İçeriğe Yönlendir

Marşa Ilk Basıldığında Çalışıyor, 10 Saniye Sonra Stop Ediyor.

Murat Aydıner

Recommended Posts

Mustafa Yağmurlu

Aracinizin sağ tekerin orada bir işçilik yapildimi yapıldıysa bir sokey var o bölgede onda bir temassizlik olduğunda bunu yapıyor bende olmustu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben geçen sene 225 TL gibi bir fiyata değiştirmiştim kızdırma bujilerini...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Aydıner

Sorun yeni başladı, arkadaşlar kızdırma bujilerini değiştireceğim 600 tl fiyat verdi ustam, ayrıca mazot filtresinde (yeni değişti) ancak arıza olabilir düşüncesi ile tekrar değiştireceğiz. Kızdırma bujilerinin fiyatı galiba biraz fazal gibi geldi.

Aracinizin sağ tekerin orada bir işçilik yapildimi yapıldıysa bir sokey var o bölgede onda bir temassizlik olduğunda bunu yapıyor bende olmustu

Sağ tekerin orada bir işçilik olmadı ama zincir takar çıkarırken olmuş olabilir, bu nedenden dolayı "sokey" yakıt problemi yapar mı çalışmama problemi onu anlamadım

Yorum bağlantısı
Murat Aydıner

Sevindim hallolmasina. Sorunu anlayamadim ama enjektörlerde miymis problem?

Benim kizdirma bujisi ve egr tavsiyem eger anlattiklarinizla sorun cözülmemis olsaydi, onlardan biri olma ihtimali kuvvetliydi

Bu arada kizdirma bujisinden sadece bozuk olani degistirseniz olabilir ama hepsni degistirseniz daha iyi olur. dedigim gibi giderkende kullaniliyor o bujiler

Teşekkürler eren bey, sorunu halen çözmüş değiliz gibi görünüyor, kızdırma bujilerin tamamı değil bir tanesi için yani arızalı için verilen fiyat 600 tl arkadaşlar 150-200 malzeme fiyatı yazmışlar kafam karıştı.

Yorum bağlantısı
Murat Aydıner

Calismiyor veya calisirken stop ediyor

Benim sorunum ilk marşa basıldığında çalışıyor, 5 saniye sonra stop etmiyor, mazot gitmiyor sisteme balata spreyi sıkarak çalıştırıyoruz sonra çalışıyor. Araç ısınınca problem olmuyor.

Mustafa bey sağ tekerin orada "sokey" mi "soket" mi tam adını söylerseniz ben usta ile bugün görüşeyim

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Teşekkürler eren bey, sorunu halen çözmüş değiliz gibi görünüyor, kızdırma bujilerin tamamı değil bir tanesi için yani arızalı için verilen fiyat 600 tl arkadaşlar 150-200 malzeme fiyatı yazmışlar kafam karıştı.

Türkiyedeki fiyatlarini hic bilmiyorum ama yanlis hatirlamiyorsan benim kayinbirader 2.0tdci icin tanesini 15€dan falan almisti. 4 tanesi 60€x3= 180tl eder. Yani malzeme fiyati 200 en fazla 300 tl olmasi gerekir. Yerine göre iscilik degisir. Hatirladigim kadariyla cok zor bir yerde degil. Cok iscilik tutumamasi lazim. Cok basit bir islemdir. Tek problemi kirilma ihtimalidir. Sökerken kirilirsa motorun üstünü acmak gerekebilir ama kirilan parcalar miknatisli cubuklarla da cikartilabiliyormus. Bu nedenle bu isi bilen birisinin yapmasi gerekir

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Aydıner

Arkadaşlar herkese selam uzun bir aradan sona, Aracın kızdırma bujileri değişti, mazot filtresi tekrar değişti, şu an için herhangi bir sorun kalmadı. Anladığımız kadarıyla sorun kızdırma bujilerinde idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Kürkcü

Arkadaşlar herkese merhaba;

Aracım 2006 C-max (dizel)

Sabah marşa bastım araç çalıştı, 10 saniye sonra stop etti, tekrar marşa bastım 10 kere falan denedim araç çalışmadı.

Çekici yardımı ile Ustama götürdüm.

Yapılan işlemler : mazot filtresi değişti, akü değişti, yakıta katkı maddesi konuldu vb.

Ertesi gün tekrar aynı sorunla karşılaştım, mahalledeki usta geldi, balata spreyi sıkarak arabayı çalıştırdık. İşyerine geçtim öğlen oldu araç yine çalışmadı, balata spreyi ile çalıştırdık.

Ustamla görüştüm, yakıtı aldığın istasyon su katmıştır ondandır dedi, depoyu opette doldurdum yine aynı sorunla karşılaştım.

Enjeksiyonlarda diye tahmin ederek, tüm enjeksiyonların bilgisayar ile kontrolü yapıldı enjeksiyonlarda herhangi bir sorun bulunamadı, hortumlarda kaçak var mı diye düşünüldü, tüm hortumlara bakıldı kaçak bulunamadı, müşülü değiştirdik.

Mazot şamandırası kontrol edildi kaçak çatlak yok, havası alındı sıkıntı yok.

Şu an sorun düzelip düzelmediğini bilmiyorum yarın sabah araç çalışmaz ise yine çözüm arayışana geçeceğiz.

Daha önce başına gelen varsa konu ile ilgili fikri olan varsa yorumlarınızı bekliyorum.

murat bey merhaba aynı sorun bede de oluştu 1 yılda 4 kez çesitli zamanlarda aynı sizin gibi sorunu yaşadım araç çalışıyor devir saati 3 saniye sonra aşağı yönde dalgalanıyor sonrasında stop ediyor.bir arkadaş  yakıt filidresini orjinal ile değiştir dedi  bende gittim servisin taktığı markayı 100 tl aldım çıkan 30000 bini devirmiş gold fildre 10 gün oldu o ilk dalgalanma kesildi şu anda sorun görünmüyor mozot filitresi çok önemli düşüncesindeyim hava ve yağ o kadar olmasa da mazot fildresi içinde pislik donuyor ve ilk çalışmada geri kaçıyor sonrada bir daha marş almıyor bekleyip göreceğim..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Aydıner

Arkadaşlar araçtan nefret ettikten sonra herşeyini de yaptırdım ama ısınamadım ve sattım :)

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Şerif Özhaseki

Tam anlamıyla mazot filtresi arızası. Birebir aynısı başıma geldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...