İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Göğüs & Orta Konsol Sökümü Onarımı

Berkay Özdemir

Recommended Posts

Berkay Özdemir

Sevgili Fctr üyeleri uzun zamandır aklimda olan bir işlemi el fren telinin kopmasi bahanesiyle gerceklestirmis bulunuyorum. 3 yerden Kırık gösterge cercevem. 2ye ayrılmış teyp cercevemin onarımını çok şükür bitirmis bulunuyorum..

Kolçagin oradan , el frenin üstündeki konsoldan gelen sesleride Devrim abinin tarifi ve yardimiyla hallettim..

Parca parca sizlere anlatacağım..

Göğüs Sökümü için tirnaklari ve vidalari isaretledim. ( Öncelikle arka rezidans dugmrsini ve yol bilgisayarini cikararak 2 adet vidaya ulaşıyoruz , diğer 2 vida göstergenin ust kisminde yukarıya dogru dik konumlandırılmış yavasca kendimize doğru cektikten sonra direksiyonu en alt konuma alip yol gostergeyi cikariyoruz)

Teyp cercevesinin Sökümüne gelelim, teybi soktukten sonra sag ve sol tarafta birer vidayi sokuyoruz. Gerisi tirnak zaten.

Fotoğrafta Arti (+) Koyarak isaretledigim yerler o kisimdaki tirnaklar.

2466bd56ef9e8815e052fc214ed0ac3d.jpg

e3cc4d58a7ff1d9510f07b3135e7989e.jpg

Gelelim , Kolçak be el freni üstündeki parcanin Sökümüne. Kolcagin icinde 3 adet vidamiz var. Birde konsolun sag ve sol tarafinda 2adet sag 2.adet sol olmak üzere 2 vidayi soktukten sonra, kullugu ve cakmakligin yanindaki vidalari sokup bosa çıkarıyoruz..

Arabanin ici.bu hale geliyor..
6150e9d3fe1464ebdc98e91a16b69b2d.jpg

Gelelim Gosterge cervevssinin onarimina.. Benimkinin bütün ayaklari kirik ti. Pul alarak yapistirdim ve onarimini sagladim. Az cok elinizden gelirse sizde yapabilirsiniz.

a9482615282009dbefbafc94c0b46ac0.jpg

ceaf4ddfa035d78b4b2ac829e6180c56.jpg

978efc5b2fa2ff68e0ed8137091d67a3.jpg

Teyp cercevemdeki kırıklarıda , yara bandini yapistirdiktan sonra dondurarak onardim.

a552b2e217f47a38b1e0ac773d5c1eda.jpg

4e0e05231a2de6285f830001659f9477.jpg

43620f6c66ceb09d01f6860338f3d380.jpg

Mutlu son.
903f3cd99168c7a0dc1cd9291d437d2f.jpg

Gelelim el frenin yanindaki konsola 4 adet ayagi var ve kirilmis. Ayak yaptım ben.. Siz baska çözüm uretebilirsiniz tabi.

cc1a7f128a6c8ebe29a6a3792440c62f.jpg

Toplama asamasina gelince vidalari cok fazla sikmaya gelmiyor. Hassas ve nazik davranarak vidalari sıkıp birakin cok zorlamayin. Ben Teyp cercevesine filan hep birer pul atarak sıktım vidalari..

Gelelim kolcak ve orta konsoldaki seslere..

Kolcagin içindeki vidalara 2 ser pul atarak sikiyoruz.. Ve trim sesleri oynamalar son buluyor..

Cok şükür elime yüzüme bulastirmadan topladim,trim sesleri v.s %90azaldi..

Saygilarimla keyifli forumlar.

• Beğen 14
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Eline sağlık..mk2 lerin kronik sorunu zaten bu.. bununla ilgili ufak bir yer açsan yada seyyar çalışsan baya iyi paralar kazanırsın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Değerli yorumlarınız icin cok teşekkür ediyorum. Bitmiş halini yakinda paylaşacağım. Arabayi topladim resim cekemedim :)

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Eline sağlık, profosyonel olmadan halledilebilir olduğunu göstermişsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Ellerinize sağlık çok güzel ustaları bile kıskandıracak cesaret ve el emeği olay budur.

Bende benzin enjektörlerini ve lpg enjektörlerini inat edip temizlemiştim çık şükür sıfır hata ile tam gaz devam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

eline sağlık güzel olmuş sesler kesilince adamın ruh hali değişiyor resmen:) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Ellerine sağlık kardeşim iyi bir anlatım olmuş....

bbaşta ben olmak üzere bir çok arkadaşımızın işine yarayacaktır...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Yorumlar ve güzel görüşleriniz icin cok teşekkür ederim. Isinize yaradi ve yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

elnie sağlık kardeşim çerçeve etrafını anlattığım şekilde kablo ile doldur cam ile göğüs arasınada  iki köşeden siyah bir takoz sıkıştır tık ses kalmıyor bi gün gelde yapalım istersen ses konusunda uzmanlaştım sayılır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

elnie sağlık kardeşim çerçeve etrafını anlattığım şekilde kablo ile doldur cam ile göğüs arasınada iki köşeden siyah bir takoz sıkıştır tık ses kalmıyor bi gün gelde yapalım istersen ses konusunda uzmanlaştım sayılır :)

Sirada gösterge ışıkları var abi bakalim, kafada netlessinde gelirim ikisinide sokeriz :D
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Sirada gösterge ışıkları var abi bakalim, kafada netlessinde gelirim ikisinide sokeriz :D

sökmüşken arasaydın ampullerin nerden alınacağını söylerdim :)

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

sökmüşken arasaydın ampullerin nerden alınacağını söylerdim :)

Led bulabilirmiyiz abi? Ne dersin?
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Led bulabilirmiyiz abi? Ne dersin?

led çok göz alıyor birde bizim araçlarda yeşil güzel oluyor hiç bozma derim orjinal ampulleri yenilemen yeterlidir 

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Sedat Demircan

epey olmuş ama yazayım:) yol bilgisayar saatıni ve arka ısıtma düğmesini kredi kartı gibi bişey kenarlarına sokarak mı çıkarabiliriz nası yapabiliriz?

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Tornavidanin ucuna elektirik bandı sarın, kenarlardan kastirinca çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
On 26.01.2018 at 00:05, Münir Nurettin Taşova yazdı:

Tornavidanin ucuna elektirik bandı sarın, kenarlardan kastirinca çıkıyor.

TEŞEKKÜR EDERİM,yani tırnağı falan yok demi sadece kanırtacağız yol bilgisayarının kenarlarından demi

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
5 dakika önce, Sedat Demircan yazdı:

TEŞEKKÜR EDERİM,yani tırnağı falan yok demi sadece kanırtacağız yol bilgisayarının kenarlarından demi

Sağ ve sol yanında sıkıştırmalı bir yapısı var. Sağ taraftan kanırtın kolayca çıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...