İçeriğe Yönlendir

Meizu Mx5

V.Ceyhun Emir

Recommended Posts

V.Ceyhun Emir

Almak istediğim araba ile olan isim benzerliği sebebiyle aldım, ihtiyacım olduğundan değil :)

iPhone kullanıyordum yaklaşık 4 senedir. Daha önce denediğim Android telefonların tamamından daha kullanışlı bir ara yüzü var diyebilirim (sanırım iPhone'a olan benzerliğinden). Hızından hiç şikayetim yok şu ana kadar. Ekranı güzel, kulaklık sesi güzel, bazı pratik özellikleri var Android'e has, telefon kilitliyken ekrana bir şekil çizip uygulama açabiliyorsunuz örneğin. Kasası iPhone gibi, alüminyum, ince. Diğer Android telefonlardan farklı olarak tek tuş var yine iPhone gibi, bu da alışmayı kolaylaştırıyor, parmak izi var. Bu tuş üzeründen kaydırarak işlem yapabiliyorsunuz. Pil performansı iPhone 5 ile benzer, 1 günden biraz fazla gidiyor.

Genel olarak beğendim, Android telefon alınacaksa pahalı markalara para vermeye gerek yok diye düşünüyorum, Çinliler de gayet güzel yapmışlar.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Fiyatı 1400 tl civarında. Yakında telefonumu değiştireceğim, ayrıntılı olarak araştırdığım bir telefon ama bu fiyata bunu alacagıma 100 tl daha verip Sony Xperia M5 almak daha mantıklı bence. Meizu'nun fiyatı biraz daha uygun olmalıydı. Xperia M5 alacağım kısmetse.

http://www.digitalmarket.com.tr/#action=homePanel

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Xiaomi m4 üde ben tavsiye edeyim çelik kasa 3080 mah pil ile xperia z3 ile işlemci ram ve batarya konusunda eşit çelik kasası ile daha üstün fiyatı ise nerde ise yarı yarıya :) 

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Hayırlı olsun, meizu ve xiaomi kendini ispatlamış markalar. Telefonları çok tutuldu. Ben de Çin'den gelecek bir arkadaş bulursam getirteceğim inşallah :biggrin: Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Xiaomi m4 üde ben tavsiye edeyim çelik kasa 3080 mah pil ile xperia z3 ile işlemci ram ve batarya konusunda eşit çelik kasası ile daha üstün fiyatı ise nerde ise yarı yarıya :)

Zaten bunu alma sebebim bahsettiğiniz telefon. Arkadaşım aldı, bir süredir kullanıyor ve çok sevdi. Ben de Çinliler'e bir şans vereyim dedim. :) Türkiye satış fiyatı biraz daha iyi olabilirdi, ben yurt dışından aldığım için çok daha hesaplı oldu tabi, 300 USD.

Fotoğrafı işyerinden paylaşamıyorum, akşam evden koymaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
(düzenlendi)

keşke bekleseydiniz mx5 o kadar iyi değil onu yerine gene meizu nun pro5 modeli daha iyi kat kat üstün cıhaz 64 gb 4 ram mevcut 32 gb 3 gb ram mevcut cihazlar da

pro 5 ler note 5 len kıyaslanayi antutu testlerinde 75000 bin bandında

tarihinde Uğur Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Meizu tecrübem olmadı ama mi3 ve mi note denedim. mi3 tam fiyat/performans ürünü. Kız arkadaşıma aldık,ikinci el pasaport kayıtlı sıfır ayarında tertemizdi tanıdık bir arkadaştan, bayıldı resmen. Çok güzel temaları var. iOS gibi tek menü var, çok stabil,gereksiz samsung gibi eklentiler yok. Kamera fiyatına göre oldukça güzel.

Mi Pro dehşet, mi3 ü aldığım arkadaş almış. Kamerası çok çok iyi 

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

keşke bekleseydiniz mx5 o kadar iyi değil onu yerine gene meizu nun pro5 modeli daha iyi kat kat üstün cıhaz 64 gb 4 ram mevcut 32 gb 3 gb ram mevcut cihazlar da

pro 5 ler note 5 len kıyaslanayi antutu testlerinde 75000 bin bandında

Teknolojiyi yakalamaya çalışmak bu devirde nafile çaba, her zaman iyiyin iyisi var. Pro5 beklersiniz, öbür gün Mx6 çıkar, böyle gider, ömür geçer daha iyisi diye diye :)

Kaldı ki 500 dolar verip de Meizu almazdım sanırım, o fiyatlara çıkınca iPhone girer hedefe. Dediğim gibi, zaten bunu isminden dolayı aldım :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Teknolojiyi yakalamaya çalışmak bu devirde nafile çaba, her zaman iyiyin iyisi var. Pro5 beklersiniz, öbür gün Mx6 çıkar, böyle gider, ömür geçer daha iyisi diye diye :)

Kaldı ki 500 dolar verip de Meizu almazdım sanırım, o fiyatlara çıkınca iPhone girer hedefe. Dediğim gibi, zaten bunu isminden dolayı aldım :)

Neden ki bu para bandında bu kalitede nasıl bi cihaz alabilirsiniz sifir
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Meizu iyi bir marka ve bildiğim kadarıyla iphone ile aynı fabrikada üretiliyorlar..

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Meizu iyi bir marka ve bildiğim kadarıyla iphone ile aynı fabrikada üretiliyorlar..

Meizu bir çok markanın board tedarikçisi diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

işlemciyi samsung dan kamerayi sony den :D parmak izi okuyucusuda  :D panasonic ten almış 

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Neden ki bu para bandında bu kalitede nasıl bi cihaz alabilirsiniz sifir

iPhone.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

işlemciyi samsung dan kamerayi sony den :D parmak izi okuyucusuda   :D panasonic ten almış 

cogu telefon öyle. Hepsini kendin yapmak ekonomik degil. telefon kamerasinda Sony kameralar lider. Islemci icin ise zaten cok fazla firma yok. Apple da samsungdan aliyor buyuk bölümünü.

Yani durum ayni arabalar gibi :) Peugeot motoru yapiyor, elli tane firma o motoru kullaniyor ;)

Cinliler telefon olayini cözdü. Marka diye alinan Apple, Samsung vs cok pahali ve diger cinlilerin onlardan asagi kalir yani yok, zaten neredeyse hepsi cinde üretiliyor.  Bende eski bir nexuscu olmama ragmen fiyatlardan dolay  1 seneyi askindir Oneplus One kullaniyorum ve cok memnunum

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...