İçeriğe Yönlendir

Tost Makinesi Ve En Güzel Tost

Misafir

Recommended Posts

Tesekkur ederim Sadık Bey. Sizin icin bir video cektim. Umarim anlasilir olmustur:)

Saygilarimla.

Ustad bugun avm icinde 6900 adim atmisim telefon tebrik etti:) Yani bu tost makinesi almak boyle zor birseymis:) Eski makinenin kolunu kirmadan dusunmek lazimmis:)

Saygilarimla.

Anneyi bekliyorum. Trabzondaydi bir cenazemiz vardi. Hayirlisiyla gelsin onayi versin. Uzaktan okey dedi ama bayan gozu farkli oluyor. Sonrasinda tost fotograflarini paylasacagim:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Çok teşekkür ederim üstad, sanada zahmet verdik. evet kullanımını sevdim bu ürünün. bu arada başınız sağ olsun.

Dostlar sagolsun Sadik Bey. Ne zahmeti. Alti ustu 1 dk'lik video. Benim gordugu,m tum makineler icersinde en kaliteli malzemeye sahip olani diyebilirm. Cinliye yaptirmistir muhakkak ama benim istedigim gibi yaptirmis:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Hayırlı olsun Evren hocam. En kısa zamanda inceliyorum inşallah iyi çıkar.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Güle güle kullan abi. Ankara'ya yolum düşerse bir tostunu yeriz artık :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun , tost candir :)

Buda benim makina, tabla sabit, su geçirmez direk bulaşık makinasına at yıka, arkası istersen kalkar, hassas ısı ayarı vardır :)

0b1bcef211eb80d4c9f2fef57f4b564d.jpg6f024f4e0c8c993e4805569e56439dba.jpg66d3734e6cad546203f25acdf9d0477e.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hayırlı olsun , tost candir :)

Buda benim makina, tabla sabit, su geçirmez direk bulaşık makinasına at yıka, arkası istersen kalkar, hassas ısı ayarı vardır :)

Aynı makine bizde de var :) Gayet kullanışlı ve pratik ve güzel tost yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Box var mı watt gücünü arttıran Ali abi :)

Olmamı, 1800 hp. box üstte, çıkıyor hemen  :D

Aynı makine bizde de var :) Gayet kullanışlı ve pratik ve güzel tost yapıyor.

evet tostu süper, 180 derecede açılıyor, balık yap bu alette, çok güzel pişiriyor, önüne kendi yağ kabınıda koydunmu tertemiz, kokusu bile olmuyor :)

aha birazdan tost yapacağım, daha yeni kahvaltı yapıyorumda  :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Evet ilk tost yapildi ve bu ani bu makinenin alinisina ortak olanlarla paylasmak sart oldu:)

Ilk hazirlanis

c6e22b6958b21a9a162b2061288c8b19.jpg

Yapilma anlari

3e80424de0e8221c8836ae07bf184739.jpg

bfb48e4f053e263138ae8b12735fd727.jpg

Harika kokular esliginde pisti

d734071615b0c9f43f9e03e28a6d990d.jpg

a894262d8403bca98a5df52b02518086.jpg

Kasar eritme basarisina yakindan bakis

2c35866e62117f3ac21e87fe904bc7d2.jpg

Bu da kucuk pisme sonrasi dumani tuterken videosu

Annem ve babama tattirdim guzel buldular kivami ve lezzeti. Kapak kendi agirligi ile tost ekmegini bastirmadan guzel pisirebiliyor. Ben biraz kapasitesini anlayabilmek icin bastirdim. Ust kapak yuksek bir ekmekte serbest kaliyor, esneklik saglar pisirmek icin. Ancak kapak kalktiginda ust kapak serbest kaldiysa yakininda eriyecek sicaktan zarar gorecek birsey birakmamak lazim. Cani cekenler icin basit bir yiyecek oldugu icin ginul rahatligi ile bol fotograf ve video paylastim:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Abi güzel olmuş. Çok beğendim. Biz de bir kaç ay önce Arzum'un bir modelini aldık. Tablaları çıkanından. Granit kaplama. Fakat bizimkisinin kaplamasında ufak bir çizik oluştu bile. Makineye koyarken sert bir kaba denk getirmemeye çalışmakta fayda var.

Modelin adı:

Arzum AR292 Tostçu Lux Granite Izgara&Tost
Yorum bağlantısı

Abi güzel olmuş. Çok beğendim. Biz de bir kaç ay önce Arzum'un bir modelini aldık. Tablaları çıkanından. Granit kaplama. Fakat bizimkisinin kaplamasında ufak bir çizik oluştu bile. Makineye koyarken sert bir kaba denk getirmemeye çalışmakta fayda var.

Modelin adı: Arzum AR292 Tostçu Lux Granite Izgara&Tost

Arzum'un bu modelini de inceledim Emre. Plakalari diger incelediklerime gore en ince olaniydi ve teshirdeki urunde plakanin dış tarafinda capaklar birakilmisti. Granit ve seramik konusunda herkes ayri birsey soyleyince teflon veya dokum uzerine yogunlastim:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Arzum'un bu modelini de inceledim Emre. Plakalari diger incelediklerime gore en ince olaniydi ve teshirdeki urunde plakanin dış tarafinda capaklar birakilmisti. Granit ve seramik konusunda herkes ayri birsey soyleyince teflon veya dokum uzerine yogunlastim:)

Saygilarimla.

Seninki çok daha iyi bir seçim olmuş zaten abi. Bizimki tutku değil sadece ihtiyaçtan oldu ;)

Yorum bağlantısı

Seninki çok daha iyi bir seçim olmuş zaten abi. Bizimki tutku değil sadece ihtiyaçtan oldu ;)

Emre ben de 2 aydir yediklerime dikkat ediyorum. Tostu tadamadim bile, bizimkilere denettirdim:) Cok severim ama o ayri konu:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Konuyu okudum ve canım tost istedi. Ayvalık tostçusuna gideyim bari...:)

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Tost resmi de isteriz...

Yarin insallah [emoji5]

Bugun makine arayisimi sona erdirdim:)

Ankamall'de hemen hemen tum markalarin olmasini firsat bilerek izin gunumu sinema oncesi bu a ayirdim. Aklimda hic olmayan bir marka Hotpoint/Ariston ile sureci sonlandirdim. Arcelik'te cok tereddut ettim Hotpoint'i gormeden once. Hatta 2 kere gittim ama goruntu cok şık olmasina ragmen nedense icime sinmedi. Delonghi'yi gordugum anda makineyi aldim zaten.

Oncelikle ilk gozdem olan Fakir Crea'ya baktim. Ancak ust celik bolumu teshirde dolu gocugu gibi olunca bize gore olmadigini anladim. Kucuk olmasi ve magazasinda internete gore 100 tl farkla 425TL'den satilmasi nedeniyle direk elendi.

Tefal teneke gibi makineler yapmis. Gril ozelligi on planda makineler 699TL'ye kadar cikiyordu ama ic izgaralari S seklinde olmasi benim icin itici bir sebepti.

Arcelik cam dis yuzeyli makinenin panellerini cikarmak icin son derece basit bir mekanizma kullanmasi hos degildi. S sekilli izgara kotuydu. Ayrica 3 kademeli isitma dugmesi kaliteyi bozuyordu. En begenmedigim yonu ust kapagi kaldirdiginizda one dogru dusmesiydi. Ekmek koyunca duzelir dediler ama benim icin elenmesine yetti. Olumlu ozellikleri 2400w olmasi ve estetik gorunumdu.

Esse'de genelde ev tipi makineler vardi. Bir adet buyuk makineyi 2 ust rafta sergilediklerinden sadece fiziki gorunumunu begenmedigim icin eledim.

Korkmaz'in tost makineleri guzeldi. Ic cizgilerinin verev olmasi hosuma gitmedi. Panel cesitliligi en cok korkmazda. Granit, seramik, teflon, dokum gibi cok cesidi vardi. Heybetli yapisi guzeldi ama ayak bolumu plastik kalitesi olarak iyi degildi. Alinabilecek makineler arasinda ilk 3'e girer.

Arzum Korkmaz ile cok benzesiyor ama panellerin dis kesimleri o kadar kalitesizdi ki birakilan capaklari gorunce kalite kontrol konusunda suphe olusturuyordu dogal olarak.

Fakir'in arkaya uzayan modelleri ilgimi cekmedi. Karaca'da emsan vardi ama aradigim ozelliklerde degildi.

Hotpoint/Ariston ise teflon dokum karisimi izgarali. Paneller disardan basilan bir dugme ile cikiyor. Paneller cift yonlu. Duz bolumunde yumurta bile kirilir. Basma kolu gayet kuvvetli. Spiralle iki kapagin elektrik baglantisi olmasi kapaklarin 180 derece acilarak grill yapilmasina olanak sagliyor. Ust kapak kesinlikle bostayken oynamiyor ama icinde yukseldi olunca tostcu makineleri gibi hareket ediyor. Isi ayari kademeli. Ayrica zaman ayari var geriye sayan. 2000w olmasi guzel. Alt ust izgaranin ayri isi dugmesi olmamasi negatif yonu. Duz cizgili paneller istedigim sekilde. Fiyat 320TL. 12 taksit alinabiliyor.

Asagida fotograflari verecegim. Konuya sonrasinda yaptigi tostlarla devam ederim:)

Saygilrimla.

Bilgiler super, pazar arastirmasi yapilmis [emoji5]

Sonuclari da bekleriz [emoji5]

Konuyu okudum ve canım tost istedi. Ayvalık tostçusuna gideyim bari...:)

Okudugumuz aksam hepimizde ayni etkiyi yaratmisti [emoji23] Malzemesizlikten kivranmistik [emoji16]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

01fb5179895210fbb20677dc798cfd4a.jpg

Bugun bende cok guzel bir tost yaptim kendime..

Farklı bir prizde denedim onda da tam ısıya gelince yine sigortaları attırdı neyseki tost pişmişti.

Artık garantiye yollayacağım yada çöpe  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...