İçeriğe Yönlendir

Hangi Operatör ? Taahütlü Aynı Zamanda Çekmeyen Hat

Davut Turmuş

Recommended Posts

Davut Turmuş

arkadaşlar avea hat kullanıyorum taahüt var nisana kadar fakat kanser olacagım bolu merkezde telefon görüşmesi yapmak için oda oda geziyorum taahüt bozma cezası ödemeden operatör değiştirmenin bir yolu var mı

Yorum bağlantısı

Maalesef yok, sistem şu; 3 ay kullandınız,o 3 ay boyunca size 30 TL indirim yapıldıysa onu tahsil ediyorlar.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Eski bir Avea çalışanı olarak açıklamak istedim maalesef operatör değişikliği hat iptali fark etmez cayma bedeli alınır, ayrıca müşteri hizmetlerine sadece kayıt açtığınız ile kalırsınız. Şebeke çekiminde en kolay bahane olan coğrafi koşullar (sadece şehir merkezi değil binanın konumu baza mesafesi, dairenizin bulunduğu kat diğer binalara olan mesafe Vs Vs Vs) baz çalışması içinde bireysel müracaatla işlem olmuyor, aynı veya yakin konumdan farklı abonelerin sürekli ve yoğun şikayet gelmesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Ben ceza almadan yarıda kestim. Çekmiyor arkadaş, çekmeyen hattı neden kullanayım.

nasıl yaptınız hocam müşteri hizmetleri aracılığı ile mi yoksa dilekçe vs resmi bir şekildemi

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Arayın müşteri hizmetlerini. Şikayetinizi bildirin. Gerekirse tüketici hakem heyetine gideceğiniz veya dava açacağınız söyleyin. Bütün bunları sakin bir ses tonuyla yapın. Eğer 1 hafta içerisinde sonuç alamazsanız, müşteri hizmetlerini tekrar arayın. Telefona ilk çıkan şahısla değil " Takım Lideri" ile görüşmek istediğinizi söyleyin. Telefondaki şahıs diretecektir. Israrla "Takım Lideri" ile görüşmek istediğinizi söyleyin. Daha sonra durumu ona da açıklayın ve 2 gün içerisinde çözüm bulunamazsa dava açacağınızı söyleyin. Elbet sonuç alacağınızı sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

arkadaşlar avea hat kullanıyorum taahüt var nisana kadar fakat kanser olacagım bolu merkezde telefon görüşmesi yapmak için oda oda geziyorum taahüt bozma cezası ödemeden operatör değiştirmenin bir yolu var mı

Valla kardeşim senin avea çekmiyor iyiymiş sonuçta aveanın birçok yerde çekmediğini biliyoruz ben npayım istanbul çekmeköyde oturuyorum turkcell evin içinde çekmiyor 4-5 ay önce sıkıntı yoktu ama artık bende senin gibi o odadan bu odaya koşuyorum, en son aveadan sırf çekmediği için geçmiştim ilk zamanlar sıkıntı yoktu şimdi yine turkcellde de sıkıntı var napcaz bilmiyorum,en sonunda tekrar aveaya geçmeyi düşünüyorum sonuçta avea daha avantajlı 2side çekmiyor :D

Yorum bağlantısı

ıkı sene once turkcell cekmden dolayı aramıstım dedım sebeke bu mevkıde hıc cekmıyor dıye bır gun sonra geldıler kontrollerını yapmıslar benı tekrar aradılar telınızı kapayıp acın dedıler valla duzelmısdı

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Türkcell pahalı diyoruz ama gerçekten kaliteli ve müsteri odaklı çalışıyorlar. Benzer bir problem VINN internetimde olmuştu. Çekmeme sorunu içinde aramıştım ve 3 gün içerisinde sorunu çözüp, tekrar beni arayarak sorunun çözümüne ilişkin teyit almışlardı. Kayseri'de merkeze yakın konumda avea çekmeme,konuşma yaparken kapanma,internete bağlanma vs. sorunlardan dolayı hattımı başka operatore taşıdım.. Aveayı gerçekten yetersiz görüyorum bu konularda..

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Aynı durum bende de mevcut. 1 seneyi tam doldurmadı, Avea'ya geçtim bir arkadaşımın telkini ile. Fiyat uygun uygun olmasına da, internet hızı hiç yeterli değil. Şehrin en göbeğinde bile 4 mbps DL hızını geçemedim. Millet diğer operatörlerde 12-13 vuruyor.

Hadi bunu geçtim. Sonuçta telefon üstünden büyük miktarda veri download etmiyoruz. Mobil siteler için bu bağlantı hızı yeterli oluyor. Ama yola çıktığımızda ne yapacağız? Şehirlerarası yollarda falan Avea tam bir işkence. Yola çıkmışım, telefonu bluetooth ile aracıma bağlamışım. İnternet radyosu açmışım telefonumdan veya Spotify Premium kullanıyorum. Avea şehirlerarası yollarda veya kasabalarda bırakın H+ interneti, Edge hızında internet bağlantısını bile sağlayamıyor. Hal böyle olunca müzik yalan oluyor. Bekleyin ki gelsin. Yol bitiyor anca geliyor. Bütün yol keyfim rezil rüsva oluyor.

Bazı ilçelerde sorunsuz, bazı ilçelerde ise evlerde bile çekmiyor. Yıl 2015, basit gsm şebekesi üstünden görüşme yapamıyoruz. 100 gün olmasın 1 gün çok önemli bir anda olsun yetiyor. Acil anda beni yarı yolda bıraktığında ne anladım ben bu işten.

Bir şekilde idare ediyorum. Tahahhüt bittiği gibi başka operatöre geçişi gerçekleştireceğim.

Yorum bağlantısı

Bende Avea kullanıyorum ama şimdiye kadar çekmeme gibi bir sorun yaşamadım.

Evet görüntüde çekiyor ama 3g berbat. Bunu Türkiyenin birçok yerinde test ettim.

nasıl yaptınız hocam müşteri hizmetleri aracılığı ile mi yoksa dilekçe vs resmi bir şekildemi

Müşteri hizmetlerini bunalttım. Şikayet sitelerine yazdım. Aradılar tamam iade edin dediler.

Son 6 ay içinde üç operatörüde test ettim turkcell en iyisi. Ankarada vodafone 3g çekmiyor, müşteri hizmetleri evet biliyoruz diyor, bişey yapacak mısınız diyorum, şimdilik hayır diyor.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bende Avea kullanıyorum ama şimdiye kadar çekmeme gibi bir sorun yaşamadım.

Benim senden beklediğim cümle şuydu abi:

Bende Avea kullanyorum ama şimdiye kadar çekmeme gibi bir sorun yaşamadım.

:crazy: 

Babamın evinde yıllarca çekmeyen hattan kullandık. Konuyla ilgili müşteri hizmetlerini defalarca aradık, mailler attık.

En sonunda bınanızın çatısına baz istasyonu koyalım diye bir mail attılar. Biz de babamla gaza gelip siz bizi öldürecek misiniz kalsın diye cevap yazdık. :crazy:

Sonuç: Babam dürtsele geçti biraz pahalı ama çekiyor, ben başka ilde yaşıyorum. Malum hat halen orada çekmiyor. Hep biz mi mağdur olacağız biraz da onlar mağdur olsun :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Özcan

Ülkede Turkcell'in çekmediği tek yer benim ev herhalde [emoji1]

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Evin catısına baz istasyonu dikme fikri takdire şayan[emoji51]ama işe yarayacağını sanmıyorum çünkü bizim köyde Avea baz istasyonunun gölgesinde otururken bile 2 diş eksik çekiyor[emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Yazın başlarında arkadaşlar ucuz olsun diye avea önerdiler bana, işi espriye vurarak dedim ki:

Bedava hattımı ve telefonumu versinler, üzerine para ödesinler o zaman avea kullanırım.

Sonuç olarak bir kaç hafta sonra isteklerime ek olarak sigorta ve 4x4 araç verdiler  :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
halil altan

Sırf bu şebeke çekmeme olayindan dolayı bu ay taahhud vermeyip türk telekom (avea)dan turkcell e gecmeyi düşünüyorum...slm

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

telefonunuz ne marka?  Çin malı bir telefon kullanmayı geçici de olsa dener misiniz?

(JIAYU, huawei vs)

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
halil altan

telefonunuz ne marka? Çin malı bir telefon kullanmayı geçici de olsa dener misiniz?

(JIAYU, huawei vs)

Telefon Lg pro lite..sorun yok ama bazi uzak yerlerde cekimi zayif awea nin..mesela Boluya kaynasliya falan gidiyorum cam kenarindan aliyorum sinyali..
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

tam o anda sim kartı değiştirip başka telefonla denediniz mi?

Telefon Lg pro lite..sorun yok ama bazi uzak yerlerde cekimi zayif awea nin..mesela Boluya kaynasliya falan gidiyorum cam kenarindan aliyorum sinyali..

telefonunuzda sorun var demedim. çin malı ile deneyin dedim zaten.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Selçuk Keleş

Benim hattım da TT (avea) idı. Bulunduğum yerde şebeke ve internet kalitesi vasatın altında. İyileştirilmesi için 1 yıl önce kayıt açtım gelişme olmadı.

Ayrıca verilen hizmete göre ödediğim ücret fazla gibi geliyor bana. 52 lira olan tarife (1000dk, 4gb) nedense hiç 52 lira olmuyor 80 liralara kadar çıkıyor. Yeni gelene ise 25 liraya veriyorlar ilk yıl.
Bu nedenle cayma bedelini (60tl) falan göze aldım, bimcell'e geçtim :D ayda 26 lira. Aynı altyapı, aynı hizmete yarı fiyattan da az ödeyeceğim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Selçuk Keleş

Geçen yazdan itibaren iyice düşen şebeke kalitesi nedeniyle TT ile ailecek yolumuzu ayırdık.

3 hattı Vodafone’a taşıdık,  yeni gelenlere taahhütsüz, faturasız 2 gb + 500 dak.+ 100 sms , 20 TL tarifesindeyiz.

1-2 tık zor gösteren şebeke ikonu 4-5 tık gösteriyor artık. :)  Ormanda yaptığım ilk testlerde de sonuç daha iyiydi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...