İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 2007 1.4 Tdci Motor Boğulma, Tekleme Ve Arıza Işığı Sorunu

Tamer İyiiş

Recommended Posts

Tamer İyiiş

Tamer bey iyi akşamlar yaşadığınız problemin hemen hemen aynısı ford mondeo 2005 tdci otomatik aracım dada mevcut. Her ne kadar model farklı olsada onarım için izlenecek yol aynımıdır. Ayrıca incelemek ister vakit ayırırsanız problemden bahsettiğim linkine vereyim şimdiden teşekkürler

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/285950-mk-3-gaz-yemiyor/?fromsearch=1

merhaba, kusura bakmayın mesajınızı şimdi gördüm. Açtığınız konuya bakıyorum şimdi.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Abdullah çakır

yakıt filtrsi den değil emin olabılırsınız aynı sorun bendede var oldukca fazla yakıt filtresı hortumlar değişti (orjinal fomoco) devam etmekte sılkeleme. . allah razı olsun tamer dostumuzdan tücrübe oldu bize

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hakan Karaca

Selamlar,  benim araçta da sarı ünlem işareti çıktı, araç sabahları ilk çalışma esnasında motoru 10-15 dk ısıtırsam hiç arıza ışığı yanmıyor ama ısıtmayınca özellikle yokuş yukarı doğru ışık yanıyor ve 2000 devri geçmiyor, gaz pedalı tepki vermiyor. bir aydır uğraşıyorum bir türlü çözemedim.IDS YE bağlandı P0200 KOD hatası verdi beyin rölesi değişti olmadı,  ısıtma bujileleri değişti düzelmedi. Bütün kablolar kontrol edildi sorun yok. Enjektör ler kontrol edildi sorun yok. Yardımcı olursanız sevinirim 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Hakan Karaca yazdı:

Selamlar,  benim araçta da sarı ünlem işareti çıktı, araç sabahları ilk çalışma esnasında motoru 10-15 dk ısıtırsam hiç arıza ışığı yanmıyor ama ısıtmayınca özellikle yokuş yukarı doğru ışık yanıyor ve 2000 devri geçmiyor, gaz pedalı tepki vermiyor. bir aydır uğraşıyorum bir türlü çözemedim.IDS YE bağlandı P0200 KOD hatası verdi beyin rölesi değişti olmadı,  ısıtma bujileleri değişti düzelmedi. Bütün kablolar kontrol edildi sorun yok. Enjektör ler kontrol edildi sorun yok. Yardımcı olursanız sevinirim 

Kod enjektör hatasına işaret. Enjektörler ve rail hattı kontrol edildi mi?

Akünüz ne durumda?

Yorum bağlantısı
Hakan Karaca

Yorum bağlantısı
Hakan Karaca

Enjektör de duman yok gaz yememe ve güç düşüklüğü yok, ustam enjektör de sorun olmadığını söyledi daha önceden aynı hatadan dolayı enjektör değiştirdiğini ama sorunun düzelmediğini söyledi.

Sabahları motor ısındıran sonra hiç uyarı ışığı yanmıyor 

Akü bir marşta alıyor ama yinede bir aküyü ölçtüreyim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...