İçeriğe Yönlendir

Ka - Arka Silecek Ve Resiztans Sorunu

Vezir ipek
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

Vezir ipek

Arkadaşlar 3 hafta önce 2000 model ford Ka city aldım.Araba da yürüyen aksamındaki tüm problemler çözüldü,hatta kilit sıkıntısını gideremedim yenisini almak yerine kumandalı merkezi kilit taktık.Hoperlör kabloları makaslanmıştı yeniden çektim.Tek sıkıntım arka silecek ve resiztans çalışmıyor.söktüm silecek motoruna elektrik gelmiyor.Bu konuda bana öneride bulunacak varmı ? Yada önerebileceğiniz İstanbulda oto elektrikçi ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bagaj kapağı ile kilit karşılığının yanında 4'lü plaketli bir demir olması lazım. Orayı kontrol etmeniz lazım. Arka bagaj sadece oradan elektrik alır.

Yorum bağlantısı
Vezir ipek

Bagaj kapağı ile kilit karşılığının yanında 4'lü plaketli bir demir olması lazım. Orayı kontrol etmeniz lazım. Arka bagaj sadece oradan elektrik alır.

dişli gibi çıkıntıları olan bi demir mi ? 4 kablodan biri çıkmıştı ama ben silecekle bağlantılı olduğunu düşünmemiştim.Sağol.

Resiztans için öneriniz nedir cam komple değişecek ?

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Sani Gerşon

dişli gibi çıkıntıları olan bi demir mi ? 4 kablodan biri çıkmıştı ama ben silecekle bağlantılı olduğunu düşünmemiştim.Sağol.

Resiztans için öneriniz nedir cam komple değişecek ?

Önce sileceği çalıştırın, rezistans ta muhtemelen aynı anda çalışacak.

Bahsettiğim plaket:

IMG_4398.jpg

Yorum bağlantısı
Vezir ipek

evet onun üstüne denk gelen dişli de bir kablo çıkmıştı.Çok saolun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vezir ipek

Merhaba resiztans düzeldi ama arka silecek motoru çalışmıyor tamir edilirmi yada yenisi ne kadar uygun yer bilen varmı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba resiztans düzeldi ama arka silecek motoru çalışmıyor tamir edilirmi yada yenisi ne kadar uygun yer bilen varmı?

4 plaketten de elektrik alabiliyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Vezir ipek

3 plaket var biri siyah kullanılmıyor.kopan kabloyu taktim resiztans düzeldi fakat silecek motoru çalışmıyor.avometre ile olctum elektrik giriyor çıkmıyor.motora bobin sardirmak mi yoksa sıfır almak mi mantıklı sizce

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

3 plaket var biri siyah kullanılmıyor.kopan kabloyu taktim resiztans düzeldi fakat silecek motoru çalışmıyor.avometre ile olctum elektrik giriyor çıkmıyor.motora bobin sardirmak mi yoksa sıfır almak mi mantıklı sizce

Sıfır alın. Çok bi para değildi diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Aynı arıza benim aracımda da vardı, Muayene öncesi elektrikçiye uğradım silecek motor değişecek dedi. Başka bir elektrikçi ise işi 5 dakikada çözdü, önce bu bakır yüzeyleri sildi ama sonuç değişmedi, sonra aracın bagaj kapağı ile şasi arasına menteşelerin oradan bir kablo bağladı ve silecekler artık çalışıyor. Bence sizde bagaj kapısı ile şasiyi bir kablo ile bağlayıp deneyin.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Haşmet Kılınç

arka silecek mototr arızası bende de mevcut güvendiğim bir oto elektrikçiye götürdüm çok uğraştı fakat ,yeterli olmadı ,bu parçayı nasıl temin edebilirim,çıkma ,yan sanayi vs

Yorum bağlantısı
Haşmet Kılınç

arka bagaj switch'lerini kontrol etti, onlar çalışıyor, üst taraftaki üç adet switche denk gelen parçalarda da sorun var motorru da söktü baktı inceledi,ama olmadı  

Yorum bağlantısı
Haşmet Kılınç

arka silecek motorunu nereden bulabilirim uygun fiyata

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...