İçeriğe Yönlendir

Hyundai Teşhis Koyamadığımız Arıza

Ahmet KASAP

Recommended Posts

Ahmet KASAP

2010 yılında forum üyesi SADETTİN ÇELİK tarafından benzinli focus için bahsedilen arızanın aynını birebir yaşıyorum ne yazık ki teşhis koyamadık 1 yıldan fazla oldu sadettin beyin mesajını aşağıya kopyalıyorum

Araç 2000 1.5 GLS 16 V Accent milenyum  yorumlarınız için şimdiden tsk.

Arabayı stop ettikden sonra yaklaşık 2-3 saat sonra arabayı çalıştırdığımda mükemmel oluyor yani motor iyice soğumaya yakın iken çalıştırırsam bir şeyler görevini tam yapıyor ve mükemmel oluyor 3 - 4 -5 mükemmel hızlanıyor mesela 80 gibi normal giderken gaza hafif dokunayım araba anında tepki veriyor öyle bir güzel çekiyor hızlanıyor zorlanmadan 4. viteste te 120 130 lara çıkıyor bu mükemmel durum ta ki stop edene kadar devam ediyor. arabayı stop edeyim tekrar çalıştırayım o mükemmel çekiş kaybolmuş kamyon gibi bağırıyor ancak hızlanıyor. Bu sorun bende 1 yıldır var herşeyine bakıttım bir sorun yok banada tek 1 yıl önce değiştirdiğim debriyaj baskı balata geliyor. forumda baskı balata konusunda yazılanlardan sonra baskının tam oturmayıp maksimum güç verememesi diye yorumluyorum. sabah çalıştırdığımda kamyon gibi dikkatimi çeken arkadaşlarla haftada 1 -2 akşamları kahveye takılıyorum7,5 - 8 gibi gidiyorum 11 -11,30 gibi kalktığımız zaman arabayı çalıştırdığımda ve her seferinde mükemmel oluyor 4 km mesafe var ben eve geliyorum arabayı stop edesim gelmiyor biliyorum sabaha kaybolacak. ve son olarak mükemmel çalıştığında neredeyse motordan ses gelmiyor.
Benim durumumda bu, çare bulamadım. Yani bu araba mükemmel olabiliyorsa, bunu neden her zaman yapmıyor benim canımı sıkıp soğutuyor.
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

baski balata ile alakalı değil bu olay sanki beyin  gibi geliyor değilse bobin giibi geliyo

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Baskı balata olayı kesinlikle değil, beyinde veya soketlerde bir yerlerde sorun var sanıyorum, ya soğuk lehim ya sokette bir geçirmeme gibi. Elektrik ve elektronik aksamın elden geçmesi lazım gibi, kolay gelsin....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

aynı sıkıntı bizim focus ta ta vardı sımdı aklıma geldi  motor iç tesisatiyla alakalı olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

aynı sıkıntı bizim focus ta ta vardı sımdı aklıma geldi  motor iç tesisatiyla alakalı olabilir

96 astra aracımda devir dalgalanması vardı, kafasına göre takılıyordu bazen oluyor bazen olmuyordu beyin değişince düzelmişti yani bu ve benzeri bir şey olabilir. Baskı balata mekanik parçalar olduğu için ya arızalıdır ya değildir....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet KASAP

araç 155.000 km lpg var fakat durum her iki yakıttada aynı ek olarak ışıklara yaklaşırken debriyaj yaptığımızda stop etme eğilimi de eklendi 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...