İçeriğe Yönlendir

Aracın Benzinde Çok Yakması

Eren Bulut

Recommended Posts

Eren Bulut

Herkese merhaba;

Eşimin Peugeot 206 aracında LPG ve benzinde normalin iki katı yakıyor. Yaptığım işlemler LPG bakımı, rolanti motoru ve boğaz

kelebeği temizliği ve adaptasyon yaptırdım. Daha sonra gazcıya gittim. Yine benzinde iki katı bir işlem gösterdi. Gazcı şöyle bir öneride

bulundu araba ile 200-300 km benzinde kullanın gelin tekrar ölçelim. Sorum şu sorun neden kaynaklıdır. Ne yapmalıyım.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Normali 2 katı değer derken 100km/lt ne oluyor acaba? 
Zaten benzindede çok yakıyorsa benzinli 200-300 km kullanmanın ne amacı var ben anlamadım?
Bende bir tanede 206+ var. Önceleri 100km/12-13 lt yakıyordu. Hava filteresini değiştireyim dedim söktüm hava çıkış yerine peçete girmiş kim koyduysa. Şu anda kısa mesafe kullanımda bile 100km/8 lt yi hiçbir şekilde geçmiyor. Bu kısa kullanım 3-5 km git-gel dur şeklinde.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Araç uzun süre gazda kullanıldıysa yazılımsal problem olabilir.O yüzden kutup başlarını çıkartıp bir süre bekleyin ve sonrasında benzinde bir yarım depo harcayın.Sonra tekrar gaz ayarınızı yaptırın.

Yorum bağlantısı
Eren Bulut

Normali 2 katı değer derken 100km/lt ne oluyor acaba? 

Zaten benzindede çok yakıyorsa benzinli 200-300 km kullanmanın ne amacı var ben anlamadım?

Bende bir tanede 206+ var. Önceleri 100km/12-13 lt yakıyordu. Hava filteresini değiştireyim dedim söktüm hava çıkış yerine peçete girmiş kim koyduysa. Şu anda kısa mesafe kullanımda bile 100km/8 lt yi hiçbir şekilde geçmiyor. Bu kısa kullanım 3-5 km git-gel dur şeklinde.

Araç gazda kullanılıyor. Bu yüzden beyinde bi problem olduğu için 200 km benzinde kullanılıp beynin düzeleceğini söyledi. şu an 180 Km yaptık benzinde KM 35 kuruş gazda yakıyor şehir içi. Benzinde 50 kuruş yakıyor.

Araç uzun süre gazda kullanıldıysa yazılımsal problem olabilir.O yüzden kutup başlarını çıkartıp bir süre bekleyin ve sonrasında benzinde bir yarım depo harcayın.Sonra tekrar gaz ayarınızı yaptırın.

Kutup başlarını çıkarmadık ancak 180 km yol yaptık benzinde hala çok yüksek.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Sizde hava filtresini bir kontrol edin. Ben çok şaşırmıştım peçetenin oraya girmesine. Belkide filtreniz tozlanmıştır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...