedir 0,10 TL ye (on kuruş evet) almıştım bir tane :D

10 tane alsaymıştın keşke :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Teşekkürler bu bilgi için. :flowers:

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Rica ne demek bende metylan'ı FORDCLUBTR den öğrenmiştim soran arkadaşla paylaştım her daim..

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

10 tane alsaymıştın keşke :D

İlk aldığımda geçen seneydi sanırım, 7,5 liradan düşmüş 1 tl lik kutulara. Sordum gerçekten de fiyatı 1 liraydı 3 tane aldım sağa sola dağıttım. Bir iki ay önce denk geldi baktım son bir tane kalmış rafta ve fiyat yok, attım sepete, kasiyere de fiyatını sordum, şaşkın bir şekilde on kuruş diyince onu da geçelim dedim aldım. Bulursam yine alırım. Kipa herhalde bu ne böyle diyerek anlayamayınca ucuzdan satıp geçiyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

İlk aldığımda geçen seneydi sanırım, 7,5 liradan düşmüş 1 tl lik kutulara. Sordum gerçekten de fiyatı 1 liraydı 3 tane aldım sağa sola dağıttım. Bir iki ay önce denk geldi baktım son bir tane kalmış rafta ve fiyat yok, attım sepete, kasiyere de fiyatını sordum, şaşkın bir şekilde on kuruş diyince onu da geçelim dedim aldım. Bulursam yine alırım. Kipa herhalde bu ne böyle diyerek anlayamayınca ucuzdan satıp geçiyor :D

10 kuruş derken şu bildiğimiz 10 tanesi 1 tlyapan 10 kuruş dimi ?

öyleyse bedavadan biraz pahalıya almışsınız :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

10 kuruş derken şu bildiğimiz 10 tanesi 1 tlyapan 10 kuruş dimi ?

öyleyse bedavadan biraz pahalıya almışsınız :bravo: :bravo:

Aynen oyle :) kasiyer sasirdi bi sorsamiydik bolum yetkilisine dedi, yok sorma dedim hep siz mi bizi tokatlayacaksiniz.. Okut gec kurcalama deyince kizcagiz da verdi aldik. Bir daha gidince ozellikle kontrol edeyim var mi yok mu, Bornova Forumdaki Kipa dan almistim en son.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

Kısmetse hafta sonu ürünü alıp uygulamayı yapacağım. Sonucu paylaşırım. Tekrar teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı
(düzenlendi)

Nihayet bugün olaya el atma fırsatım oldu. Sonuç bence mükemmel  :) Bilgi paylaşan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. Saygılar...

İşte resimler;

yoLV3k.jpg

XqLd8j.jpg

Jkn3ME.jpg

NgrkBN.jpg

tarihinde Ozan Yazıcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Güzel olmuş da beğenmediğiniz naylonda böyle sorunlarım olmamıştı. Arkadaş 2/3 ay da bir ben parlatacaksam ne anladım o işten. :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

parladıktan sonra wd40 sıkın, uzuuun süre rengi değişmeyecektir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...