İçeriğe Yönlendir

Satıştan Sonra Gelen Hgs Cezası

Hakan Türkoğlu

Recommended Posts

Hakan Türkoğlu

Aracımı 12.09.2014 tarihinde saat 11 gibi edirneden gelen bir arkadasa sattim aracimda hgs yoktu yani almamistim alan arkadas yola cikmadan hgs almamis gece saat 22 de edirne hgs giselerinden kacak gecis yapmis daha sonra aracin plakasini degistirmis ve yeni plaka uzerine hgs almistir o kacak gecis on kati 79 tl bana ceza olarak adresime gelmistir suanda yapmam gereken karayollarina itiraz dilekcesi ile noter satis kagidinin fotokopisini gondererek itiraz etmem sorum su acaba hemen donus yaparlarmi yokya ilerleyen yillarda bu ceza tekrar on kati bana gelirmi :) birde elinde bu isle ilgili itiraz dilekcesi olan varmi belki sizede boyle bir ceza gelmistir

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Noter satış belgeniz ile aracın o tarihte satıldığını, cezanın sonraki sahibine aktarılması gerektiğini yazmanız yeterli olacaktır. Tabi biraz daha resmi dille :)

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

benzer bir durum bizim başımıza da gelmişti izmitten aracı aldık 2000 model hyundai accent 34 plakaydı 54 plaka ile değiştirdik bindik sattık üstünden 3-4 yıl kadar geçti bizim aldığımız plaka daha öncesinde ticari bi araçta kullanılmış ışık ihlali mi park ihlali mi ne öle bişey yapmış cezası fotoğraflarıyla birlikte bize geldi babamda bugüne kadar aldığı sattığı ödediği cezalar vs hepsini saklar dilekçeyle aracın alım satım plaka vs belgelerinin fotokopilerini yetkili yere gönderdi ama ne yazdı naptı bilmiyorum bulabilirsem örnek olması açısından eklerim  

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

5 kagit cope gitti o resmi dili yazmaya calisiyom

çok da zorlamayın bu konuda kendinizi, ben dilekçe kabul ediyordum, insanlar dan giriş gelişme sonuç gibi bir kompozisyon beklemiyoruz, sadece okunaklı olarak tam ne istedikleri anlatan kısa bir yazı istiyoruz.. 

Örn:

nereye yazacaksanız resmi adı                                                             tarih

şu tarihli şu sayılı tebligatınızda  adıma ceza gelmiştir ama  şu tarihde aracı satmıştım, satışla ilgili belgeler ektedir. cezanın iptalini talep ediyorum gereğini arz ederim.. 

ad soyad

imza

adres tel vs bilgiler

(ilgilii belgeyi de dilekcenin arkasına zımbala tamam

hatta ceza tutanağı fotokopisinide eklersen işi yapana baya yardımcı olmuş olursun)

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

benzer bir durum bizim başımıza da gelmişti izmitten aracı aldık 2000 model hyundai accent 34 plakaydı 54 plaka ile değiştirdik bindik sattık üstünden 3-4 yıl kadar geçti bizim aldığımız plaka daha öncesinde ticari bi araçta kullanılmış ışık ihlali mi park ihlali mi ne öle bişey yapmış cezası fotoğraflarıyla birlikte bize geldi babamda bugüne kadar aldığı sattığı ödediği cezalar vs hepsini saklar dilekçeyle aracın alım satım plaka vs belgelerinin fotokopilerini yetkili yere gönderdi ama ne yazdı naptı bilmiyorum bulabilirsem örnek olması açısından eklerim

bende oyle yapiyorum butun resmi evraklari sakliyorum

çok da zorlamayın bu konuda kendinizi, ben dilekçe kabul ediyordum, insanlar dan giriş gelişme sonuç gibi bir kompozisyon beklemiyoruz, sadece okunaklı olarak tam ne istedikleri anlatan kısa bir yazı istiyoruz..

Örn:

nereye yazacaksanız resmi adı tarih

şu tarihli şu sayılı tebligatınızda adıma ceza gelmiştir ama şu tarihde aracı satmıştım, satışla ilgili belgeler ektedir. cezanın iptalini talep ediyorum gereğini arz ederim..

ad soyad

imza

adres tel vs bilgiler

(ilgilii belgeyi de dilekcenin arkasına zımbala tamam

hatta ceza tutanağı fotokopisinide eklersen işi yapana baya yardımcı olmuş olursun)

abi cok tesekkur ederim birkac cümle daha ekler yollarim artik iadeli tahütmü yapsam
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Önce müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirin. Yardımcı olacaklardır. Mail ile belgeleri kabul edebilirler.

Belki bana denk geldi ama şimdiye kadar sorunlu veya yanlış geçişleri hiç aksatmadan düzelttiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

Benimde başıma gelmişti aynı olay.Mail ile noter satışı gönderdim ve iptal ettiler cezayı.Müşteri ilişkileriyle görüşün siz,sizi yönlendirirler. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...