İçeriğe Yönlendir

C-Max I - Titanium Klima Paneli Sorun

Fatih Barutçu

Recommended Posts

Fatih Barutçu

Arkadaşlar benim ghia cmax a klima paneli değişikliği yaptı çok güzel oldu lakinşöyle bi sorun oluştu . Fan azaltma düğmesine basınca fan hızı artıyor fan arttırmaya basıncada azalıyor. Fan göstergeside aynı şekilde düşükken çok yüksekken az üflüyor.

Bir diğer konu fanı max cama veren kırmızı düğmeye basınca cama veriyor ama fan max hızda görünmesine rağmen min hava veriyor.bu olay lo ve hi konumlarındada aynı şekilde fan hızı yüksek görünüyor ama hız min.

Umarım anlatabilmişimdir fan hız ayarının ters çalışmasından dolayı max, lo ve hi konumları normal çalışamıyor göstergede hız full ama fan hızı min de ve tam tersi. Hadi buyurun burdan değerli forumdaşlarım...

Bide video çektim kısacık anlaşılmayan bişey varsa buradayım teşekkürler şimdiden.https://vimeo.com/151997122

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçen sene ankarada babamın ghia cmax ı için bende tit. panel araştırdım hatta buldum. Çıkmacı arkadaş bunu takarsan fan ayar tuşları ters çalışacak, o şekilde kullanırsan vereyim diye uyarmıştı. Bende almamıştım. Haklıymış adam :)

Çözümü varsa bende merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar

Çözümü servise gidilecek klima paneli araca tanıtılıacak. Basit.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu

Çözümü servise gidilecek klima paneli araca tanıtılıacak. Basit.

Valla aklıma ilk siz gelmiştiniz Mesut bey size sormak lazımdı. Arkadaşımda aynı sizin dediğiniz gibi yapmamı söylemişti. Servise gideyim sonucu en yakın zamanda yazacağım..
Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Çok ilginç :)

Beyinden gerekli ayar yapılarak düzeltilebilir, bende servise gidip tanıtılarak çözülür diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu

Focus 3 ünkinide denedim onda daha enterasan şeyler oluyor bilginize [emoji1][emoji1]

Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar

Valla aklıma ilk siz gelmiştiniz Mesut bey size sormak lazımdı. Arkadaşımda aynı sizin dediğiniz gibi yapmamı söylemişti. Servise gideyim sonucu en yakın zamanda yazacağım..

En yakın servise gisin araca tanıtsınlar, sorun çözülür.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu

En yakın servise gisin araca tanıtsınlar, sorun çözülür.

sağolun Mesut bey beğenerek takip ediyoruz [emoji1][emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Barutçu

Arkadaşlar bu iş olmadı ya cmax a olmuyor sanırım .özel servisde baktı yetkili servis de usta nefis meselesi yaptı saatler sonra aracımı yıkayıp geri verdi maalesef olmuyor dedi

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Kerim Akkış

Merhabalar bu benim aklıma takılan bir durumdu bendede 2004 Cmax Ghia var klima kontrol ünitesi 2008 lerle şekil olarak tutar gibi görünüyor , anladığım kadarıyla yerine oturuyor sıkıntı yok ancak kumanda kontrolleri çalışmıyor (yada farklı/ters çalışıyor) bu konuda bir gelişme varmıdır? birde arkadan bahlantı pinlerinin yerleri değiştirilerek durum düzelebilirmi? (kablo bağlantı varyasyonu değiştirilerek?)

Yorum bağlantısı
Mehmet Sezgin

düğmeler sökülüp yer değiştirilemez mi?

Yorum bağlantısı
Kerim Akkış
(düzenlendi)
2 saat önce, mehmet sezgin yazdı:

düğmeler sökülüp yer değiştirilemez mi?

Merhabalar 

Maalesef tuşlar asimetrik yapılmış yani tuşların yer değişimi olmaz, ama arka soketlerdeki kablo dizilimi ,elektronikten anlayan biri tarafından incelense buyuk ihtimal çözülebilir gibi forumda daha önce yapan olmamış sanırım..İnceleyebildiğim kadarıyla 2008 cmax  titanyum paketlerdeki kumanda modülü panele oturur gibi görünüyor çift vidalı ve arka soket yuvaları tutuyor gibi sanırım ford üretimde sadece kablo konfigürasyonunu değiştirmiş gibi geldi bana? (tabi işin uzmanları daha net değerlendirebilir) Belkide sadece yazılımla çözülebiliyordur ...

tarihinde Kerim Akkış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...