İçeriğe Yönlendir

Renault 1.5 Dci Motora Hangi Yağı?

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Selamlar arkadaşlar,

Malum kanguruyu alınca ufaktan bakımlara girmek gerekli, araç 179k kmde. Şu an motorda 15/40 yağ bulunuyor(yağ kartında yazıyor). Kitapçığında seçeneklerden birisi aslında ama bana kalın bir yağ gibi geldi. Aklımda 5/40 var. Reno elfi tavsiye ediyor ama pazarlama işleri de olabilir. Sizlerin düşünceleri nelerdir?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

O motor hakkinda bilgim yok ama ben olsam uygun olan numara yagi alirdim (sanirim 5/40) Marka olarakda Mobil'in o motorun specini karsilayan yagini alirdim ama castrolü de yabana atmazdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Normalde 5-40 kullanılıyor. Motor durumuna göre pek değiştirmemek lazım. Ucuz olduğu için 15-40 kullanılmış olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Elf in evolution yağı RENAULT: RN0710 standardını karşılıyor, mobil in de bu standardı karşılayan yağı super 3000 x1 5/40 (RN0710 a dikkat etmek iyi olur sanırım).

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Birol ustaya götür halletsinler Köksal 

Hallederler tabi de, hem reno kullanıcıları için bilgi kaynağı olur hem de ben öğreneyim ;)

Olmamış.. Şimdi oldu.  :good1:

Bana öğret kanka bu işi özelden :) (sonra konu dışı mesajları silmeni rica edeceğim)

Yorum bağlantısı
Misafir

Hallederler tabi de, hem reno kullanıcıları için bilgi kaynağı olur hem de ben öğreneyim ;)

Bana öğret kanka bu işi özelden :) (sonra konu dışı mesajları silmeni rica edeceğim)

Özelden olmaz bu işler. Özelden olursa işin içine Iban girer falan filan uzar..  ;)  :D

Eğer bilgisayardan giriyorsan foruma, alıntı yapacağın kişinin herhangi bir mesajını bul ve "Çoklu Alıntı" ya bas. Bekle. Sonra başka bir yeni sekmeden alıntılayacağın konuyu aç. Sağ altta "Seçili 1 mesajı cevapla" çıkmalı. Eğer çıkmaz ise sayfayı yenile, çıkacaktır. Sonra ona bas ve o mesaj alıntılanmış olur. Sadece mesajın içeriğini silip devam edebilirsin.  ;) Mission is complete!

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

5-30 castrol tam sentetik kullanılacak, 20.k da bir değişecek, mazot 40.k da bir değişecek

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

5-30 castrol tam sentetik kullanılacak, 20.k da bir değişecek, mazot 40.k da bir değişecek

Dediyse doğrudur başka söze gerek yok 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Özelden olmaz bu işler. Özelden olursa işin içine Iban girer falan filan uzar..  ;)  :D

Eğer bilgisayardan giriyorsan foruma, alıntı yapacağın kişinin herhangi bir mesajını bul ve "Çoklu Alıntı" ya bas. Bekle. Sonra başka bir yeni sekmeden alıntılayacağın konuyu aç. Sağ altta "Seçili 1 mesajı cevapla" çıkmalı. Eğer çıkmaz ise sayfayı yenile, çıkacaktır. Sonra ona bas ve o mesaj alıntılanmış olur. Sadece mesajın içeriğini silip devam edebilirsin.  ;) Mission is complete!

Tahirle fazla içli dışlı olmaya başladın sen :p

Yorum bağlantısı
Misafir

Tahirle fazla içli dışlı olmaya başladın sen :p

Engellenemez bir çekiciliği var. ;) Engelleyemiyorum..  :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Abi 20k yı en erken 3 yılda yaparız yağın yapısı bozulmasın :unsure2:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi 20k yı en erken 3 yılda yaparız yağın yapısı bozulmasın :unsure2:

1 yıl ya da 20bin km.

Bu arada o yıllar için Renault 10bin km diyor. Ama aynı motora ilerleyen yıllarda 20bin'e çıkardı.

Filtre için 2 bakım (Servet abi'nin dediği gibi 40bin km) deniliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Bu tür araclar için kullanmanız gerek yağ 5/40 Elf dir sıkıntı oluşturmaz hemde uygundur ben hep 5/40 kullanırım şimdiye kadar bir sorun teşkil etmedi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet abi 5-30 yazmış ama ben de 5-40 kullanıyorum.

2012 sonrası 5-30 oldu bizim araçlarda
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2012 sonrası 5-30 oldu bizim araçlarda

Abi yetkili serviste benim aracıma hala 5-40 konuluyor? RN710 özelliklerinde?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Senin araç 2011 değil mi ?

2009 da, motor 2005'den beri aynı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim düşüncem değişen euro normu ile birlikte yağda değişmiş

Konudaki kangoo ile benim norm'larım aynı. Servet abi'de de dpf yoktu diye hatırlıyorum, onunla da aynı olmalıyız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...