İçeriğe Yönlendir

Zenfone Serisi Telefona Sahip Olanlar, Dikkat. (Asus)

Özkan Avcı

Recommended Posts

Özkan Avcı

Uzun uzun yazmak yerine sizi direk bu konuya alayım. Konuyu okursanız zaten anlayacaksınız.

Sorunu kısaca özetlemek gerekirse, telefonunuz test model olarak üretilen bir cihaz olabilir. Ve bu test cihazların garantisi yoktur ve satışı yasaktır. Test Model, belirli şirketlerin veya kuruluşların, telefonu test etmesi amacıyla üretilen telefonlardır. Donanımı farklı veya aynı olabilir. Ama en önemli nokta, az öncede yazdığım ve altını çizdiğim kısımdır.

Önemli Not : Özellikle bu sorun Zenfone 2 Laser Modellerinde, 08/2015 üretimlerde gözüküyor. Kontrol etmenizde fayda var.  :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

7-8 ay önce 3.300 tlye aldığım Asus N serisi marka laptopta ölü piksel sıkıntısı yaşadım. Aynı günün aksami degistirdiler. Onda da ölü piksel cikti. Ve ayrica power tuşu icine göçük çıktı. Ertesi gun onu da değiştirdim. 3 kutunun da bantları kapalı olmasina ragmen tuhaf farkliliklar vardi. Birinin masaustunde kurulmus program vardi mesela. Birinin windowsu lisanssizdi. Son aldigim da 7 ay sonra kendiliginden gümledi. Servis 1,5 ay uğraştı 3 kez yaptik diye verdiler yapmadılar. 3 kez anakart değişti. Sifir gibi bilgisayari her yerini cizerek icini açmışlar. Para iadesi yaptılar gittim toshiba aldım. Asus markasinin malesef eski kalitesi yok. Üretim yeri ve serisi de önemliymis tabii.

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

7-8 ay önce 3.300 tlye aldığım Asus N serisi marka laptopta ölü piksel sıkıntısı yaşadım. Aynı günün aksami degistirdiler. Onda da ölü piksel cikti. Ve ayrica power tuşu icine göçük çıktı. Ertesi gun onu da değiştirdim. 3 kutunun da bantları kapalı olmasina ragmen tuhaf farkliliklar vardi. Birinin masaustunde kurulmus program vardi mesela. Birinin windowsu lisanssizdi. Son aldigim da 7 ay sonra kendiliginden gümledi. Servis 1,5 ay uğraştı 3 kez yaptik diye verdiler yapmadılar. 3 kez anakart değişti. Sifir gibi bilgisayari her yerini cizerek icini açmışlar. Para iadesi yaptılar gittim toshiba aldım. Asus markasinin malesef eski kalitesi yok. Üretim yeri ve serisi de önemliymis tabii.

Senin bu elektroniklerden çektiğin ne Mert :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Senin bu elektroniklerden çektiğin ne Mert :)

Abi çok üstüne düşünce oluyor çok pimpirik olmamak lazim bu konularda herhalde. :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi çok üstüne düşünce oluyor çok pimpirik olmamak lazim bu konularda herhalde. :)

Asus da bile sıkıntı yaşadın. Normalde HP Toshiba sıkıntılı. Telefon fotoğraf makinası hep sıkıntılı.

Bence bu kadar üstüne düşme.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bende de asus markasında ne aldı isem hala saat gibi çalışıyor.

binlerce telefonu test için üretip sonra sakın kullamayın ha diye kutusuna koyup ihraç mı etmişler? konu ne?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

bende de asus markasında ne aldı isem hala saat gibi çalışıyor.

binlerce telefonu test için üretip sonra sakın kullamayın ha diye kutusuna koyup ihraç mı etmişler? konu ne?

Rakipler böyle olduğunu söyleyip pşslik atıyor :)
Yorum bağlantısı
Özkan Avcı
(düzenlendi)

Ben sadece bu tür ürünlerin garantisi olmadığını dile getirdim. Bizim her hangi bir hatamız yok satın alırken. Yanlış anlaşıldı galiba bu durum.  :) Bozulduğunda (Allah göstermesin) garanti paşa paşa yapmak zorunda. Sadece donanım tarafında kısıtlamalar/yükseltmeler olabilir bu ürünlerde. Bu konu hakkında detay verilmiyor.

Ekleme : Bende Zenfone kullanıyorum. Rakip değilim.  :)

tarihinde Özkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

linkteki yazılarda kafa karıştırıcı ifadlder var. kaç bin tane test telefonu olabilir ki?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Özkan sana bişey demedim zaten :)

Telefonumun garsntide olup olmaması umrumds değil. Kayıtla falan da uğraşamam.

Hepsiburada.com düşünsün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Asus da bile sıkıntı yaşadın. Normalde HP Toshiba sıkıntılı. Telefon fotoğraf makinası hep sıkıntılı.

Bence bu kadar üstüne düşme.

Abi hayatimin yarisi bilgisayar basinda photoshop, maya, illustrator, premier başında geçtiği için :D

Diğer kalan yarisi da telefon ve fotoğraf makinesinde geçiyor. Mecburen onemsiyorum. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Asus bu ürünler için dönüş yaptı ve kendi sitesine kayıt edilen telefonlar için durumu düzeltti.  Bu cihazlar diğer cihazlar gibi 2 yıl garantili, kayıt sayfasında da gerekli düzenlemeler yapıldı. Bu durumu bile bile bu telefonu aldım, hemde N11 sitesinden, ASUS Türkiye'den kayıt yaptım ve test model c yazmadı, daha doğrusu öncesinde yazanlarda sistemde teknik hatalar yüzünden öyle yazdığı daha sonra düzeltildiği yönünde bilgilendirme mesajları verildi. 

Yorum bağlantısı
Özkan Avcı
(düzenlendi)

Asus bu ürünler için dönüş yaptı ve kendi sitesine kayıt edilen telefonlar için durumu düzeltti.  Bu cihazlar diğer cihazlar gibi 2 yıl garantili, kayıt sayfasında da gerekli düzenlemeler yapıldı. Bu durumu bile bile bu telefonu aldım, hemde N11 sitesinden, ASUS Türkiye'den kayıt yaptım ve test model c yazmadı, daha doğrusu öncesinde yazanlarda sistemde teknik hatalar yüzünden öyle yazdığı daha sonra düzeltildiği yönünde bilgilendirme mesajları verildi. 

Support/Destek kısmında gözüküyor Ramazan abi. Onda da gözükmüyorsa her hangi bir problem yok demektir. Güle güle kullanın ayrıca.  :)

tarihinde Özkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Dün 200 tl indirim kaçırdık bu gun de bu hayırlısı :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...