İçeriğe Yönlendir

Sony Xperia Z1; Beyaz Yüzey Fotoğraflarında Pembe Gölge

Önder Kuru

Recommended Posts

Önder Kuru

Merhaba arkadaşlar, Z1 cihazımla çektiğim belgelerin pembe gölgeleri olduğunu farkettim. Arkadaşımda aqua m4 var, onunla test ettik onda olmuyor, ayrıca zoomlarsam pembelik kayboluyor. Bu sorun yazılımsal mıdır? Zoomlayınca kaybolması lens'te bir sorun olduğunu mu gösterir? Örnekler:

2af6b26d80bbf66e579ae57342b894ef.jpg

2d8d12422e3f56454413e5f3b4dcfc1d.jpg

Aqua m4:

df4050898d4c073b699d2924395d0a39.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir
Hüseyin Arık

Htc one m7de çok vardi bu problem. Hatta telefonun o serilerinin tamaminda oldugu soyleniyordu. Kamera pembelesmesi diye servise veriliyordu cogu telefon. Sizin de sorununuz bu olabilir.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Htc one m7de çok vardi bu problem. Hatta telefonun o serilerinin tamaminda oldugu soyleniyordu. Kamera pembelesmesi diye servise veriliyordu cogu telefon. Sizin de sorununuz bu olabilir.

Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Çevremde bir kaç arkadaşımda daha var Z1. Aynı anda alındı, onlarla da kıyaslayacağım müsait olabilirsem, eğer aynı durum söz konusu ise sorun değil "genelmiş" der geçerim ama birinde dahi farklı bir durum olursa servise gönderirim, büyük bir ihtimalle...

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

samsung S2de de orta da oluyordu.

Aynen. Eski telefonumda da ortadaydı şimdi kenarlara aldık :) Zoomlayınca da kayboluyor, sanki lens'te bir sorun var...
Yorum bağlantısı
Yusuf Koç
(düzenlendi)

Arkadaşlar, konuyu görünce aklıma geldi ve paylaşmak istedim. Akıllı telefonların kamera kalitesi için fikir vermek açısından şöyle bir yöntem var: Kağıt paralar üzerindeki yıldızı çekiyoruz ve büyütünce yıldızın içindeki rakamlar okunuyorsa kamera kaliteli anlamına geliyor. Örnek olarak aşağıdaki linkte samsung galaxy grand max'a ait bir resim paylaşıyorum. (kaliteli telefonmuş ;) )

http://hizliresim.com/a23g6B

tarihinde Yusuf Koç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

one m7lerde kronik bi sorun herhangi bi sebebi belirtilmiyor.. ancak xperia serilerinde bikaç kere denk geldim biraz araştırmam sonucunda sıvı temasında oluşabiliyor şeklinde bilgiye edindim . şayet sıvı temasında bulunduysa ondan sebep olabilir ama yok diyorsanız yollayın servise gerekeni yapsınlar  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

one m7lerde kronik bi sorun herhangi bi sebebi belirtilmiyor.. ancak xperia serilerinde bikaç kere denk geldim biraz araştırmam sonucunda sıvı temasında oluşabiliyor şeklinde bilgiye edindim . şayet sıvı temasında bulunduysa ondan sebep olabilir ama yok diyorsanız yollayın servise gerekeni yapsınlar :good1:

Sıvı temasından olması Xperia z serisinde ironik olur, hem su geçirmez diye bas bas bağırırken kamera arızanın su temasından olur denmesi... Hakikaten ironik...
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Arkadaşlar, konuyu görünce aklıma geldi ve paylaşmak istedim. Akıllı telefonların kamera kalitesi için fikir vermek açısından şöyle bir yöntem var: Kağıt paralar üzerindeki yıldızı çekiyoruz ve büyütünce yıldızın içindeki rakamlar okunuyorsa kamera kaliteli anlamına geliyor. Örnek olarak aşağıdaki linkte samsung galaxy grand max'a ait bir resim paylaşıyorum. (kaliteli telefonmuş ;) )

http://hizliresim.com/a23g6B

Sony z2 ile çektim manuel 21 MP, yıldızın içi okunmuyor, telefon kamerasının bu kadar iyi makro çekmesi gerçekten şaşırtıcı

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

z1 compact varken bende de aynı skıntı olmuştu. Bir sebebi eğer kılıf ya da koruyucu jelatin kullanıyorsanız flaş parlama yapıyor, bir diğeri de yazılım. Güncelleme sonrasında sıkıntı gitmişti...

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu
(düzenlendi)

Sıvı temasından olması Xperia z serisinde ironik olur, hem su geçirmez diye bas bas bağırırken kamera arızanın su temasından olur denmesi... Hakikaten ironik...

lütfen dikkat sony bunun açıklamasını defalarca yaptı :)  su geçirmez demiyor kutularında da yazar "SUYA DAYANIKLI" yazar.. sıvı temaslı nice z serisi cihaz çöp oldu.. klasik bi telefonun üstüne su kola vs dökülse hoparlör ekran dokunmatik şarj almama temassızlık arızası verebiliyorken z serisi cihazlarda bu ufak tefek kazalara karşı extra güvenlik sağlaması açısından suya dayanıklı deniliyor. yoksa su geçirmez demiyorlar hatta çeşitli yerlerde şarj,sim kart,kulaklık kapakları gibi yerlerin içine bi parça koymuşlar şayet telefon ufak tefek sıvı temasından daha ağır bi etkiye maruz kaldıysa (Örn; havuzun altında foto çekimi, muslukta yıkama vb.) bahsettiğim parça renk değiştiriyor ve bu da cihazın sıvıyla etkileşime girdiğini gösteriyor. bu yüzden bu telefon nasıl olsa su geçirmiyor diyerek öyle rahat rahat takılmamak gerekiyor :)

tarihinde Eray Aksoylu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

lütfen dikkat sony bunun açıklamasını defalarca yaptı :)  su geçirmez demiyor kutularında da yazar "SUYA DAYANIKLI" yazar.. sıvı temaslı nice z serisi cihaz çöp oldu.. klasik bi telefonun üstüne su kola vs dökülse hoparlör ekran dokunmatik şarj almama temassızlık arızası verebiliyorken z serisi cihazlarda bu ufak tefek kazalara karşı extra güvenlik sağlaması açısından suya dayanıklı deniliyor. yoksa su geçirmez demiyorlar hatta çeşitli yerlerde şarj,sim kart,kulaklık kapakları gibi yerlerin içine bi parça koymuşlar şayet telefon ufak tefek sıvı temasından daha ağır bi etkiye maruz kaldıysa (Örn; havuzun altında foto çekimi, muslukta yıkama vb.) bahsettiğim parça renk değiştiriyor ve bu da cihazın sıvıyla etkileşime gidiğini gösteriyor. bu yüzden bu telefon nasıl olsa su geçirmiyor diyerek öyle rahat rahat takılmamak gerekiyor :)

Reklamlarında havuza, dereye atlayan, atlarken foto çeken, atlayanı su altından çeken gençlerin görüntüleriyle hazırlanmış reklamları izlerken insanın aklına "suya dayanıklılık" değil "suyun içinde kullanılabilirlik" geliyor ister istemez. Bilinçli bir kullanıcı olarak okuduğum kadarıyla Z serisi ve M serisi için çeşitli sertifikalandırmalar yapılmış tıpkı su geçirmez dediğimiz saatler gibi ki sony akıllı saatlerinde de aynı sertifikaları kullanmakta. Dediğiniz gibi o sertifikalarda çeşitli kriterler var ama işte insan yine de o reklamlarda empoze edilen durumla arızaya sebep olan durum çelişiyor maalesef. Neyse sonuçta 1000 TL verilen cihazı alıp da havuza atlayacak kadar zengin ve çılgın değilim ama büyük oğlum gaza gelip de benden habersiz yapar ise işte o zaman bizzat test etmiş oluruz...  :yuzucu:

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Gelmiş geçmiş en gerçekçi su geçirmez telefonlar..  :wub: Ericsson R310S

Cem Abiiiii..  :fiuw:  :biggrin:

sony-ericsson-r310s_215558.jpg

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

aynen öyle o da sony'nin reklam algı operasyonunu başarıyla tamamladığını düşündü ama Türk Milletiyle başa çıkamayınca biz su geçirmez demedik ifadesiyle açıklama yaparlar :D  ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Gelmiş geçmiş en gerçekçi su geçirmez telefonlar..  :wub: Ericcson R310S

Cem Abiiiii..  :fiuw:  :biggrin:

sony-ericsson-r310s_215558.jpg

Bu telefon sanırım Jurassic Park 3'te rol almıştı...

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu telefon sanırım Jurassic Park 3'te rol almıştı...

Onu tam bilmiyorum abi de, 2000 senesinde almıştım turanj olandan. 2 seneden fazla kullandım. Tasarımı benim çok çok hoşuma gitmişti. Gerçekten üzerinden tank geçse bişi olmaz.. Şortun cebinde denize girerdim sürekli. Yan silikon çerçeve eridi de kullanımını sonlandırmıştım. Yoksa torunluk.  :)

:shok: Adam 5.000 Tl ye satıyor..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-tr-tek-kral-sony-ericsson-r310-s-200023408/detay

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Onu tam bilmiyorum abi de, 2000 senesinde almıştım turanj olandan. 2 seneden fazla kullandım. Tasarımı benim çok çok hoşuma gitmişti. Gerçekten üzerinden tank geçse bişi olmaz.. Şortun cebinde denize girerdim sürekli. Yan silikon çerçeve eridi de kullanımını sonlandırmıştım. Yoksa torunluk.  :)

O filmde telefonu dinozor yutuyor bir sahnede, sonra bunlar çoluk çocuk birbirimizi bulduk diye devasa çitlerin birkaçı bir tarafta diğer kısmı çitin diğer tarafından sevinirken birden telefon sesi duyuyorlar ve arkalarına baktıklarında dev dinozor bunlara bakıyor... Unutulmaz sahnelerden biriydi. Diğer sahne ise bunlar teknedeyken yine telefon çalıyor eyvah diyorlar diye geldi dinozor, sonra bakıyorlar ki dinozor büyük abdestiyle beraber çıkarmış telefonu, b.k yığınının içinden çekip çıkartıyorlar. Öyle de sağlam bir telefon vesselam... 

Arkadaş konu da nerden nereye geldi gene yaa...

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

O filmde telefonu dinozor yutuyor bir sahnede, sonra bunlar çoluk çocuk birbirimizi bulduk diye devasa çitlerin birkaçı bir tarafta diğer kısmı çitin diğer tarafından sevinirken birden telefon sesi duyuyorlar ve arkalarına baktıklarında dev dinozor bunlara bakıyor... Unutulmaz sahnelerden biriydi. Diğer sahne ise bunlar teknedeyken yine telefon çalıyor eyvah diyorlar diye geldi dinozor, sonra bakıyorlar ki dinozor büyük abdestiyle beraber çıkarmış telefonu, b.k yığınının içinden çekip çıkartıyorlar. Öyle de sağlam bir telefon vesselam... 

Arkadaş konu da nerden nereye geldi gene yaa...

Mangala az kaldı.. :mangal:  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...