İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Komple Motor Değişimi

Ercan Aslan

Recommended Posts

Burak Can Demirci

ilk olarak 1 saat şehir trafiğinde kalmamın ardından avm otoparkında radyatör hortumu patladı.çekici ile çektirip hortumu değiştirttim.aradan bir -iki hafta geçtikten sonra aracım sürekli hararet yükseltti.Müşürden kaynaklı dediler.Conta yakmışım.Conta değişimi kapağın yeniden taşlanması vs.(serviste değil sanayide).Aracı teslim aldım.Sonrasından antalyadan istanbula gittim.Bir sıkıntı yoktu.Ertesi gün (kurban bayram 2.günü ve duran trafik)ist. yenibosnadan gebzeye 45 dklık yolu 9 saatte geçtim.Hararet tekrar yükseliyordu.sağa çekip 1 saat bekledim.Tekrar hareket ettiğimde yaklaşık 1dk sonra hararet ibresi aniden 120 ye vurdu ve yine hortum patladı.Tamirci getirip hortumu değiştirttim ama artık hararet çalıştırdıktan 1dk sonra hemen yükseliyordu.Sonrası çekici ve yeniden tamirci.Uzun süre parçaları toplayıp tekrar takrar denediler ama yapılamadı.Sorun için  tamirci ile birlikte servise başvurduk.Aldığımız cevap 2011 ecoboost mondeo larda eğer bir defa hararet yaptıysa o motor iflah olmaz.Ve birkaç yere sorduğumuzdada herkes onayladı.Durum bu tam bir drama döndü benim için.

Gürkan hocam numarayı verirseniz sevinirim.Arayıp bir fikir alırım.Heryeri arıyorum soruyorum.Bu arada bir yerde motoru 7000 tl(86000km de) ye buldum şimdilik..

Ercan Bey geçmiş olsun öncelikle durumunuzu az çok anlıyorum benimde başıma benzer bir olay geldi ancak araç hararet yapınca iflah olmaz demişsiniz ben aracın 2. sahibiyim acaba önceden hararet filan yaptıysa bu araç aracın beynine kaydedilmiyor mu bu durum sonuçta geçmişte ne sorun yaşandığını servis görebilmesi gerekir... 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Atasoy

Cok gecmis olsun, ben de 3 seferdir hararet sorunuyla servise basvuruyorum. Araci alir almaz 4 ay kalan garanti suresini 2 yil daha uzatmakla ne kadar dogru bir karar verdigimi anliyorum. Sali gunu tekrar biraktim servise arabayi, bakalm ne diyecekler...

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
İlyas Demirbaş

Maalesef  benzer bir sorun yıllar sonra başıma geldi Bildiğiniz komple motorla ilgili yardımcı olacak kimse var mı yarım motor ancak bulabildik.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alişan YILMAZ

Çok geçmiş olsun, ecoboost motora geçmeyi düşünüyordum tekrardan düşünmem gerecek galiba 😕

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Sedat Demircan
Ercan Aslan yazdı:

ilk olarak 1 saat şehir trafiğinde kalmamın ardından avm otoparkında radyatör hortumu patladı.çekici ile çektirip hortumu değiştirttim.aradan bir -iki hafta geçtikten sonra aracım sürekli hararet yükseltti.Müşürden kaynaklı dediler.Conta yakmışım.Conta değişimi kapağın yeniden taşlanması vs.(serviste değil sanayide).Aracı teslim aldım.Sonrasından antalyadan istanbula gittim.Bir sıkıntı yoktu.Ertesi gün (kurban bayram 2.günü ve duran trafik)ist. yenibosnadan gebzeye 45 dklık yolu 9 saatte geçtim.Hararet tekrar yükseliyordu.sağa çekip 1 saat bekledim.Tekrar hareket ettiğimde yaklaşık 1dk sonra hararet ibresi aniden 120 ye vurdu ve yine hortum patladı.Tamirci getirip hortumu değiştirttim ama artık hararet çalıştırdıktan 1dk sonra hemen yükseliyordu.Sonrası çekici ve yeniden tamirci.Uzun süre parçaları toplayıp tekrar takrar denediler ama yapılamadı.Sorun için  tamirci ile birlikte servise başvurduk.Aldığımız cevap 2011 ecoboost mondeo larda eğer bir defa hararet yaptıysa o motor iflah olmaz.Ve birkaç yere sorduğumuzdada herkes onayladı.Durum bu tam bir drama döndü benim için.

Gürkan hocam numarayı verirseniz sevinirim.Arayıp bir fikir alırım.Heryeri arıyorum soruyorum.Bu arada bir yerde motoru 7000 tl(86000km de) ye buldum şimdilik..

gecmiş olsun,"2011 ecoboost mondeo larda eğer bir defa hararet yaptıysa o motor iflah olmaz."ifadei çok tuhafıma gitti,o halde biz ecoboost motor almayalım yanş kendi ayaklarımıza mı sıkmış olcaz? diğer yıllardaki ecoboostlara ne kadar güven olacak orası da mechul!!allah kurtarsın

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...