İçeriğe Yönlendir

Otomobil Dünyasından Kısa Haberler

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Efsane 2016 da Yeniden Doğuyor!  Fiat 124 Spider!

Efsane yeniden doğuyor! Hacı Murat 124 Spider'a Dönüştü.

Fiat 50 yıl önce tanıttığı 124 Spider'in yeni roadster modelini 2015 Los Angelos Otomobil Fuarı'nda sergiledi.

Fiat markanın 21. yüzyıl için geliştirdiği ve ilk nesil modelden bazı ipuçları taşıyan yeni Fiat 124 Spider oldukça heyecan uyandırdı.

İtalya Torino'daki Fiat Tasarım Merkezi'nde geliştirilen yeni Fiat 124 Spider 2016 yazından itibaren Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi'nde satışa sunulacak.

Fiat'ın en güzel otomobillerinden biri olarak kabul edilen 1966 model Spider'dan esinlenerek şekillendirilen yeni Fiat 124 Spider, 1.4 litrelik Multi Air teknolojili turbo motorla sunuluyor. 140 HP güç ve 240 Nm tork üreten motor, 6 ileri vitesli manuel şanzımanla kombine ediliyor.

haci-murat-124.jpg

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Hacı Murat'ın ruhunu kesinlikle vermez bu araç.. Hacı başkaydı ya  :biggrin:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

geri dönüyor derken, bir ismi geri dönmüş daha doğrusu yeni bir arabaya onun ismini vermişler, dedesinin ismini toruna verir gibi:=) sandım ki kasa hemen hemen aynı olacak teknolojik farklılılaklar olacak..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

geri dönüyor derken, bir ismi geri dönmüş daha doğrusu yeni bir arabaya onun ismini vermişler, dedesinin ismini toruna verir gibi:=) sandım ki kasa hemen hemen aynı olacak teknolojik farklılılaklar olacak..

aynen işleri güçleri tezgak  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Otomobillerin ilk ve son kasalarının yer aldığı güzel bir çalışma..

http://www.gazetevatan.com/efsane-otomobillerin-ilk-ve-son-hali-43594-galeri-otomobil-fotogaleri/?Sayfa=1

İstiyorsunuz ki aynı kasa olsun..  :i-ih: 2016 dayız. Aradan geçmiş 50 yıl.  ;)  :p

hacı murat o zamandı bitti kardeş, geri dönen birşeyde yok  :D  aynı kasa ile alakasıda yok, bir noktadan sonra biter, tıpkı fiestaların bittiği gibi  :p

Yorum bağlantısı
Misafir

porşe 911 diye bir araba var bilir misin? hiç bozdu mu 50 yıldır çizgisini:=)

O da mantıklı. Özür dilerim. Sözüm geri.  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Hatta utanmadan bide taşımışım konunu Ozan. Tebrikler. :good1::bravo: Ama bu genel bir başlık. Kalsa zarar olmaz yani. [emoji3] Arada kadı kızında da kusur oluyormuş demek. :fiuw:

Estağfurullah abi takılıyorum, evet başlığa baktım ben de şimdi 2016 genel başlığı nasıl olsa devam :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

tem gişelerde bunun üstünden geçerler de haberi olmaz Tır ın :rofl: ne bu

"araba varmış lo aşşağıda" diyecek :) :)

2.55 wheelbase ama :)

uzunluk 3.5 yükseklik 1.60

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Küçük hint arabası vardı ya ,ona benziyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Küçük hint arabası vardı ya ,ona benziyor. 

bence bu kalitel olmuş. reno versiyonu olsa çok daha güzel olur. renonun mevcut aracı ise bir rezalet. sarhoşken çizmişler. Bütün olay çizimde bitiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Vw beetle (eskisi) gibi arabalar neden yapmıyorlar, basit , küçük pratik, ucuz.  Tipi de sevimli olmalı ama, aileden biri gibi gibi olacak,  sevdirecek kendini. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çok ucuz olmasını beklemem ama, sevimli olacak, basit olacak, elektrikli ayna , otomatik cam vs olmasın, hadi klima da olmasın, 50 beygir de yeter. Fiat 500 ün basiti gibi . 

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

İlk arabamız Hacı Murattı çok anımız oldu kendisiyle, fakat bu yenisinin yanından bile geçemeyiz gibi geliyor... :D 

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

bir şarjla en fazla ne kadar gidiliyor ki? 600 km den fazla yok mu?

Guzel haber, daha guclu gelecegini soylemis idim, farkli bir platformda.

Zamanla olur heralde, 600kmden fazla gideni de.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Guzel haber, daha guclu gelecegini soylemis idim, farkli bir platformda.

Zamanla olur heralde, 600kmden fazla gideni de.

hibrit araçları tercih ederim şahsen, hatta alınabilir araç olarak bakıyordum ki bataryaları çok pahalı olduğu söylendi.. şarjlı da şarj biterse lokantada yemek yerken "abi şunu da iki dk prize sokarmısın" olayı da olmaz, ı ıh beni açmıyor:=)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

hibrit araçları tercih ederim şahsen, hatta alınabilir araç olarak bakıyordum ki bataryaları çok pahalı olduğu söylendi.. şarjlı da şarj biterse lokantada yemek yerken "abi şunu da iki dk prize sokarmısın" olayı da olmaz, ı ıh beni açmıyor:=)

Ben hicbirisini istemem. Benzin candir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...