İçeriğe Yönlendir

Dizel Megane Devir Dalgalanma Sorunu

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar,

aracımda sabahları motor soğukken geç çalışma sorunu ve rolantide devir saati dalgalanma sorunu var, sanki motorun havası kesiliyor gibi,

sizce neden böyle bir sıkıntı yapıyordur, tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum

araç 1,5 dci 85 bg olan modeldir.

kısa bir video ekleyeyim,

https://www.youtube.com/watch?v=_VOEOZYhj6E

tarihinde Ekrem Kalay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Rölanti haricinde sabit devirlerde de oynama yapıyor mu? Birde soğuk havalarda ilk çalıştırmada bunu yapması çok normal, harici durumlarda ise sıkıntı.

Yorum bağlantısı

Rölanti haricinde sabit devirlerde de oynama yapıyor mu? Birde soğuk havalarda ilk çalıştırmada bunu yapması çok normal, harici durumlarda ise sıkıntı.

soğuk hava değilde motor soğukken devamlı yapıyor, geçen gün öğlen çıktım dışarı 12 derece de yine yaptı

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Sadece rölantide ve sürekli (sıcak-soğuk motor) yapıyorsa rölanti sensörü veya motorunda sıkıntı olabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

soğuk hava değilde motor soğukken devamlı yapıyor, geçen gün öğlen çıktım dışarı 12 derece de yine yaptı

Yakıt filtrenizi kontrol ettirdikten sonra kızdırma bujilerinize baktırın. Renault'ta dalgalanma asla normal değildir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Yakıt filtrenizi kontrol ettirdikten sonra kızdırma bujilerinize baktırın. Renault'ta dalgalanma asla normal değildir.

Tamam Sani bey, baktırayım, kızdırma bujilerinde sorun olsa arıza ışığı yakmaz mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tamam Sani bey, baktırayım, kızdırma bujilerinde sorun olsa arıza ışığı yakmaz mı?

Her zaman belli olmuyor. CLIP cihazı ile daha garanti arıza tespiti yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Ekrem bey arkadasımda fluans var.100.000 km de.Dizel gecen gun aynı sey onun aractada oluyor soğuk motorda.Ben bunun normal olmadıgını soyledım.Bugun gıdecektık sanayıye ama ıslerin yogunlugundan yarına kaldı.

Konuyu takıpteyım

Yorum bağlantısı

Ekrem bey arkadasımda fluans var.100.000 km de.Dizel gecen gun aynı sey onun aractada oluyor soğuk motorda.Ben bunun normal olmadıgını soyledım.Bugun gıdecektık sanayıye ama ıslerin yogunlugundan yarına kaldı.

Konuyu takıpteyım

Evet normal değil bu sorun da nereden kaynaklı olduğu hakkında bilgi sahibi olursak arabayı kurcalatmamış oluruz, sanayide bilinçsiz ezbere iş yapan usta çok,

arkadaşınız çözüm bulursa bana da haber verin Fatih bey.

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Bugun gıttık ustaya.ilk önce mazot fltresınden baslyalım dedı.100 tl aldık ve degıstırdık.

Aynı sey kısmen devam ettı.Ustamız bu sefer motorun sol yukarı kısmında mesela alvaryum hortumu gıbı olan hortumların uc kısmında aslında hava alma baslıgı olması gerekıyor desı.Onu degıstırmek gerekır dedi.Nasılsa daha oncekı arac sahibındeyken usta galıba havasını alıyorum derken kırmıs olbılır dedı.

Ona bakacagız.Sonra abı sız depoya yakıt katkısı atın 444 lerden dedı 12.50 tl aldık depoya kattık.

Valla beklıyoruz bakalım ne olacak?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Valla mehmet abı arac daha 110.km de usta enjektorden yapmaz dedı

O zaman parçalardan önce Ustayı değiştir Hocam... 

Merhaba arkadaşlar,

aracımda sabahları motor soğukken geç çalışma sorunu ve rolantide devir saati dalgalanma sorunu var, sanki motorun havası kesiliyor gibi,

Bu tarif % 90 enjektörü tarif ediyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

km ye bağlı yapmaz etme diye bir kriter yoktur. arıza bu adı üstünde. rutini olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Abı pardon bızım bu sanayıde adamlar buyuk masraflardan kucugu dogru gıdıyor deneme yanılma yoluyla.

Hanı bızde arıza buyukten kucuge degılde, kucukten buyuge dogru gıdelım dıyoruz.Sonunda kucucuk bır parcadan arıza gıdebılıyor,.

Caglar abı saygılar,.

Abı muhakkak adı arıza ama çok oraya baglamadı usta kendısı renocudur.Bızde bu km de hıc boyle sorunla karsılaşmadık dedı.

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Benim mondeoda olmuştu bir ara.90 b de zannedersem.Mazota katkı attik Berner 2 depo mazot sonrası düzelmişti.

Konuşma arasında bızım arkadas teco dan aldım bu sefer mazotu dedı.Belkıde bu sebeple olabılır dıye beklıyoruz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kızdırma bujisi olmalı. Enjektör bozuksa tövbe çalışmaz araç

Her enjektör senin bildiğin gibi bozulmaz ki :)

Abı kutahya ben hıc duymadım? O testi

Pompacılar vardır sanayilerde... 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Her enjektör senin bildiğin gibi bozulmaz ki :)

Pompacılar vardır sanayilerde...

Konu reno :) tık kilitleniyor
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı

Aracı ilk aldığımda Kerem usta da bakmıştı, bilgisayara bağladı 4 enjektörde arıza kodu vermiş, ama ufak bir şey den bile arıza verir önemli değil demişti,

arıza kodlarını sildi, sanki ondan sonra ki 1-2 gün yapmamıştı, tekrar uğrayıp sildirip deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...