İçeriğe Yönlendir

Tost Makinesi Ve En Güzel Tost

Misafir

Recommended Posts

Cemal Cangöner

Bir tost tarifi de benden.

Dilimlenmiş Trabzon Ekmeği ile mükemmel sonuç alabilirsiniz.

Ekmeğin kalın kabuklarını kesip çıkarın - dilimleri istediğiniz büyüklükte ayarlayın.

Makinenizin ısısı 230-240 derecelere çıkıyorsa tost daha mükemmel olur.

Önce ekmekleri hiç bir şey sürmeden makinaya koyun biraz kızarıp içindeki nemi atsın.

Sucuk - salam kullanacaksanız onları ayrı bir sahanda arkalı önlü kızartın.

Ekmeklerin bir parçasına incecik domates salçası sürün - çok seviyorsanız her iki tarafa da sürebilirsiniz.

Kızarttığınız sucuk ve salamları ekmeğin üzerine yerleştirip - kaşar peynirlerini de üzerine dizin.

Ekmekleri kapatıp tostunuzu kızartın.

Kızarmaya yakın üzerine tereyağı sürün ve tekrar kapatın - tereyağı cıcırdayıp eriyince arka yüzüne de tereyağı sürün ve kapatın.

Çok kısa süre sonra kaşarlar da eriyecek ve tostun dışına taşmaya başlayacak.

Severseniz kabuğu soyulmuş ve ince dilimlenmiş domates, incecik dilimlenmiş salatalık turşusu araya ilave edin.

Afiyet olsun  ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tost ekmeği, kaşar. Sucuk. Tereyağı.

Hepsi var artık. Ayağınızı denk alın. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Guest Misafir
(düzenlendi)

Hepsi var artık. Ayağınızı tenk alın. :D

[emoji23][emoji23][emoji23]Eksikler tamamlandi, huzur yerinde[emoji5]

Sizden alamadik ama foto hala.

İsterseniz 15-20 dk sonra paylasin [emoji48][emoji48][emoji48]

tarihinde E. Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Bizde de Fakir Camilla (döküm tabanlı) tost makinesi var. Gayet güzel ve temizliği çok kolay, tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

[emoji23][emoji23][emoji23]Eksikler tamamlandi, huzur yerinde[emoji5]

Sizden alamadik ama foto hala.

İsterseniz 15-20 dk sonra paylasin [emoji48][emoji48][emoji48]

Dur önce acıkayım. Zaman ilerlesin biraz :)
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Dur önce acıkayım. Zaman ilerlesin biraz :)

Tabi tabi saat de ilerlesin mesela 8i gecsin [emoji23][emoji23][emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hepsi var artık. Ayağınızı denk alın. :D

Makina var değil mi yada sağlam çalışıyor mu şuanda ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Makina var değil mi yada sağlam çalışıyor mu şuanda ?

Var var. Sıkıntı yok.

Elektrik kesilirse nolur bilemem. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Sabah hanım gobit ekmeğe yapmış hepimize.Yiyince aklıma geldi  fotoğraf çekmek. :)

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bende Aksu marka tost makinası var . T28 Tostadoy çok güzel 2 yıldır kullanıyorum yerli malı ...

Yorum bağlantısı

Bende Aksu marka tost makinası var . T28 Tostadoy çok güzel 2 yıldır kullanıyorum yerli malı ...

Arzum ile ayni makineye benziyor. Arzum'un panel kaplamalari granit ya da seramik.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Sabah hanım gobit ekmeğe yapmış hepimize.Yiyince aklıma geldi fotoğraf çekmek. :)

Gobit ekmek deyince aklima bazlama geldi, onunla da cok guzel oluyor tost[emoji39]

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Ben üşendim. Börekle geçiştirdim bugün. :)

Usengeclik kanimiza islemis :) Benim Aloeveralar da kaldi[emoji16] Nasil yetistiriliyor ogrenemedim sizden [emoji5]

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun Evren.

Yalnız; böyle işlevsel aletleri sadece tost yaparak köreltmek olmaz! Kuzu pirzola da harika pişer, pişmenin sonlarına doğru üst kapağı aralayıp kekik serperseniz nefis olur. Kalem pirzolanın kemikleri nimetin sıkışıp ezilmesini engeller ve pamuk gibi yumuşacık olmasını sağlar. Ayrıca cihazı yeteri kadar ısıtıp pirzolaları öyle koyarsanız, hemence yüzeyleri mühürlenip sulu bir şekilde lezzetini kaybetmeden pişmesini sağlayabilirsiniz. Nimetin iki yüzünün de aynı anda pişmesi sayesinde hem çabuk, hemde tam kıvamında bir lezzet yakalayabilirsiniz. Ayrıca araya sıkışmayı önleyici bir şey koyarsanız sevgili Kerem gurmemizin tarifi olana kuzu köfteler de bu aletle çok güzel pişer. :yes:

Tarifler tost makinası barbekü içine yerleştirilerek isi dumanı dağıtılmadan denenmiştir. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hayırlı olsun Evren.

Yalnız; böyle işlevsel aletleri sadece tost yaparak köreltmek olmaz! Kuzu pirzola da harika pişer, pişmenin sonlarına doğru üst kapağı aralayıp kekik serperseniz nefis olur. Kalem pirzolanın kemikleri nimetin sıkışıp ezilmesini engeller ve pamuk gibi yumuşacık olmasını sağlar. Ayrıca cihazı yeteri kadar ısıtıp pirzolaları öyle koyarsanız, hemence yüzeyleri mühürlenip sulu bir şekilde lezzetini kaybetmeden pişmesini sağlayabilirsiniz. Nimetin iki yüzünün de aynı anda pişmesi sayesinde hem çabuk, hemde tam kıvamında bir lezzet yakalayabilirsiniz. Ayrıca araya sıkışmayı önleyici bir şey koyarsanız sevgili Kerem gurmemizin tarifi olana kuzu köfteler de bu aletle çok güzel pişer. :yes:

Tarifler tost makinası barbekü içine yerleştirilerek isi dumanı dağıtılmadan denenmiştir. :biggrin:

ama çok ayıp bu bu saatte ya  :( Acıktım zaten  :mangal:

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Ben tostu neredeyse ramazandan ramazana yerim.

Ama 30 gün her sahurda. Sanırım kalan 11 ay bu yüzden fazla aramıyorum  ;)

Cihaz güzelmiş Evren abi. Bu kadar araştırma yapacağımı sanmıyorum benim tost makinesi alışverişim 15-20 adımı geçmezdi  :)

Güle güle kullan. Kokulu kokulu. ohh  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben tostu neredeyse ramazandan ramazana yerim.

Ama 30 gün her sahurda. Sanırım kalan 11 ay bu yüzden fazla aramıyorum ;)

Cihaz güzelmiş Evren abi. Bu kadar araştırma yapacağımı sanmıyorum benim tost makinesi alışverişim 15-20 adımı geçmezdi :)

Güle güle kullan. Kokulu kokulu. ohh :biggrin:

Ben de tahmin etmezdim:)) Ozellikle erkeklerin pek ilgi alanina girmeyen bir konu ama bir kere sorumluluk almis bulundum kirinca eski makineyi:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Ben tostuma tost makinasında kızarmış sucuk, kaşar biraz beyaz peynir, üç zeytin ,ince domates dilimleri koyarım. Yeme de yanında yat

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Evren hoca menteşe yerleri sert plastik mi? İç kısımları çelik gibi geldi bana...

Yorum bağlantısı

Evren hoca menteşe yerleri sert plastik mi? İç kısımları çelik gibi geldi bana...

Menteşeler Metal. Sadece plastik aksam, iç panelleri çıkarmaya yarayan düğmenin dışarda kalan bölümü.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...