İçeriğe Yönlendir

Ka - Max. Hız Limiti

İlker Ekti

Recommended Posts

Hasan Kabil
(düzenlendi)

Cumartesi günü iftardan sonra Zincirlikuyu'dan boğaziçi köprüsüne bağlandım, yolda hafif rampa, ilerlerken önümde aniden araçlar yavaşladı, hızım 110 KM falandı, frene basınca araç sağa-sola savrulmaya başladı, neyseki Allaha şükür toparladım aracı, kaza olmadan yoluma devam ettim.

Bu tür konularda araç hemen savrulduğu için acaba frene ara ara basıp mı aracın hızını kesmek gerekiyor ?

Aniden frene basılı tutunca savuruyor hemen.

Bu işin püf noktası var mıdır sağlıklı durmak için ?

Araç savrulduğu için acaba diyorum arkaya bir kum torbasımı koysam, faydası olur mu :)

tarihinde Hasan Kabil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

160 makul. 140 fena değil ama birşeyler eksik gbi. subap ayarı gibi basit birşey de olabilir

Hiç kullanmadım. Şöyle bi Maranello kırmızı olsa da binsem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Cumartesi günü iftardan sonra Zincirlikuyu'dan boğaziçi köprüsüne bağlandım, yolda hafif rampa, ilerlerken önümde aniden araçlar yavaşladı, hızım 110 KM falandı, frene basınca araç sağa-sola savrulmaya başladı, neyseki Allaha şükür toparladım aracı, kaza olmadan yoluma devam ettim.

Bu tür konularda araç hemen savrulduğu için acaba frene ara ara basıp mı aracın hızını kesmek gerekiyor ?

Araç savrulduğu için acaba diyorum arkaya bir kum torbasımı koysam, faydası olur mu :)

Fren anında araç savruluyorsa öncelikle yürüyen ve fren tertibatı kontrolü yapılmalı. Frenleme anında pompalama yapılmamalı. Bu fren mesafesini uzatır. Ancak frenleme anında önünüzdeki araca iyice yaklaştıysanız ve yan şerit boşsa frenden ayağı saniyelik çekip direksiyonun dönmesine müsade edip öndekinden kurtulma şansınız var tabii.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

viraj demirleri amortisör kulesi vs vs gibi ön düzen sıkıntısı olabilir. frene gerçekten tam bağlı ise disklerin biri tutmuyor felan olabilir ön ya da arka kampana. ayn şekil olmayabilir cinsi farklı olabilir sağ sol. savrulmayı analiz lazım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

z.kuyudan gelip boğaziçine bağlanma yolunda 110 la girip çıkmışsanız bu Ka nın her tür kullanım hatasına karşı durabildiğini gösterir.  esp li konili focus ile oraya 60 ile giremem...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

esp li konili focus ile oraya 60 ile giremem...

Yaşlandın işte, kabul et. Megane ile 75'le zorlanmadan giriyordum :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Bu araba ile 110 u geçiyorsanız.Arabanızda kum torbası yerine ailenize ulaşılabilecekleri telefon numaraları ,Bu güne kadar kırdığınız insanlara özür ve helalleşme mektubu,vasiyetinizin fotokopisi,4-5 metre krem rengi kumaş bulundurursanız daha faydalı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

ilk aldığımda 150 falan görüyordum da şuan 130 zar zor görüyorum niye bilmiyom arabanın bi çok şeyini yeniledim... ateşleme sistemi komple yenilendi, ateşleme elektrik tesisatı yenilendi, ön takım komple yenilendi, beyin yenilendi, tüm sensörler yenilendi , baskı balata orjinaliyle yenilendi, ona rağmen 130u geçmiyor mübarek. sente ayarı da bi kez yaptırmıştım problem yok dediler. şıkırtı da gelmiyor senteden. en aşağı 150-160 yapabiliyor olması lazım. klima da yok araçta.

engine swap düşünmeye başlicam bu gidişle :D

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

ilk aldığımda 150 falan görüyordum da şuan 130 zar zor görüyorum niye bilmiyom arabanın bi çok şeyini yeniledim... ateşleme sistemi komple yenilendi, ateşleme elektrik tesisatı yenilendi, ön takım komple yenilendi, beyin yenilendi, tüm sensörler yenilendi , baskı balata orjinaliyle yenilendi, ona rağmen 130u geçmiyor mübarek. sente ayarı da bi kez yaptırmıştım problem yok dediler. şıkırtı da gelmiyor senteden. en aşağı 150-160 yapabiliyor olması lazım. klima da yok araçta.

engine swap düşünmeye başlicam bu gidişle :D

Subap ayarınıda yaptırın tam olsun :)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Subap ayarınıda yaptırın tam olsun :)

onu da yaptırdım hocam :D daha doğrusu yaptırmaya diye verdim yaptık dediler sonra yine götürdüm senin arabanın senteden sorun yok dediler. şıkırtı duymuyorum zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Araç zincirli. Sentede tabii ki sorun olmaz da. Subap ayarı farklı bi şey.

Hmm subap ayarı sente ayarı biliyorum. Subap ayarı ne oluyor

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

e8da2c7a26ac8db9c8af2a2dbbddc49c.jpg

sübap ayarı şu değil mi? bu sente ayarı diye biliyorum. sente çakısıyla subap boşluklarını 0,2 ye 0,5 mm gibi birşeydi? bu subap ayarıysa eğer benim sente ayarı ile kastettiğim buydu...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sübap ayarı şu değil mi? bu sente ayarı diye biliyorum. sente çakısıyla subap boşluklarını 0,2 ye 0,5 mm gibi birşeydi? bu subap ayarıysa eğer benim sente ayarı ile kastettiğim buydu...

Bu subap ayarıdır. Sente trigerle alakalıdır.

Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

Bu subap ayarıdır. Sente trigerle alakalıdır.

tamam ben bunu da yaptırdım o halde :D sente çakısı değilmiş sentil çakısıymış. ve aynen trigerle alakalı birşeymiş sente ayarı. yeni birşey daha öğrendim yahu :D sağolun varolun.

velhasıl sübap ayarı da yaptırmış olarak geriye yaptıracak tek motor kaldı :shok:

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Kırtay

Bende de 98 ka vardı. Bazı arkadaşların bahsettiği gibi ne yüksek hızda kontrol kaybı,direksiyon titremesi vs. ne de frenleme yaparken yalpalama gibi şeyler yaşamadım.

Aksine virajlarda o boyutta olup yola bu kadar iyi yapışan bir araca daha henüz binemedim.

Üretim yılına göre gerçekten çok çok iyi bir araçtı.

Bendeki klimasız olduğu için Alanya'nın sıcağında artık bezdirmişti sadece :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Azad Mirzade

Valla 100 e kadar normal 120'de motor çok gürültü yapıyor 120'nin üstüne henüz çıkmadım, aracın çıkası var ama ben çıkacağımı da sanmıyorum, kıymetli şeyler taşıyorum :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Yıldırım
Sanırım ankara otobanina çıkıp denemeliyim ama yinede ka ya bakınca surat yapasim gelmiyor,120 ye ciksam bile aracın hareket kabiliyetide bunun için yeterlimi bilmiyor ka ile makasa girmem için komple yayları değiştirmem gerekli

Tabi bide soforluk faktörü var,surat yapacak kadar yeterli tecrübeye de sahip değilim.

Niye makasa girmeyi düşünüp başkalarının da can güvenliğini tehlikeye atıyorsunuz ki ? ...

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Azad Mirzade
On 22.12.2017 at 13:05, Azad Mirzade yazdı:

Valla 100 e kadar normal 120'de motor çok gürültü yapıyor 120'nin üstüne henüz çıkmadım, aracın çıkası var ama ben çıkacağımı da sanmıyorum, kıymetli şeyler taşıyorum :))

Meraktan bir kac saniyeligine 160 ı gördüm.

Şu an Antalyadan dönüyorum ama otobüsle. Kızları bıraktım yine kalsınlar gezsinler bahçelerde çimlerde.

10 gün sonra yine gitcez bakalım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...