İçeriğe Yönlendir

Android Gece Çaktırmadan Download Yapıyor

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek

Bir gece ansızın uyandım ve saat bakmak için telefona baktım. Akşamdan interneti kapattığım halde internet açılmış ve bir şeyler iniyor. Ekran görüntüsü alıp hemen uyudum. Uyku önemli. Ama neden download ettiğini bilemedim.

Telefon note 2

Rootlu galiba. Supersu diye bir sey yüklü. Ne olduğunu gerçekten bilmiyorum. Hediye geldiğinde yeni sifirlanmıştı ben bir daha sifirlamak istemedim. Ama şimdi huylandim bu işten...

9ab2ef4c191d0e2531b0546dcd25c02a.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Supersu root'lu olduğunu gösteriyor ama root'lu olması bu download'ı yapacağı manasına gelmez. Bence virüs. Ama emin değilim.

Yorum bağlantısı

Muhtemelen virüs var. İçiniz rahat etsin diye root işlemini kaldırabilirsiniz. Supersu uygulaması içine girip; ayarlar sekmesinde kalıcı root kaldırma seçeneği olması lazım.

Yorum bağlantısı
Ali Herdem

Garip elektronik cihazlar Vestel'in reklamı geldi aklıma geceleri uyanıp kendi çapında birşey yapıyor sanırım :) rootdan kaynaklı olabilir bence

Yorum bağlantısı

Bende note 2 kullaniyorum Stock halde.

Root denilen bu meret telefon düşmanı özellile mobil cep bankacılığında çook tehlikeli.

Güncellenen başlık karma karışık sayisal ve afabeden ibaret anlam veremedim.

Telefonu stock hale çevirmenin daha sağlıklı olduğunu ben söylemek istiyorum. Bu benim naçizane fikrimdir. :)

Haklısınız ama Samsung'un abuk sabuk uygulamaları root olmadan silinmiyor. Ben her cihaz alışımda root yapıyorum, sonrasında performans düşmanı gereksiz uygulamaları silip, root olayını kaldırıyorum.

Özellikle Samsung cihazlarını resmen çöplüğe çeviriyor...

Yorum bağlantısı
Şener KIRMIZI

Xperia z kullanıyorum... Telefona root işlemi yapmıştım.. Rot yaptıktan sonra yabancı  yabancı numaralardan cevapsız çağrılar almaya başladım... Root işleminin en sevdiğim yani uygulamalardaki reklamları engelliyor olabilmem .. Bunun dışında çok  işe yarayacak bir şey yok.. Senin sorunun kesinlikle root işlemi ve sonrasında virüs bulaşmış olması.. Telefon rehberini ve fotolarını yedekleyip fabrika ayarlarına dön bu sorundan kurtulursun...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynen haklısin.

Bende devre dışı bırakıyorum, sadece menülerde görünmüyor :)

Asusta istediğin uygulamayı pasif edebiliyorsun :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bize nede uzak şeyler bunlar, yok virüs yok uygulamayı kapatamamak, şişmesi root gerekmesi  :p  hele zamzung  :i-ih:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

O download yaptığı sırada o bildiriye basılı tutunca hangi uygulama olduğunu görebilirsiniz. O uygulamayı kaldırın sorun düzelir. 

SuperSU veya SuperUser zararsızdır. Yüzbinlerce androdi kullanıcısı kullanır, güvenilir olduğu bilinir. Yetki verdiğiniz sürece ekstra yerlere ulaşır. Çamur atmayın :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hamit inan

ismini vermek istemediğim bir casus yazılım var. Demosunu denemiştim. Çekilen resimleri atılan mesajları v.s şeyleri silsenizde cacheleme yapıyor. Siz nete bağlanınca yada belirlenen bir saat diliminde sunucuya bağlanıp upload ediyor. Cihaza hard format atın sonra başınız ağrımasın yada iyi bir antivirus kurup taratın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Teşekkürler. Bugün şu hard format işine bir gireyim. Sonra tekrar SuperSU yükleyeyim. En doğrusu bu gibi görünüyor...

Yorum bağlantısı

Bize nede uzak şeyler bunlar, yok virüs yok uygulamayı kapatamamak, şişmesi root gerekmesi  :p  hele zamzung  :i-ih:

Bu konuda yorumunu görmesem şaşırırdım abi  :D  :D

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

ismini vermek istemediğim bir casus yazılım var. Demosunu denemiştim. Çekilen resimleri atılan mesajları v.s şeyleri silsenizde cacheleme yapıyor. Siz nete bağlanınca yada belirlenen bir saat diliminde sunucuya bağlanıp upload ediyor. Cihaza hard format atın sonra başınız ağrımasın yada iyi bir antivirus kurup taratın.

İsmini verin ki biz de bilelim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu konuda yorumunu görmesem şaşırırdım abi  :D  :D

tırtos konunuza yazmadım bak kızdırma beni  :p  demek tırtosunuzu geri alamıyor ve eski sürüm uygulama yükleyemiyorsunuz haaa  :D

Vah vah  :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

tırtos konunuza yazmadım bak kızdırma beni  :p  demek tırtosunuzu geri alamıyor ve eski sürüm uygulama yükleyemiyorsunuz haaa  :D

Vah vah  :p

Ooo  :shok:

:D

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Teşekkürler. Bugün şu hard format işine bir gireyim. Sonra tekrar SuperSU yükleyeyim. En doğrusu bu gibi görünüyor...

Makineye hard format attım, baktım sadece fabrika ayarlarına dönmüş, dosyalar duruyor.

Sonra SuperSU'yu kaldırıp öyle attım. Yine aynı.

Şimdi SuperSUY'yu geriye kurdum fakat girilmiyor. Yüklenmiş SU kodlaması yok ve SU bunu yükleyemedi. Bir problem var! yazıyor. Araştırmaya devam ediyorum. Ne yapmam gerektiğini bilen varsa yazarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Makineye hard format attım, baktım sadece fabrika ayarlarına dönmüş, dosyalar duruyor.

Sonra SuperSU'yu kaldırıp öyle attım. Yine aynı.

Şimdi SuperSUY'yu geriye kurdum fakat girilmiyor. Yüklenmiş SU kodlaması yok ve SU bunu yükleyemedi. Bir problem var! yazıyor. Araştırmaya devam ediyorum. Ne yapmam gerektiğini bilen varsa yazarsa sevinirim.

Cihazı unroot etmeniz lazım. Bunu araştırmanız gerekiyor. Unroot sonrası yeniden orjinal rom yükleyip ilk gününe dönebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Eski haline dönmekten de vazgeçtim, Şu linkteki Ditto Note 3'e geçiyorum. Bazı özellikleri aktifleştirmek için...

Bende de note 2 var ama arkadaştan aldım rootlu da olabilir olmayabilir de. Bu aleti en güvenli ve verimli nasıl kullanıcam araştırma içindeyim, fikirlerini bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

İos gözünü sevdiğim hiç böyle dertlerimiz yok. JB yapmadığın sürece makine stabil ve sağlıklı çalışıyor. Eset smart security mobil kullanan var mı ? Cep tel için çok önerdiler de merak ettim ?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kardeş önce Google play dan Dr. Web Antivirüsü indir bi tarat.En saģlam virüs programıdır android için.

2. Adimda Root checker uygulamasını indir bi kontrol et bakalım root yetkisi duruyor mu kalkmış mı?

Uygulama yükleyince de izin ister zaten.Rootlu olduğu burdan da anlaşılır.

Bir şekilde format atmışım uğraşırken ama şu an SuperSU'yu kaldırdım. Ona rağmen rootlu gözüküyor zira stock rom yani orijinal halini yüklemedim. Dosya çok büyük. Şimdi tekrar SuperSU kurup onun üzerine başka root kuracağım izin verirse.

En son root checker ile kontrol ettiğimde düzgün rootlanmadığı yazıyordu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...