İçeriğe Yönlendir

Gauge(Gage) Testi

Aydın Bengü

Recommended Posts

Mustafa Boz

Test ediyordur muhtemelen. Sorun olmaması lazım.

Bu arada, cruise control'ünüzün çalışıp çalışmadığını kontrol eder misiniz?

Malesef bugün kontrol edemem yarın eder yazarim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...

Herkese iyi bayramlar bugun can sıkıntısından gage testine bakayım dedim er0 164 yazısı cıktı ekranda acaba bunun sebebini bilen varmıdır

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Herkese iyi bayramlar bugun can sıkıntısından gage testine bakayım dedim er0 164 yazısı cıktı ekranda acaba bunun sebebini bilen varmıdır

P0164 O2 Sensör Devresi Yüksek Voltaj  (Bank2 Sensör3) Artıya dogru kısa devre - sensör - ME arızası

Sizin sorun bu olabilir mi?

Bende dün akşam yine can sıkıntısından gage menüye bakayım dedim. Er0202 hatası gördüm. arabada sıkıntı yok. geçen haftalarda Ford ids cihazıyla baktığımızda herhangi bir hata kodu da yoktu. Şimdi bunu gidip pompacıya vs. göstersem bi söküp bakalım diyerek bize bir sürü masraf çıkartacak diye korkmuyor değilim. Arabanın tüm sorunlarını çözdük artık keyifle binerim diye düşünürken umarım bu hata kodu canımızı sıkmaz.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bendede er0146 yaziyor menude serviste dtc hatasi görmedi bilgisayar. Servisteki usta sen orda yazana bakma dedi onemli olan ids in okuduğu hata dedi. Aracimda cok şükür herhangi bi sorun yok

Yorum bağlantısı

Bendede er0146 yaziyor menude serviste dtc hatasi görmedi bilgisayar. Servisteki usta sen orda yazana bakma dedi onemli olan ids in okuduğu hata dedi. Aracimda cok şükür herhangi bi sorun yok

Aslında arabı 2 hafta önce ankarada tuncay ustaya götürdüm . Araçta fan çalısıyordu en ufak zorlamamda ve sorunun hararet müşüründe olduğunu anladık ve değiştirdik İDS ile baktığında herhangi bi sorun çıkmadı . Ama yinede insan kıllanıyor

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Boz

Az önce aracim çalışmadı nedendir bilmem ama akü bitmiş takviye ile calistiridk suan dtc 9318 hatası var aynı zamanda akü voltaji 13.7 gösteriyor normalde 14.3 14.4 gosteriridi şimdi benim akü degismem mi gerekiyor acaba

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Az önce aracim çalışmadı nedendir bilmem ama akü bitmiş takviye ile calistiridk suan dtc 9318 hatası var aynı zamanda akü voltaji 13.7 gösteriyor normalde 14.3 14.4 gosteriridi şimdi benim akü degismem mi gerekiyor acaba

Akü ile ilgili hata vermiş. Akünüzü değiştirince kendi kendine silinecek.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
İsmail Aktaş

bazen bende digital km göstergesini açıyorum.

dijital km göstergesi nasıl açılıyo tarif edeblilirmisiniz

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

dijital km göstergesi nasıl açılıyo tarif edeblilirmisiniz

Menüyü açtıktan sonra mph ve kmh olarak yazıyor ordan anlarsınız, yanlış hatırlamıyorsam 5.-6. sıralarda çıkıyordu.

Yorum bağlantısı
Murat Karaoğlu

Merhaba arkadaşlar...Bu konu daha önce açıldımı bilmiyorum...Aracın özellikleri ile ilgili araştırma yaparken başka bir sitede f1  focuslarda bulunan test menü özelliklerinden bahsediliyordu...Başka biri 2001 fiesta ghiada da aynı menünün çıktığını yazmıştı hatta videosunuda eklemişlerdi...

Bende verilen yönergeleri takip ederken aracımda da aynı özellik olduğunu öğrendim ve test menüsüne ulaştım...

Birçok menü çıkıyor alıntı yapıyorum;

Gage Test
Dial Test
Bulb Test
N/A
N/A
Clock Type (shows ?date 44? if UK)
Un
Speed MPH
Speed KPH
Revs
Fuel
Engine Type
Temp of Engine
Battery Voltage
N/A
LCD Display

Dijital hız olayı gerçekten çok iyi ben analog ile karşılaştırdım hemen hemen aynı hız verileri çıkıyor...Fuel menüsündeki veri sanırım anlık yakıt tüketimine göre yapabileceğiniz azami kilometreyi gösteriyor buda çok iyi bir özellik..Bazılarını anlamıyorum ama motor sıcaklığı,akü bilgisi vs bayağı değerlerde var...Öğrenmek istediğim bu fuel menüsündeki değer kalan yakıt  ile yapabileceğiniz kilometreyi mi işaret ediyor bir diğer öğrenmek istediğim ve en önemlisi ise bu menüyü kullanmak zararlı mı?Serviste kullanılan bir özellikmiş...Sonuçta kitapçıkta bahsedilmediği için tereddüt oluştu...

Yorum bağlantısı
Murat Karaoğlu

Konunuz uygun başlık altına taşınmıştır.

Sağolun  tahir bey..oldukça faydalı bilgiler var ilk sayfadan beri incelemeye başladım teşekkür ederim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Karaoğlu

Bende  5967 dtc kodu çıkıyor...Geçmiş sayfalardan da inceledim ama ne anlama geldiğini  bulamadım...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Kürkçü

2000 model Focus 1 1.6 ambiente aracım var Gauge menuyu açtığımda abs ışığı yanıyor bu abs olduğu anlamına mı geliyor? Abs olup olmadığını nasıl anlarım?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2000 model Focus 1 1.6 ambiente aracım var Gauge menuyu açtığımda abs ışığı yanıyor bu abs olduğu anlamına mı geliyor? Abs olup olmadığını nasıl anlarım?

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Mustafa Boz

Yeni bir Araç aldım aracı tanımaya çalışıyorum daha önce 2011 dizel Focus vardı şuan 2008 model benzinli Focus aldım araçta guage kısmındaki verileri kontrol ederken göstergede 90 olan sıcaklığı menüDe 120 olarak gördüm hangisi doğrudur 

7E90CDC4-F577-47F6-8C5E-A448CF2EEA06.jpeg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Boz yazdı:

90 olan sıcaklığı menüDe 120 olarak gördüm hangisi doğrudur 

ikisi de birisi su diğeri motor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Boz yazdı:

Üst limiti nedir motor sıcaklığının 

hiç sorgulamadım zaten o gibi bir ters durumda krmızı ikazları yakar.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Gösterge paneli yazılımını güncelleyince bu değer gidiyor, motor suyu sıcaklığı geliyor.

130 lu değerler görmüştüm ben sanki güncelleme öncesi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...