İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Mercek Far Için Xenon Mu Halojen Ampül Mü?

Leventhan Er

Recommended Posts

Leventhan Er

İyi günler abilerim kardeşlerim. Yeni aldığım aracımda ampülleri güçlendirmek istiyorum fakat bi kaç soru var aklımda. Aracım 2013 model titanium-x versiyonu. Mercek far için xenon taksam görüntü kalitesi daha iyi olcak ama bu sefer garanti dışı kalır mıyım?(Garantiyi +2 yıl uzattım) Halojen ampül taksam garantiden çıkmıyor sanırım fakat mercek farda görüntü nasıl olur hiç bilmiyorum. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Garanti olarak sadece far ve ona bağlı modül vs garantisinden çıkar.

Ancak tasarım halojene göre ise.. Xenonun yüksek ısısı reflektöre zarar verebilir...

Ben olsam hiç xenona girmez, osram nightbreaker takardım...

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Leventhan Er

Mehmet abi halojen takınca mercekte iyi görüntü elde edilemiyor gibi bir kaç yazı okudum ama sanırım sen böyle dediğine göre doğruluk değeri yok?

Yorum bağlantısı
Leventhan Er

General electric megalight ultra +120 diye bir ampul keşfettik, tavsiye ederim. 

kısalar için beyaz görüntü istediğim için philips diamond vision düşünmüştüm.Uzunlara mehmet abinin dediği gibi osram nightbreaker unlimited alıcam. General electric beyazlık oranı hakkında bilgi verir misiniz?

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

İyi günler abilerim kardeşlerim. Yeni aldığım aracımda ampülleri güçlendirmek istiyorum fakat bi kaç soru var aklımda. Aracım 2013 model titanium-x versiyonu. Mercek far için xenon taksam görüntü kalitesi daha iyi olcak ama bu sefer garanti dışı kalır mıyım?(Garantiyi +2 yıl uzattım) Halojen ampül taksam garantiden çıkmıyor sanırım fakat mercek farda görüntü nasıl olur hiç bilmiyorum. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Mehmet Abi'nin dediği Osram 'ı ben eski aracımda takmıştım. Tam olarak sarı da değil, beyaz da değil, Mercekli farın içinde gören bazı kişiler Xenonlar hoş olmuş diyorlardı. Yani açık beyaz duruyor bence hoş bir tonu oluyor.  Ben de Mehmet abi ile aynını düşünüyorum xenon işine hiç girmeden Osram!ı tercih etmeniz kozmetik olarak da performans olarak da iyi sonuçlar verecektir diye tahmin ediyorum. Made in Germany olanını almaya dikkat edin bu şekilde ampulleriniz de çok daha uzun ömürlü olacaktır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

kısalar için beyaz görüntü istediğim için philips diamond vision düşünmüştüm.Uzunlara mehmet abinin dediği gibi osram nightbreaker unlimited alıcam. General electric beyazlık oranı hakkında bilgi verir misiniz?

Nightbreaker ile birebir ayni, bi foto vardi bulamadim, bi farda nb2 bi fotoda ge megalight olan. Fiyati da uygun
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kerdeş şu yeni nesil Led ampüllerden tak derdin tasan bitsin, mueyeneden geçer, xenonla aynı güçte, ısınmasıda yok :)  halojen ne yahu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Leventhan Er

Kerdeş şu yeni nesil Led ampüllerden tak derdin tasan bitsin, mueyeneden geçer, xenonla aynı güçte, ısınmasıda yok :)  halojen ne yahu...

Peki önerebileceğiniz bi marka veya satış sitesi var mı? fiyatları ne civarda hiç bilgim yok

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Peki önerebileceğiniz bi marka veya satış sitesi var mı? fiyatları ne civarda hiç bilgim yok

Bende Servet beyden öğrendim, henüz yolda daha elime geçmedi, benim aldığım şunun d1s olanı, sen kendi ampül tipine göre olanı alacaksın, h7 mi seninki?

http://tr.aliexpress.com/store/product/iLumimax-TM-H7-LED-P6-LumiLEDs-LMZ-5200LM-Bulb-Car-Auto-Lamp-Headlight-Fog-Light-Conversion/1407077_32494779471.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan AKAN59

General electric megalight ultra +120 diye bir ampul keşfettik, tavsiye ederim. 

1 yıldır kullanıyorum biraz geç kalmışsınız  :shok:

Yorum bağlantısı

Bende Servet beyden öğrendim, henüz yolda daha elime geçmedi, benim aldığım şunun d1s olanı, sen kendi ampül tipine göre olanı alacaksın, h7 mi seninki?

http://tr.aliexpress.com/store/product/iLumimax-TM-H7-LED-P6-LumiLEDs-LMZ-5200LM-Bulb-Car-Auto-Lamp-Headlight-Fog-Light-Conversion/1407077_32494779471.html

Abi, arkası biraz fazla çıkıntılı olduğu için her fara uymuyor diye duymuştum. Doğruluğu var mı?

1 yıldır kullanıyorum biraz geç kalmışsınız  :shok:

Geç olsun güç olmasın :), memnun musunuz?

Yorum bağlantısı
Leventhan Er

Uzunlara mehmet abininde tavsiyesiyle osram bightbreaker aldım. Kısalar için ise beyaz görüntü istediğim için philips diamond vision aldım. Led ampül tercih etmememin sebebi fiyatlarının tuzlu olması. General electric tercih etmememin sebebi ise edindiğim bilgilere göre diamond visionun daha beyaz görüntüye sahip olması. Teşekkürler yorumlar için 

Yorum bağlantısı
Bekir Mızrak

s.a. Ali Bey bu ampuller 2007 focus merceksiz farlara takılırmı.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ben çinden 3.5$ a getirtiğim beyaz ampulleri kullanıyorum pazar günü samsun yolu sisten iptaldi şükür öyle çok bir sıkıntı çekmedim :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. xenon taklır servise giderken sökülür

2. narva contrast+ takılır yağmurda çamurda yol gözükür.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

s.a. Ali Bey bu ampuller 2007 focus merceksiz farlara takılırmı.

Mercek yoksa olmaz, hiç düşünme bile....

yeni nesil soğutmalı cree led ampuller bile mercek içinde odak tutmuyor diye biliyorum, yanlış mıyım?

Son sistemler tutuyor, hem cree de degiller, onlar amatör kalır bunun yaninda, bu xenonla aynı hatta daha beter :)
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

yeni nesil soğutmalı cree led ampuller bile mercek içinde odak tutmuyor diye biliyorum, yanlış mıyım?

Efendim? Koito :)

0ec21572e93bcea17e2983fa063fab49.jpg

c4f16dc3710c6981e9e3d06682cf1d87.jpg

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Bende farlarıma mercek taktırmak istiyorum. Golf 6 için , farda fazla tadilat yapmadan direk takıp kullanabilecegim mercek hangi model bilmiyorum. Örnek videodaki gibi bir işlemle mercek taktırıp xenonsuz kullanmak istiyorum. Engin tecrübelerinizden faydalanabilir miyim? Ne önerirsiniz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu tip merceklerin mekanik ömürleri kısa oluyor. İlker Kemal sektörde bu işi en iyi yapan kişidir. Kendisi ile irtibata geçin yardımcı olacaktır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...