İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Mercek Far Için Xenon Mu Halojen Ampül Mü?

Leventhan Er

Recommended Posts

Garanti olarak sadece far ve ona bağlı modül vs garantisinden çıkar.

Ancak tasarım halojene göre ise.. Xenonun yüksek ısısı reflektöre zarar verebilir...

Ben olsam hiç xenona girmez, osram nightbreaker takardım...

Mehmet bey açıkçası bende aracımda gece yol görüşü konusunda biraz rahatsızım, şimdi olsa yine de bu ürünü önerir misiniz? İnternette gördüğüm kadarı ile çok iyi aydınlatma sağlıyor.. H7 mi takıyoruz acaba? 

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet bey açıkçası bende aracımda gece yol görüşü konusunda biraz rahatsızım, şimdi olsa yine de bu ürünü önerir misiniz? İnternette gördüğüm kadarı ile çok iyi aydınlatma sağlıyor.. H7 mi takıyoruz acaba?

Teşekkürler.

Evet sözümün arkasındayım :)

Kataloğa bakmak lazım. Muhtemelen H7

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bu tip merceklerin mekanik ömürleri kısa oluyor. İlker Kemal sektörde bu işi en iyi yapan kişidir. Kendisi ile irtibata geçin yardımcı olacaktır

Servet abi 1 Haftadır bu mercekten kullanıyorum H1 led'le birlikte forumdan Ercan'ada aynı mercek H1 xenonla yaptık. Bakalım ömür ve aydınlatma performansı olarak ne kadar uzun ömürlü olcak. 

Yorum bağlantısı

Evet sözümün arkasındayım :)

Kataloğa bakmak lazım. Muhtemelen H7

Siz cevap verene kadar bende biraz araştırma yaptım da.. Peki Mehmet bey acaba Philips X-Treme Vision +%130'mu sizce, yoksa Osram Nigh Braker Unlimited'mi? 

Son bir soru daha :) Bu tip halojenleri takınca mercek erimesi olmaz değil mi.. Tecrübesizliğin kurbanı olmayayım.. İlk mercekli arabam da ondan.. 

Teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Farların güçlendirilmesi diye bir konumuz var.

O konu daha aydınlatıcı olacaktır.

Ben philipsin ampullerini genelde tercih etmem.

Osram. ;)

Yorum bağlantısı

Farların güçlendirilmesi diye bir konumuz var.

O konu daha aydınlatıcı olacaktır.

Ben philipsin ampullerini genelde tercih etmem.

Osram. ;)

Çok teşekkür ederim ilginiz için bakayım hemen o konuya da.. :) 

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın
(düzenlendi)

Led ampül öneririm size. Philips osram hepsini denedim. Tabiki tamamen zevk meselesi ancak dün sislere taktığım led ampülün xenondan hiçbirfarkı olmadığını gördüm.

Soldaki yeni aldığım Led ampül. Sağdaki Philist Diamond Vision

E8VJMB.jpg

tarihinde Ufuk Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Fatih Kurnaz
On 22.02.2016 at 22:10, Uğur Kamil yazdı:

Servet abi 1 Haftadır bu mercekten kullanıyorum H1 led'le birlikte forumdan Ercan'ada aynı mercek H1 xenonla yaptık. Bakalım ömür ve aydınlatma performansı olarak ne kadar uzun ömürlü olcak. 

Uğur bey merhaba. Uygulamayı yapalı 2,5 yıl olmuş. Memnun kaldınız mı? Farklı bir mercek ve sisteme mi geçtiniz? Bu ürünlerle LED ürünler ne kadar performans veriyor sorusunu bende merak etmişimdir. Hala kullanıyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
On 16.10.2018 at 09:32, Fatih Kurnaz yazdı:

Uğur bey merhaba. Uygulamayı yapalı 2,5 yıl olmuş. Memnun kaldınız mı? Farklı bir mercek ve sisteme mi geçtiniz? Bu ürünlerle LED ürünler ne kadar performans veriyor sorusunu bende merak etmişimdir. Hala kullanıyor musunuz?

6 ay önce aracımı sattım, yeni sahibi hala aynı far ve led'le sorunsuz kullanıyor.

Mercekler xenonle sıkıntısız ve gayet güzel aydınlatma sunuyor.
Led olarak 3-4 farklı led kullandık. Kısaları ledin kalitesine göre değişiyor xenone yakın aydınlatma elde ettik ama led'le uzunlar biraz zayıf kalıyor xenone göre ama kullanımdan yana sorun yaratmıyor.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Kurnaz

Tesekkurler. Demek ki bu urunler o kadar da kötü performans vermiyor. 1 yil icinde mercek kararacakmis ve led ile hic etkileyici olmayacakmis gibi bir beklenti var. Bu kadar süre kullandiginiza göre hicte böyle degilmis durum. Led olayinin en güzel tarafi farin icerisinde bitiyor olay. Yayintisi filan yok. Tabi k ixenon ile kiyaslanamaz ama yaninda hissedilir derecede iyi olmasida harika bence. En buyuk sorunu sanirim ömürleri. İyi markalar ürün alinmazsa 1 sene icinde yolda birakabilir gibi bir his var. Bu tedirgin debilir insani. Ama meeceklerin montaji harika. Temiz ve kolay iş. 2.5 sene kullanilacak kadar da iyi madem bence dusunenler varsa alip denesinler.

6 ay önce aracımı sattım, yeni sahibi hala aynı far ve led'le sorunsuz kullanıyor.

Mercekler xenonle sıkıntısız ve gayet güzel aydınlatma sunuyor.
Led olarak 3-4 farklı led kullandık. Kısaları ledin kalitesine göre değişiyor xenone yakın aydınlatma elde ettik ama led'le uzunlar biraz zayıf kalıyor xenone göre ama kullanımdan yana sorun yaratmıyor.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Senin Döşlü

Arkadaşlar mrb benim bi sorum olacak sizlere 2012 titanyum ford fiesta aracım var farları led xenon ile değiştirmek istiyorum ama arkadaki fan yüzünden sol farın arkasnda sigorta kutusu olduğu için oturuyormu yaptıran varmı ben uzun kısa ve sislere yani hepsine takmayı düşünüyorum yardımlarnz için teşkkürler

Yorum bağlantısı
Cem Işık
7 dakika önce, Senin Döşlü yazdı:

Arkadaşlar mrb benim bi sorum olacak sizlere 2012 titanyum ford fiesta aracım var farları led xenon ile değiştirmek istiyorum ama arkadaki fan yüzünden sol farın arkasnda sigorta kutusu olduğu için oturuyormu yaptıran varmı ben uzun kısa ve sislere yani hepsine takmayı düşünüyorum yardımlarnz için teşkkürler

Led xenon adında bir ampul tipi yoktur, halojen, led ve xenon vardır hepsi birbirinden ayrıdır. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...