İçeriğe Yönlendir

Bu Alfa Nasil?

Ahmet Gül

Recommended Posts

Ahmet Gül
(düzenlendi)

Herkese iyi geceler,

Bugün sizden habersiz habersiz arkanızdan iş çevirerekten aracımı sattım :) Amacım gizliden hayalimdeki aracı alıp, çaktırmadan yeni konu açaraktan size sürpriz yapmaktı ama malesef yardımınız olmadan beceremeyeceğim. :(

Sıkıntım şu. Almak istediğim araç Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 170bg. Distinctive (Naletin ismini doğru yazamadım gene galiba) Sahibinden plakayı istedim, sorgulattım, çıkan sonuç:

Screenshot_2016_02_18_23_23_08.png

Screenshot_2016_02_18_23_23_18.png

Screenshot_2016_02_18_23_25_22.png

1-Bana can sıkıcı bir durum yok gibi geldi ama farklı bir yorumu olan var mıdır?
2- Bu aracı Alfa serviste kontrol ettirsem beni çok pis öperler mi? (Pis ise ne kadar pis)

Yardımlarınız için şimdiden minnettarım. 

İyi geceler.
tarihinde Ahmet Gül78 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

20 kişi toplayıp grup yeter sayısı tamamlayım bak nasıl açarsın emmi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sorgulamalarda pek bi gariplik göremedim. Çarpışan araba gibi kullanmışlar işte :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar

Alfa alınacaksa bence 1.6 dizel alınmalı yine de içinize sindiyse siz bilirsiniz tabi

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Dizel alacaksam Alfa düşünmem. Zarar edeceğimi bile bile bu işe giriyorum. Açıkcası bu model ve bu donanımda çok fazla seçeneğim de yok. Hasar kaydı normal midir sizce? Bir sorum da hasar tutarı belli olmayan kazayı nasıl bilebiliriz?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

1.6 dizele yanaşmazdım, bravodan biliyorum. Güzel seçim benim de sıradaki hedefim 1.4 tb 170, fakat piyasası zaten çok yavaş olan bir aracı  o kadar hasar kaydıyla fiyatı çok uygun olmadığı sürece almazdım...

Hasar tutarı belli olmayan kayıt büyük risk, hasar dosyasını buldurmanız gerek.

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Sorgulamalarda pek bi gariplik göremedim. Çarpışan araba gibi kullanmışlar işte :)

Emmi sen ne görüyorsun espiriyi sonra yaparız mangal eşliğinde :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Ben kimseyi.Alfaya özendirecek bir yorum yapmam. [emoji87]

Saygı duyarım efenim. Muhalafet istemiyorsun yani forumda :) Yeni oluşumlar her zaman risk.

Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar

Hocam ben de bravo kullandım hem de uzunca bir süre. Size katılmıyorum bu konuda. Hala tadı damağımda ve inanın bazen o ivmelenmeyi o gücü arıyorum focusu kullanırken. Motor olarak da kendini yeterince kanıtlamış bir motor diye düşünüyorum multijeti, zira daha bravodan memnun olmayan gerçek bravo kullanıcısı görmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben kimseyi.Alfaya özendirecek bir yorum yapmam. [emoji87]

Ustad enisteye yarin 2004 selespeed 2.0 156 aliyorum. Bir Alfa hikayesi basliyor bizim ailede:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ustad enisteye yarin 2004 selespeed 2.0 156 aliyorum. Bir Alfa hikayesi basliyor bizim ailede:)

Saygilarimla.

Hadi hayırlısı bakalım :)
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

1.6 dizele yanaşmazdım, bravodan biliyorum. Güzel seçim benim de sıradaki hedefim 1.4 tb 170, fakat piyasası zaten çok yavaş olan bir aracı  o kadar hasar kaydıyla fiyatı çok uygun olmadığı sürece almazdım...

Hasar tutarı belli olmayan kayıt büyük risk, hasar dosyasını buldurmanız gerek.

Araçta beni çeken ilk sahibinden ve servis bakımlı olması. Daha da önemlisi kırmızı deri döşeme ve açılır cam tavanlı nadir jülyetlerden. Yine de girmeyim mi sizce?

Saygilarimla.

Efenim emmiyi şimdi korku sarmış durumda bunlar çoğalıp forumu ele geçirecek diye :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

a cigiletta :p çok severim sakız gibi araba. o motor yoncalı olandı galiba 1.4 170 ps. sürüpte bu kadar mı dediğim  bi araba. ya beklentiyi çok yükselttim yada o test arabası hırt idi.  alfist olunacaksa 156 alınır hadi modelli derseniz 159. onun dışında zaten spor olanları çok fanrazi mito ile cigiletta da bildiğin fiat.  her zaman derim punto motorlu punto alınır bravo motorlu bravo. arma için o paralar fiyat performans konusunda iyi değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eser Yıldırım

Ben alfa 147 hastası olarak şunu söyleyeyim.Benim sadece korkum ülkedeki benzin fiyatları yoksa bir dakika beklemem.

Hasar kayıdı konusunda ise fiyatı emsallerinden uygunsa alınır sonuçta ucuz alıp ucuz satarsın.Ben ağır hasar kayıtlı sunroof dahil full bir mondeo için niyetlendim piyasadan 5-6 bin aşağıdaydı ama araç 2 gün içinde satıldı.Söyleyeceğim araba benim için ihtiyaçtan önce bir zavk olduğu için hoşuma gidiyorsa fiyatıda makulse alırım 3 sene sonra 3 bin zarar etsem nolur ve bu aracında öyle aman aman bir hasarı yok görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Hayir Çağlar abi 3 aydır takip ediyorum sırf bu araç için ucuza arabami sattım araç çok temiz gözüküyor ama elimizdeki tek veri su an sms. Canlı görmüş degilim. Hasar kaydinda sıkıntı yok derseniz araç sahibinin de sadece iki parca boya iddiasi doğruysa ben almak istiyorum. Size danışmadan bir is yapmak istemedim. Hem anlamıyorum zaten.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaskosunu yaptırmış hizmeti de kulanmış sms lerde aşırı garip bir şey gözlemlemedim. teknik kontrolü de yaptırı bininlir bence

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eser Yıldırım

Hayir Çağlar abi 3 aydır takip ediyorum sırf bu araç için ucuza arabami sattım araç çok temiz gözüküyor ama elimizdeki tek veri su an sms. Canlı görmüş degilim. Hasar kaydinda sıkıntı yok derseniz araç sahibinin de sadece iki parca boya iddiasi doğruysa ben almak istiyorum. Size danışmadan bir is yapmak istemedim. Hem anlamıyorum zaten.

Güzel bir expertiz yaptır.bin içine YA BİSMİLLAH de gerisi biraz şans...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Kafamı kurcalayan tutarı belirsiz hasar. Digerleri önemli değil. Tutarı belirsiz hasarı nasıl öğrenebilirim? Bu hasarda bi sey yok derim alırım tutarı belirsiz hasar belki 20 bin lira. Beni o konuda aydinlatsaniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kasko yapılıyor ise masrafı yoksa içinize siniyorsa bence alın :D ben öyle yaptım. eskiden tramer yoktu kaportaya bakılırdı şimdi tramer var kaportaya bakılmıyor. iş ben kaportayada takılmıyorum. bu gözler 2 adet focustan bi adet focus yapıldığını da gördü hemde full orjinal çizik boyalı :p

tutar belirsiz olanlar trafik sigortasının karşı tarafa ödediği diye de duydum. sigortacı biraz debelenirse o dosyaların detayını görüyor yada eksperler miydi bilmiyorum. daha önce aldığım bi araçta tutarsız dosya vardı bi şekilde öğrenmiştim ne oldğunu arkadaş resimlerini bile bulmuştu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Ben de öyle düşünmüştüm de Eser Bey iş ciddiye gelince kendimi bile tanıyamadım. Normalde hiçbir şeyi bu kadar düşünmem. Sabirsizimdir kafama koydugumu hemen yaparim. Ama yuregimdeki bu Alfa korkusunu nasıl silecez vallah bilemedim hekim bey :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kafamı kurcalayan tutarı belirsiz hasar. Digerleri önemli değil. Tutarı belirsiz hasarı nasıl öğrenebilirim? Bu hasarda bi sey yok derim alırım tutarı belirsiz hasar belki 20 bin lira. Beni o konuda aydinlatsaniz.

O hasar bunun trafiğinden karşıya ödenen hasar.

Buna dosya açılmamış veya cepten yapılmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...