İçeriğe Yönlendir

Tost Makinesi Ve En Güzel Tost

Misafir

Recommended Posts

Ali Eren

Antep'in tostçuları da meşhurdur. Tostçu Mehmet, Tostçu Kadir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Tost diyince makinesi değil de tostçu Mehmet geliyor aklıma o yumurtalı tostu [emoji14] Antep de yemek nasip olmadı ama bizim yaptığımız da benziyordur elbet

Birkaç videosunu izledim şimdi, çok benim ağız tadıma göre değil yumurtalı, ketçaplı, mayonezli tost. Ancak işletmesini açıkca paylaşması ve lezzet sırlarını vermesi açısından farklı buldum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Herdem

Birkaç videosunu izledim şimdi, çok benim ağız tadıma göre değil yumurtalı, ketçaplı, mayonezli tost. Ancak işletmesini açıkca paylaşması ve lezzet sırlarını vermesi açısından farklı buldum.

Saygılarımla.

Ketçap mayonez pul biber bende atmıyorum sadece kasar ve yumurta bi tavsiye ederim o şekilde :)
Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Değerli dostlar herkese merhaba.

Malum Ramazan ayı yaklaşıyor. Benim Tefal marka tost makinesi emekliye ayrıldı bu nedenle biraz acilinden tost makinesi arayışı içindeyim kullanıcı yorumları benim için çok önemli ama bilinen sitelere baktıkça kafam daha da karıştı açıkçası. Bazen sanayi tipi olanlardan düşünüyorum ama evin elektrik tesisatı kaldırır mı veya geç ısınır aldığıma pişman olurum diye korkuyorum. Makine kullanım amacı sadece tost yapmak için olacak ızgara vs. yapmıyoruz. 

Lafı uzatmadan şöyle malzeme kalitesi yerinde kaşarı güzel eriten, ekmeği güzel kızartan özetle güzel tost yapan memnun kaldığınız makine varsa tavsiyelerinize açığım. :) Keyifli forumlar dilerim. 

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Mehmet Göktürk

demir almayı dener misiniz? gerçek tost makinesi. ama dikkatli kullanılması lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Mehmet Göktürk yazdı:

demir almayı dener misiniz? gerçek tost makinesi. ama dikkatli kullanılması lazım. 

Bir üstteki olur mu Hocam? Açıkçası plakaları sağlıklı olsun istiyorum en iyisi döküm olanlar galiba bu konuda.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Osman Yücel Çetin yazdı:

Eşim çoktandır bunu alalım diyor onu dinleyeyim bari. :)

bildiğin kütük. dengesi yerinde. ısı ayarı termostatlı. iki kademe diye yanlış yorum yazmışlar iki kademe değil termostat tık ediyor onu iki kademe sanmışlar.  devrede ve değil diye ışığı da var. yağla yağla kullan. ama tabi yanık felan oluşturmamak temizlemek lazım. tostçu gibi hareket edeceksiniz. 

Kötü tarafı çok ekmek yediriyor. Biz sürekli tezgah üstü tutmuyoruz. çünkü tost yapıyorsun. 

İsa Erdoğan yazdı:

Bizdeki de bu. sıkıntı yok cihazda. kablosu biraz kısa gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Ben 3 ay önce grundig tost makinası aldım.( Arçelik ile birebir aynı , daha ucuz)  Plakaları biraz ince, ısıtması güzel. Tek yada iki tost koyarsan güzel kızartıyor ama 6 tane dilim koyarsan kızartmıyor. Eski tost makinasının döküm plakalarını atmamıştım, geçen onları taktım süper tost yaptı. Hangi marka alırsanız alın plakalarının kalın hatta döküm olmasına dikkat edin. Bu şekilde bir kez ısınınca ısıyı ekmeğe homojen ve iyi transfer ediyor. 

Hepsi ısıtıyor , olay plakada bitiyor. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

https://www.karaca-home.com/urun/karaca-future-granit-tost-makinesi-pembe?gclid=Cj0KCQjw0oCDBhCPARIsAII3C_Gdtluln300k_hJoLpJH_Sb5rpr_le3WRb7jzt4Yqof26-Ol8kXn5YaAmm2EALw_wcB

1 yıldan fazla oldu bu makşneyi kullanıyoruz. Fişe takınca çalışıyor çıkarınca kapanıyor ancak ısı ayarı var. Plakaları kolay çıkıyor. Bizim işimizi gördü. Plastiği falan çok sağlam durmasa da ev işini görüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...