İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Arka Kapı Kilidi Problemi

Serhan Gürbüzol

Recommended Posts

Serhan Gürbüzol

Benim mondeonun sağ arka kapı yaklaşık 15 gündür kafasına göre takılmaya başladı şöyle ki;

kumandadan kilitliyorum ya kapatıyor ya kapatmıyor iç kapı açma kilidine bakıyorum hafif açık veya hafif kapalı gibi ufak bir temasla düzeliyor. Bende mecburen her araca giriş ve çıkışta elimle kontrol etmek zorunda kalıyorum, geçen hafta kapı trimini söktüm baktım ama bir şey bulamadım acaba diyorum soğukla alakalalı olabilir mi veya kilit değişimi mi olacak ? Şimdiden teşekkürler.....

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Aha Mondeo bozulmuş 20 bin hazır hemen  geliyom Serhan abi :)

Gopda gel bekliyom gariii  :D  :D   adresi biliyon değil mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

20bin lira + bir çuval mısır + 5 tavuk + bir tane de topal keçi veriyorum.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Gopda gel bekliyom gariii  :D  :D   adresi biliyon değil mi ?

Abi biliyorum da ben yine Mersin yerine Hatay'a giderim  :D  :D

Dükkanın evini kapatma   :bambam:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Gel gardaş gel, Hayrettin yazdığı gibi Hatay'a gider bizde tantuni yer şalgam içer üstüne de künefe yeriz o ancak gelir  :D  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Abi benim mondi'de buna benzer bir durum olmuştu camlar hatta kapılar ne açılıyor ne kapanıyordu . Şöför tarafındaki 4 lü cam açma modüle vd40 sıkıp biraz bekleyince sorun çözülmüştü . 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Abi benim mondi'de buna benzer bir durum olmuştu camlar hatta kapılar ne açılıyor ne kapanıyordu . Şöför tarafındaki 4 lü cam açma modüle vd40 sıkıp biraz bekleyince sorun çözülmüştü . 

Eyvallah kardeşim, bende sıktım ama bir şey olmadı maalesef   :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Geçmiş olsun abi, soğuklarda oluşan bir sorun gibi ama kalıcı olmuş. Benim aracın kapı kolundada bir sıkıntı var.

Ne yapsak bunları, satsak mı acaba dökülmeye başladılar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Gel gardaş gel, Hayrettin yazdığı gibi Hatay'a gider bizde tantuni yer şalgam içer üstüne de künefe yeriz o ancak gelir  :D  :D

Dönüşte Hayrettin'i bırakırım, o kadar da şey deeliz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Geçmiş olsun abi, soğuklarda oluşan bir sorun gibi ama kalıcı olmuş. Benim aracın kapı kolundada bir sıkıntı var.

Ne yapsak bunları, satsak mı acaba dökülmeye başladılar :)

Yok abicim ya ben seviyorum ayrılamam, ufak tefek şeyler çıkarıyor ki ilgimizi alakamızı üzerinden eksik etmeyelim  ;)

Dönüşte Hayrettin'i bırakırım, o kadar da şey deeliz.

Sen bilirsin valla kardeş, başımın üstünde yerin var beklerim her zaman  :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Serkan Danış
Serhan Gürbüzol yazdı:

Benim mondeonun sağ arka kapı yaklaşık 15 gündür kafasına göre takılmaya başladı şöyle ki;

kumandadan kilitliyorum ya kapatıyor ya kapatmıyor iç kapı açma kilidine bakıyorum hafif açık veya hafif kapalı gibi ufak bir temasla düzeliyor. Bende mecburen her araca giriş ve çıkışta elimle kontrol etmek zorunda kalıyorum, geçen hafta kapı trimini söktüm baktım ama bir şey bulamadım acaba diyorum soğukla alakalalı olabilir mi veya kilit değişimi mi olacak ? Şimdiden teşekkürler.....

Serhan abi. Benim 2011 mk4 de benzer şekilde bir kaç gündür yapıyor. Şoför kapısı kilidinde takılma oluyor. Kumandadan kilit tuşuna bastığında ya kilitlemiyor, kilitlerse de bu sefer açamıyor diğer kapılar açılırken şoför kapısı kilitli kalıyor...😕

Bu sorunun kaynağını tam olarak tespit etmiş değilim. Zira aracı hanım kullanıyor. Ben başka ilde görevdeyim. 1 ay sonra tekrar gideceğim. Bu sırada kökten halletmem gerekli sorunu. Siz nasıl çözdünüz? 

Ben WD40 sıktım sökmeden aradaki boşluklardan işe yaramadı maalesef. 😕

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
Serkan Danış yazdı:

Serhan abi. Benim 2011 mk4 de benzer şekilde bir kaç gündür yapıyor. Şoför kapısı kilidinde takılma oluyor. Kumandadan kilit tuşuna bastığında ya kilitlemiyor, kilitlerse de bu sefer açamıyor diğer kapılar açılırken şoför kapısı kilitli kalıyor...😕

Bu sorunun kaynağını tam olarak tespit etmiş değilim. Zira aracı hanım kullanıyor. Ben başka ilde görevdeyim. 1 ay sonra tekrar gideceğim. Bu sırada kökten halletmem gerekli sorunu. Siz nasıl çözdünüz? 

Ben WD40 sıktım sökmeden aradaki boşluklardan işe yaramadı maalesef. 😕

Serkan bey, öncelikle benim araçta arıza sağ arka kapıda olduğu için ön kapıları hiç açmadım bilmiyorum ama mantık olarak aynı sistemdir diye düşünüyorum, kilit mekanizmasının üzerinde bulunan bu motor kısmında ki büyük motoru değiştirince düzeldi arızamız, büyük ihtimalle aynı şekilde sizinde bunu değiştirerek arızayı düzelteceğinizi umuyorum. Özelden telefon numaranızı gönderirseniz görüşelim hem size motoru buradan alıp gönderebilirim hem de ayrıntılı görüşebiliriz. Görüşmek üzere...

77ea735a1fe7931458e1daeb24cc4b90.jpg

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
Mehmet Ozyurek yazdı:

Serhan motor tek satılıyor mu ? Nereden temin ediliyor ?

Burada elektronik malzeme satan bir dükkanda buldum, tek satılıyor evet fakat tek değişiklik motorun artı ve eksi uçları ters çıktı onu da motora giren uçları kablo ile ters çevirerek düzelttik...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Danış
Serhan Gürbüzol yazdı:

Serkan bey, öncelikle benim araçta arıza sağ arka kapıda olduğu için ön kapıları hiç açmadım bilmiyorum ama mantık olarak aynı sistemdir diye düşünüyorum, kilit mekanizmasının üzerinde bulunan bu motor kısmında ki büyük motoru değiştirince düzeldi arızamız, büyük ihtimalle aynı şekilde sizinde bunu değiştirerek arızayı düzelteceğinizi umuyorum. Özelden telefon numaranızı gönderirseniz görüşelim hem size motoru buradan alıp gönderebilirim hem de ayrıntılı görüşebiliriz. Görüşmek üzere...

77ea735a1fe7931458e1daeb24cc4b90.jpg

Abi teşekkür ederim. Özelden yazıyorum hemen 👍🏻🙂

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...