İçeriğe Yönlendir

Koltuk Kafalıklarının Metal Bölümündeki Lekeler

Ozan Yazıcı

Recommended Posts

Ayhan Onaran

parladıktan sonra wd40 sıkın, uzuuun süre rengi değişmeyecektir.

Bak bunu denemek lazım.. geçen wd-40 sıktım toprağa çim çıktı :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

Güzel olmuş. Elinize sağlık.

Teşekkür ederim

parladıktan sonra wd40 sıkın, uzuuun süre rengi değişmeyecektir.

Deneyelim bakalım :) Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Arkadaşlar kafalıkları sökebilen var mı?

İşyerinden konuya eklenen resimleri göremedim de denediğim kadarıyla benim kafalıklar çıkmıyor..

Bu arada evde 1 tüp daha buldum Henkel parlatıcıdan :) İhtiyacı olanla ilacımı paylaşabilirim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bak bunu denemek lazım.. geçen wd-40 sıktım toprağa çim çıktı :p

Hadi yaa bende fındık ağacı çıktıydı seninki bayatmış  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

Ben kafalıkları sökemedim. Sadece iki kademe yukarı alabildim. Uygulamayı öyle yaptım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben kafalıkları sökemedim. Sadece iki kademe yukarı alabildim. Uygulamayı öyle yaptım.

Kafalıklar zor çıkıyor ama çıkıyor.. Bende sökememiştim önce sonra iyice asılınca çıkıyor..

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Arkadaşlar kafalıkları sökebilen var mı?

İşyerinden konuya eklenen resimleri göremedim de denediğim kadarıyla benim kafalıklar çıkmıyor..

Bu arada evde 1 tüp daha buldum Henkel parlatıcıdan :) İhtiyacı olanla ilacımı paylaşabilirim.

Ben talip olabilirim.

Aynı şekilde kafaliklarda matlaşma mevcut. Bu arada kromlarda da kullanılabilir ise daha çok makbule geçer.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Edit: Sarp bey orada izmir de ihtiyacı olan birine elden vermeniz daha mantikli olacak zannimca. Kargo buraya ürün fiyatından daha pahali tutar. Netten bir siparişime ek yapar alırım.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Sol taraftaki yükseklik ayarı yaptığımız düğmenin haricinde kafalığın sağ ayağının yanındaki bölümde kafalığı çıkarmak için pimi boşa alan küçücük bir düğme var. Ona bastırıp çıkarabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

Sol taraftaki yükseklik ayarı yaptığımız düğmenin haricinde kafalığın sağ ayağının yanındaki bölümde kafalığı çıkarmak için pimi boşa alan küçücük bir düğme var. Ona bastırıp çıkarabilirsiniz.

Eyvallah :bravo:

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Ya ben kafaliklari cikartmadan ugrastim ama sonuc pek ic acici olmadi. Eksik birsey mi yaptim acaba

Kullandigimiz urun bu

2cd2d309c47e299c7db0779676fd7d01.jpg

Onceki hali

08ec01586285278054c6508f41d12d8b.jpg

41e74b5cb7d205df2eafa018a75badc2.jpg

Uygulanirken

968faaf13df2d782aaceee02b91be675.jpg

Bu da sonrasi

66c0aae2109e085b1d12e38b8d6c5ed0.jpg

b93743e950e906a72e5b7c387da7f21b.jpg

Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

Sarp bey; sizin araçtaki lekeler daha yoğun gibi geldi bana. Bence Henkel parlatıcının tarihini bir kontrol edin. Birde uygulamayı çok iyi ovalayarak yapmak gerekiyor. Kullandığınız bez simsiyah olmalı ve sonlara doğru un gibi dökülmeli. Sonra da temiz bir bez ile yine çok iyi ovarak parlatmanız lazım. Benim aklıma gelenler bunlar.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Ya ben kafaliklari cikartmadan ugrastim ama sonuc pek ic acici olmadi. Eksik birsey mi yaptim acaba

Kafalıkları sökerek temizleyin çünkü cilanın kalıntısı dökülerek koltuklarınızı kirletebilir. Aynı bölge için bezin kirli kısımlarını değiştirin çokça ovalayın.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Vakti zamanında uygulamış idim yıllar oldu solma yapmadı. Ortaya çıkan sonuç gerçekten şaşırtıcı.

2037d7e124a7ce388819f8a3e681e6b2.jpg

3e72415ee04040e9147b657e13de7088.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Sarp bey; sizin araçtaki lekeler daha yoğun gibi geldi bana. Bence Henkel parlatıcının tarihini bir kontrol edin. Birde uygulamayı çok iyi ovalayarak yapmak gerekiyor. Kullandığınız bez simsiyah olmalı ve sonlara doğru un gibi dökülmeli. Sonra da temiz bir bez ile yine çok iyi ovarak parlatmanız lazım. Benim aklıma gelenler bunlar.

Parlatıcının tarihinde bir sorun olacağını sanmıyorum evde farklı malzemeler üzerinde kullandım problemsiz parlattı ama koltukta biraz daha uğraşmam gerekiyordu herhalde. Bez dediğiniz gibi karartılı halde un gibi dökmeye başlamıştı parlatıcı kalıntılarını.

Kafalıkları sökerek temizleyin çünkü cilanın kalıntısı dökülerek koltuklarınızı kirletebilir. Aynı bölge için bezin kirli kısımlarını değiştirin çokça ovalayın.

Abi maalesef onu düşünemeden temizlemiş bulundum, hafiften tozlandı koltuklar..

Bu arada dün aracı İzmir Otokoç'a götürdüm, birkaç soruma çözüm bulmak için, sağolsunlar başlıkları da makinalı birşeyle temizlemişler öyle geri verdiler aracı. Biraz çizikli gibi oldu ama tertemiz oldu başlıklar.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Süleyman Can Şahin

Parlatıcının tarihinde bir sorun olacağını sanmıyorum evde farklı malzemeler üzerinde kullandım problemsiz parlattı ama koltukta biraz daha uğraşmam gerekiyordu herhalde. Bez dediğiniz gibi karartılı halde un gibi dökmeye başlamıştı parlatıcı kalıntılarını.

Abi maalesef onu düşünemeden temizlemiş bulundum, hafiften tozlandı koltuklar..

Bu arada dün aracı İzmir Otokoç'a götürdüm, birkaç soruma çözüm bulmak için, sağolsunlar başlıkları da makinalı birşeyle temizlemişler öyle geri verdiler aracı. Biraz çizikli gibi oldu ama tertemiz oldu başlıklar.

abi kuvvetli şekilde bastırman lazım parlayana kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

abi kuvvetli şekilde bastırman lazım parlayana kadar.

Bu seferlik servis halletti ama bir dahaki kararmada kendim sökerek uzun uzun uğraşıcam. Garanti Nisan ayında doluyormuş, o zamana kadar yapmaz herhalde..

Yorum bağlantısı
Ömer Ekinci

aynı sorun benim arabada da var. başka bir forumda da "kavil" adında yerli bir ürünü tavsiye ediyorlardı. o da bunun gibi metal parlatıcıymış. arabamın garantisi devam ediyor. servise mi yaptırsam, kendim mi yapsam karar veremedim. 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Servis sonuçta garantili yapar. Hiç olmadı ücretsiz değişim yapar. Bence baştan ücretsiz değişim konusunda ısrarcı olmak lazım.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Servis biraz zımpara benzeri birşeyle parlattı benim aracımdaki başlıkları, eğer servise verecekseniz bu şekilde yapılmasını istemediğinizi söyleyin. Mat yerler parladı tamam da, matlaşmayan yerler ile arasında bu kez çizik-hav görüntüsü oluştu. ayna gibi değil yani orjinalinde olduğu gibi..

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Sarp bey aslında sizin mesajınıza istinaden yazdım ben. Yani baştan değişim talep edip "biz parlatarak matligi gideririz" dediklerinde ise eğer cizerseniz kabul etmem deyip baştan adını koymak lazım.

Not: forumdaki 1000. Mesajım bu mesaj olmuş. nice 1000. lere diyorum. Bu güzel aile ortamında olmak mutluluk verici. ...

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Sarp bey aslında sizin mesajınıza istinaden yazdım ben. Yani baştan değişim talep edip "biz parlatarak matligi gideririz" dediklerinde ise eğer cizerseniz kabul etmem deyip baştan adını koymak lazım.

Not: forumdaki 1000. Mesajım bu mesaj olmuş. nice 1000. lere diyorum. Bu güzel aile ortamında olmak mutluluk verici. ...

Aynen abi, keşke aklıma geleydi de bende adını koymuş olsaydım. Ben servise gittiğimde laf arasında söylemiştim kafalıkları açıkçası, başka bir şey için gitmiştim ve arada "kafalıklara da bi baksın arkadaşlar" demiştim. Demez olaydım, gözüme pek çarpmıyor ama gördükçe keşke diyorum her seferinde.

Dediğiniz gibi servise gidilecekse "çizerek yapılacaksa değişim istiyorum" demek daha doğru olur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Süleyman Can Şahin

Abi ben parlattım ayna gibi oldu o paslı siyah yerler ama iki ay sonra yine aynı oldu. Yaza doğru yeniden yapacam bu sefer wd40 sıkacam üzerine öyle deneyelim birde :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ömer Ekinci

NDzoyQ.jpgaYVA47.jpg

İlk önce matlaşmıştı serviste ayrı zamanlarda iki kere parlatıldı. servisten çıkarken güzeldi ama zamanla tekrar karardı. En sonunda paslandı. şekildeki gibi pis bir görüntü oldu. Acaba BİMdeki pasta cila bunu temizler mi? ne önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...