İçeriğe Yönlendir

Dacia Sandero'da Yol Bilgisayarı

Atilla Ertan Çığır

Recommended Posts

Atilla Ertan Çığır

Merhaba arkadaşlar 2015 aralık ayı sonunda aldım babamın vergi indirimininden faydalanarak 29,850 tl ye aldım. Araç çok hoş bir tipi var ve beklediğimden fazlası var araçta. Aracın sürüşü çok keyifli, çekiş gücüde sizi mest ediyor. 
Benden başka varmı bu araçtan kullanan?
Bir sorum olacak bu araçlarda yol bilgisayarı mevcutmuş ama kapalıymış bu yol bilgisayarının içindeki fonksiyonlar hıll holder (yokuş kalkış desteği) yüksek hızda frene basınca dörtlülerin otomatik yanması, 120km hızı aşınca uyarı sesi vermesi.

kısa bir araştırma yaptım açmamalarının sebepleri şöyleymiş birincisi aır bag sistemine sorun çıkartıyormuş oyüzden kapatmışlar. ikincisi ise yeni kasa dacıalarda biraz makyaj yapılıp onlarda açılarak yeni özellik eklenmiş gibi lanse edip piyasaya sürmekmiş.

bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilirlermi?

şimdiden teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Oğlum için potföyümde olan bir araç.İyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Atilla Ertan Çığır

Oğlum için potföyümde olan bir araç.İyi günlerde kullanın.

Teşekkür ederim en kısa zamanda sahip olmanız dileği ile.

Yorum bağlantısı
Enes Ayan
(düzenlendi)

Arkdaşım da var aynı model o sormuş mais biz yapmıyoruz yapılırsa gösterge panel kısmı garanti dışı kalır demişler.

tarihinde Enes Ayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atilla Ertan Çığır

Arkdaşım da var aynı model o sormuş mais biz yapmıyoruz yapılırsa gösterge panel kısmı garanti dışı kalır demişler.

Buyur burdan yak :)

şimdide panel garanti dışı :)

teşekkür ederim bilgilendirme için hocam 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hiç bir sorun yok. İstanbul'da İnanlar oto'ya uğrayın (haliç köprüsü çıkışı, otakçılar tabelasından girebilirsiniz) onlar açıyorlar. Bazı servisler bakımda ücretsiz yaparken bazıları 50tl gibi ucuz rakamlar talep edebiliyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Mantıga aykırı bir önerme olmuş.

Bence her kes kendine göre uyarlama yapmasın diye söylenmiş gibi.

Bu göstergede ayar menüleri var ise ve on off gibi kolayca işlemler yapılıyor ise bu biraz kişisel tercihlere baz ile sorun yapmış olabilir servislerde bu şekilde istemiyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Atilla Ertan Çığır

Hiç bir sorun yok. İstanbul'da İnanlar oto'ya uğrayın (haliç köprüsü çıkışı, otakçılar tabelasından girebilirsiniz) onlar açıyorlar. Bazı servisler bakımda ücretsiz yaparken bazıları 50tl gibi ucuz rakamlar talep edebiliyorlar.

Sani hocam valla hizir gibi heryerdesiniz massallah :) dediginiz yeri biliyorum bana yakin zaten araba suan 4k km ye dayandi 1 ayda, boyle giderse 6. Ayda ilk bakima sokucam ve oraya gidicem yolbilgisayarini actiricam. Ford ka lpgde ne yakiyosa okadar az yakiyor neredeyse. On yargilarim vardi bu araclara karsi ama alacak olanlar gonul rahatligi ile alabilirler cok keyifli bir arac ama keske arka kapilarda hoparlor, orta kolcak olaydi tadindan yinmezdi :))

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani hocam valla hizir gibi heryerdesiniz massallah :) dediginiz yeri biliyorum bana yakin zaten araba suan 4k km ye dayandi 1 ayda, boyle giderse 6. Ayda ilk bakima sokucam ve oraya gidicem yolbilgisayarini actiricam. Ford ka lpgde ne yakiyosa okadar az yakiyor neredeyse. On yargilarim vardi bu araclara karsi ama alacak olanlar gonul rahatligi ile alabilirler cok keyifli bir arac ama keske arka kapilarda hoparlor, orta kolcak olaydi tadindan yinmezdi :))

Arka kapilari sokun, tesisat hazirdir buyuk ihtimalle ;)
Yorum bağlantısı

Bizim eski üyelerden Aykut Can'da var hala kullanıyor. Açtırdı o yol bilgisayarını gayet güzel çalışıyor. Yokuş kalkış olmamıştı sanırım ama, kolçak da normalde pahalıymış, şans eseri serviste perte ayrılan bir dacia da varmış, sahibine sormuşlar araç perte ayrılacak zaten isterseniz kolçağı satalım diye, 50 tl ye almıştı. Ayrıca serviste sanırım 30 TL gibi bir rakama el freninin çerçeve konsolu da var. Orası bomboş çirkin duruyor, onunla birlikte kolçak da yaparsanız nefis olur

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

güzel arabadır ama virajlara dikkatli girin yoksa arabayı toplayamazsın hızınızı baya düşürmeniz gerekiyor. onun dışında yakıtı istanbul şehir içinde 22 kuruşu geçmiyor hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Ersin Özkaya

yol bilgisayarı acma belli bir model ile sınırlı mı,yoksa tüm modeller için geçerli mi? babamın 2012 model olanı var. yol bilgisayarı yok. eger açılabiliyorsa arastırmak lazım özellikle elm ile yapılıp yapılmayacagında dair.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 saat önce, ersin özkaya yazdı:

yol bilgisayarı acma belli bir model ile sınırlı mı,yoksa tüm modeller için geçerli mi? babamın 2012 model olanı var. yol bilgisayarı yok. eger açılabiliyorsa arastırmak lazım özellikle elm ile yapılıp yapılmayacagında dair.

Son kasa mı önceki kasa mı?

Son kasada kesinlikle açılıyor. Önceki kasayı bilmiyorum. ELM ile değil, CLIP cihazı ile açılmalı.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
(düzenlendi)
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Son kasa mı önceki kasa mı?

Son kasada kesinlikle açılıyor. Önceki kasayı bilmiyorum. ELM ile değil, CLIP cihazı ile açılmalı.

İlandaki araçla aynı kasa 2012 model. Clip cihazının linki var mı?

tarihinde ersin özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hangi ilan bilemedim ama, CLIP yetkili servislerde mevcuttur.

Yokuş kalkış yok ise, o da aktif edilebiliyor.

Yorum bağlantısı
Misafir
10 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Hangi ilan bilemedim ama, CLIP yetkili servislerde mevcuttur.

Yokuş kalkış yok ise, o da aktif edilebiliyor.

Eğer buradaki servis ayak yapmadı ise, artık araç şasi noya tanımlı özellik dışında farklı bir özellik açamıyorlarmış. Fransa tarafından yasak getirilmiş. Rastladıkları an servisin lisansını alabilirlermiş. falanmış filanmış... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

2015 modeli varda yetkili servisten hill holder ve yol bilgisayarı açtırmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ünal Metinol

merhaba. ben de 2015 sandero stepway kullanıyorum. yol bilgisayarı ve hill holder nerede açtırabilirim?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
10 saat önce, Ünal Metinol yazdı:

merhaba. ben de 2015 sandero stepway kullanıyorum. yol bilgisayarı ve hill holder nerede açtırabilirim?

Tuzla'da Orsa Oto, Eyüp'te İnanlar oto ile görüşebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Omer Umur

Selamunaleyküm;

Bu gün, İstanbul/Başakşehir özşafak Renault servisinde 50₺ karşılığında, 2016 dacia sandero 1.5dci aracımın yol bilgisayarını açtırdım, hill holder zaten vardı, bu ozellikleri açtığımızda hill holder gidebilir dediler ancak birşey olmadı.

sormak istediğim iki husus var. İlki, anlık yakıt tüketimi verisini kilometre/1litre olarak gösteriyor, sizlerde de böyle mi? bunu litre/100km olarak göstertmenin bir yöntemi var mıdır?

ikinci merak ettigim nokta ise, aracım 1.5dci easy-r şanzıman, sehir ici yakıt verisi olarak fabrika verileri 4.9lt/100km gözüküyor, ancak çok dikkat etmeme rağmen benim aracımla 6.8-7.5 arası veriler elde ediyorum(şu anki mazot fiyatları ile 32-35kuruşa karşılık geliyor), aynı aracı yada manuel şanzımanlı versiyonu kullanan arkadaşlar kendi yakıt tüketimlerini paylaşabilir mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...