İçeriğe Yönlendir

Otomobil Dünyasından Kısa Haberler

Misafir

Recommended Posts

Murat Gedik

Tam ben paylaşacaktım.

Ben de yanlışlıkla olduğuna inanmıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

ceza gerektiren kelime bir calisanin yaptigi bir sey de olabilir ama affedilecek bir durum degil

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Vag grubu araç almamak için tam 3 yıla yakın özen gösterdim.Alman ve abd malı almamak için önce diğer ülkelerinkine yöneliyorum son yıllarda.Bizden bu kadar nefret etiiklerinin farkında değildim, değildik...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
12 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Vag grubu araç almamak için tam 3 yıla yakın özen gösterdim.Alman ve abd malı almamak için önce diğer ülkelerinkine yöneliyorum son yıllarda.Bizden bu kadar nefret etiiklerinin farkında değildim, değildik...

merso alsaydın. o da fransız

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

merso alsaydın. o da fransız

Orjinali varken kopyasını neden kullanayımki ? :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Almanya'da pkk yoğun. nefret dolu bir çalışanın eli değdi muhtemel.

Öte yandna Continental'in İzmir'de Ar-Ge merkezi var devlet teşviği bile alıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Bir tepki vermeli ama nasıl? 

Olaylara karşı verdiğimiz ilk tepki duygusal oluyor. Hatta yaşımız gençleştikçe daha da Celal li cevaplar verebiliyoruz. Ki bu gayet doğal bir tepki. Fakat uzun vadede  gerçekler çok farklı olabiliyor. 

Lastiğini ülkeye sokmasınlar desek? Bizde lastik üretip dünyaya satıyoruz ve adamların normları geçerli. Üstelik bizdeki 1 araca karşılık adamlarda 10 araç var. Bir de sermaye artık lokal, ulusal bazda değerlendirilmemeli, sermaye artık global oldu. Hatta, belki adı geçen firma ülkeden çekilse diye düşünsek. Adamlar da bizde fabrikalarda, bir değil bir çok marka lastik üretiyoruz. Hangi birini almayacaksın?  Bildiğim kadarı ile ihracat yapan  yabancı ortaksız şirket yok gibi bir şey. Gerçekler böyle.  Uzun lafın kısası, Mehmet bey in dediği gibi olur. Kısa bir süre gürültüsü çıkar. Sonra belki lastik başına % 15-20 indirim yapsalar millet kapışır(Ki zannetmiyorum).  Bizim memlekette "devlet" ten çok "ben" ön plandadır. Evde yakmayacağı halde kömürü bedavadan alıp başkasına satan insanlarız biz. Düşünmeyiz "ihtiyacım yok, almamalıyım! Devlet im bu işten zarar eder" demeyiz.
İstemeye istemeye yazdım bu cümleleri ama geniş açıyla bakınca durum böyle.

En güzel tepki continental markasının ve bu markaya sahip uluslararası gurup ürünlerini almamak ve boykot etmek olabilir. Ama bu boykotu da üzülerek yazıyorum ki, fırsat olarak düşünüp ilk biz deleriz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

maybachtan iniyorsun, elinde htc..... geri alırlar valla arabayı

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

:)  geri alıp bunu verirler, dar gelir bu araç sana derler, haklılar, eee andronun imparatoru hTC dir, bilir tabii mersocular :D

maxresdefault.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Araç içinde doğru çekim için başka marka vardı da biz mi almadık
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Bu olmamis ya. Mercek takamayiz ki buna. Hem koltuklari calmislar. Cok ayip!...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Barış Göktürk

Alıntı

Hurda araç teşviki uygulaması başlıyor; 10 bin liraya kadar ÖTV indirimi
11 Haziran 2018 14:08

Kamuoyunda "hurda araç teşviki" olarak bilinen, 16 ve daha büyük yaştaki bazı araçların ihraç edilmesi ya da hurdaya çıkartılmasına bağlı olarak yeni araç alımında 10 bin liraya kadar Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi uygulaması başlıyor.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın konuya ilişkin tebliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

http://t24.com.tr/haber/hurda-arac-tesviki-uygulamasi-basliyor-10-bin-liraya-kadar-otv-indirimi,648848

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
Barış Göktürk

Alıntı

Michelin Camso’yu 1.45 milyar dolara satın aldı

18 Temmuz 2018 Çarşamba, 15:42

Michelin, Yol Dışı (OTR) endüstriyel ve tarım araç lastikleri üreticisi Camso’yu satın alarak her iki kuruluşun Ar-Ge ve inovasyon alanlarındaki üstünlüklerini stratejik bir ortaklığa dönüştürdü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 17 ülkede 68 üretim tesisi ve 170’den fazla ülkede pazarlama faaliyetlerini yürüten, lastik sektörünün en büyük küresel oyuncularından Michelin, merkezi Kanadalı şirket Camso’yu 1,45 milyar dolara satın aldı.Bu satın alma işlemiyle birlikte her iki şirketin sahip olduğu inovasyon ve Ar-Ge üstünlüklerinin yanı sıra yüksek vasıflı uzmanlık ekiplerine dayalı bir stratejik ortaklığın da temeli atıldı.

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2139895-michelin-camsoyu-145-milyar-dolara-satin-aldi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 28.06.2018 at 15:16, Mahmut Yıldız yazdı:

Vaay.. parkur çok zorlu imiş... 

On 28.06.2018 at 15:16, Mahmut Yıldız yazdı:

Aklıma direk şu video geldi

Sesli izlemelisiniz.. 

Tapatalk imzamızı kapatalım lütfen

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 16.07.2018 at 18:26, Alpay Sumer yazdı:

http://m.haber7.com/amphtml/otomobil/haber/2670417-tesla-ilk-kez-takla-atti-surucusu

gerceklik payi nedir bilemiyorum ama haber sitelerine dusmus.

Gerçektir. atmıştır.

İp olsa atmazdı demi Önder:)

16 dakika önce, Barış Göktürk yazdı:

Hedef, pazarın bir numarası olmakmış..

Bakalım Fransızlar mı başaracak yoksa Continental mi.. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Dun tuzla sahilde ilk defa gordum renault avantime bu videosu mpv arac ama tek kapi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Değişik ve karmaşık bir araçmış, kapısını kötü boyamışlar :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...