İçeriğe Yönlendir

Manyetik Şarj Kablosu Veya Kablosuz Şarj Ünitesi

Alper Keskin

Recommended Posts

Alper Keskin

Merhaba arkadaşlar. Aranızda telefonunu bu yöntemlerle şarj eden var mı? Şarj süresi ve verimlilik olarak merak ediyorum. Xperia z3'ümün şarj girişi kapaklı olduğu için kullana kullana kapağı tahrip etmek istemiyorum.Şu şekilde ürünleri var Sony'nin:

Şu kablosuz dock:

nexusae0_Xperia4.jpg

Şu da manyetik şarj ünitesi:

premium-mikro-usb-manyetik-%C5%9Farj-por

2933023_140731142722_New_Black_Original_

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bende kablosu ve standı duruyor. Bakayım pazartesi. Z3 compact için alıp kullandım epey. İse yarasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Note 4 icin kullaniyorum ama pek memnun degilim. İsyeri icin almistim, masamda oldugum zamanlarda ustune birakir sarj ederim diye dusunmustum. Maalesef cok uzun surede sarj ediyor. Kabloyu takip hizli sarj etmek daha kolay geliyor.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bende iphone için var bu tip bi ürün 6s ve 6uyumlu ,ilan açayım diyorum unutmasam.yine unuttum :)

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Bende kablosu ve standı duruyor. Bakayım pazartesi. Z3 compact için alıp kullandım epey. İse yarasın

Abi bir tanesin sen.Çok teşekkür ederim  :flowers:  :flowers:  :flowers:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Lafı bile olmaz :)

Bende iphone için var bu tip bi ürün 6s ve 6uyumlu ,ilan açayım diyorum unutmasam.yine unuttum :)

Ne kirli çıkınsın sen
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Bendede z3 var aynı sıkıntı kapak tahrip olacak zamanla, manyetik şarj kablosu güzel ama orjinal olmadıkça o kablonun sertliğinden mıknatıslar birbirini tuttuğunda kablo sertliğinde birşekilde atıyor denedim memnun kalmadım. Yada bir markada beğenen kimse var sa o markadan bende satınalabilirim..

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Abi bir tanesin sen.Çok teşekkür ederim  :flowers:  :flowers:  :flowers:

Alper kardeşim merhabalar.Bende de z3 compact var aynı sebepten ben de sony nin orjinal manyetik şarj kablosunu getirtmiştim ancak çok verimli kullanamadım. Arada takıyorum yine de ama. Bazan hiç şarj etmiyor bazen de 5-6 saat sürüyor hatta daha fazla. Verim alamayınca çok da kullanamadım. 

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Alper kardeşim merhabalar.Bende de z3 compact var aynı sebepten ben de sony nin orjinal manyetik şarj kablosunu getirtmiştim ancak çok verimli kullanamadım. Arada takıyorum yine de ama. Bazan hiç şarj etmiyor bazen de 5-6 saat sürüyor hatta daha fazla. Verim alamayınca çok da kullanamadım. 

Merhaba hocam. Aslında ben manyetik şarj kablosundan ziyade kablosuz docku daha çok merak ediyorum.Sonuçta acelem yoksa masa üstünde bırakır işime bakarım diye düşünüyorum. Maksat tıkaçlar bozulmasın :) Bir de sizin kullandığınız kablo orijinal mi? Temassızlık yapabilir bunu anlarım da sert kablo ise esnediğinden dolayı da yapar diye düşünüyorum.Yumuşak kablo ile bir nebze daha rahat kullanım sağlar.Bir de manyetik şarj cihazını için şarj esnasında telefon kullanımına uygun olmadığı Sony tarafından dahi yazılmış. O yüzden dock biraz daha makul bir seçenek bence.

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Z1 kullanicisi olarak bende dock almayi planliyorum daha onceden yan sanayi ama pazar urunu olan bi manyetik kablo aldim 4 saatte sarj etti geri iade ettim kapaaklari cok yipratmadan kullaniyorum suan

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Bendede z3 var aynı sıkıntı kapak tahrip olacak zamanla, manyetik şarj kablosu güzel ama orjinal olmadıkça o kablonun sertliğinden mıknatıslar birbirini tuttuğunda kablo sertliğinde birşekilde atıyor denedim memnun kalmadım. Yada bir markada beğenen kimse var sa o markadan bende satınalabilirim..

Qi diye bir markanın kablosuz şarj dockunu gördüm. İnternette olumlu yorumlar var. İmkan var ise direk Xperia Z3 için üretilmiş WCH 10 kablosuz şarj plakası var.Direk o alınmalı.

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/wireless-charging-plate-wch10/

Z1 kullanicisi olarak bende dock almayi planliyorum daha onceden yan sanayi ama pazar urunu olan bi manyetik kablo aldim 4 saatte sarj etti geri iade ettim kapaaklari cok yipratmadan kullaniyorum suan

İstediğimiz kadar uğraşalım o kapaklar tahrip olacaklar. Yukarıda belirttiğim WCH10 şarj ünitesini almayı düşünüyordum link verdim inceleyin isterseniz. Ya da Qi markasına ait şarj kiti var yine wireless olan.

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Qi diye bir markanın kablosuz şarj dockunu gördüm. İnternette olumlu yorumlar var. İmkan var ise direk Xperia Z3 için üretilmiş WCH 10 kablosuz şarj plakası var.Direk o alınmalı.

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/wireless-charging-plate-wch10/

İstediğimiz kadar uğraşalım o kapaklar tahrip olacaklar. Yukarıda belirttiğim WCH10 şarj ünitesini almayı düşünüyordum link verdim inceleyin isterseniz. Ya da Qi markasına ait şarj kiti var yine wireless olan.

Abi benim telefon biraz daha eski oldugu icin temasli dock var sony nin orjinal, kapak konusunda haklisin zaten diger kapaklara hic dokunmuyorum nereye kadar giderse artik sorun olursa tum kapaklari degistiriim diye dusunuyorum

Z1 icin orjinal dock; http://www.hepsiburada.com/sony-xperia-z1-dock-dk31-pm-telsarjsnydk31

O zamanlar bunu bulmustum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Bi ara nokia lumiada vardi yeni ciktiginda ustune koyunca sarj oluyodu ama sarjdayken telefonu elinize almaniz gerektiginde sarj baglantisini kesiyodu benim kullandigim cok kullanisli degildi alper bey

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Abi benim telefon biraz daha eski oldugu icin temasli dock var sony nin orjinal, kapak konusunda haklisin zaten diger kapaklara hic dokunmuyorum nereye kadar giderse artik sorun olursa tum kapaklari degistiriim diye dusunuyorum

Z1 icin orjinal dock; http://www.hepsiburada.com/sony-xperia-z1-dock-dk31-pm-telsarjsnydk31

O zamanlar bunu bulmustum

Bi ara nokia lumiada vardi yeni ciktiginda ustune koyunca sarj oluyodu ama sarjdayken telefonu elinize almaniz gerektiginde sarj baglantisini kesiyodu benim kullandigim cok kullanisli degildi alper bey

Servet Abi gönderiyor bakalım nasılmış. Dock ve manyetik şarj kablosu şarjı esnasında cihazı kullanmamamız gerekiyor zaten.Şarj için çok kısa mesafeler kullanıldığından dolayı kaldırdığınız anda şarjı kesmesi doğal. Amacım misal dışarı çıkacağım şarjım %30-40 larda,ne bileyim misal hazırlanırken masada cihaz boş boş duracağına dock üstünde dursun şarj olsun. Tıpaları da bu kısa süreli şarjlar esnasında sürekli kullanarak yıpratmayım istiyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ben Z1 için Ekim ayında aliexpressten aldığım 2 mt'lik manyetik kabloyu kullanıyorum, çok memnunum. Artık mini usb girişini sadece veri aktarırken veya flashbellek takmak için kullanıyorum. Aldığım ürün şu an da satış değilmiş o yüzden linkini ekleyemedim ama ürün fotodakiyle aynı...

d7e232259984514a387b82442f763fe4.jpg

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Benim burada gördüğüm manyetik falan değil, soket ucları dişi erkek yerine düz olarak temas ediyor, tutunmayı da bir mıknatıs sağlıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Benim burada gördüğüm manyetik falan değil, soket ucları dişi erkek yerine düz olarak temas ediyor, tutunmayı da bir mıknatıs sağlıyor.

Aynen dediğin gibi. Buradaki manyetik dediği zaten "magnetic" yani mıknatıslı. Kablosuz dediklerinden değil. En önemli faydası mini usb girişini şarj için kullandırmıyor olması ki o girişlerin kapakları bozuldu mu su geçirmezlik diye birşey kalmıyor. Bu sefer de kapak değiştirmek gerekiyor. Güzel tarafı ise tak-çıkar yaparak bozulacak bir şey olmaması. Ayrıca takılıyken yanlışlıkla aniden çekilse bile telefonun bulunduğu yerden düşmesi, takılan yerin zorlanması gibi dertleri de yok...
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Ben Z1 için Ekim ayında aliexpressten aldığım 2 mt'lik manyetik kabloyu kullanıyorum, çok memnunum. Artık mini usb girişini sadece veri aktarırken veya flashbellek takmak için kullanıyorum. Aldığım ürün şu an da satış değilmiş o yüzden linkini ekleyemedim ama ürün fotodakiyle aynı...

2 metre mi? Çok güzel  :good1: Uzun olması kullanım rahatlığı sağlıyor.

Kapakları bozuldu mu su geçirmezlik diye birşey kalmıyor. Bu sefer de kapak değiştirmek gerekiyor. Güzel tarafı ise tak-çıkar yaparak bozulacak bir şey olmaması. Ayrıca takılıyken yanlışlıkla aniden çekilse bile telefonun bulunduğu yerden düşmesi, takılan yerin zorlanması gibi dertleri de yok...

+1907 Aynen bu amaçlarla almak istiyorum bende  :good1:

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

2 metre mi? Çok güzel :good1: Uzun olması kullanım rahatlığı sağlıyor.

+1907 Aynen bu amaçlarla almak istiyorum bende :good1:

+1905 olaydı iyiydi ama lokomotif Moskova maçına istinaden buna kabul. ;) Şaka bir yana, eğer aliexpressten alışveriş yapıyorsanız hemen iyi bir satıcıdan verin siparişi. 15-20 gün sonra kablonun keyfini çıkarın, ben telefon şarjdayken usb bellek takıp film bile izliyorum misal...
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

+1905 olaydı iyiydi ama lokomotif Moskova maçına istinaden buna kabul. ;) Şaka bir yana, eğer aliexpressten alışveriş yapıyorsanız hemen iyi bir satıcıdan verin siparişi. 15-20 gün sonra kablonun keyfini çıkarın, ben telefon şarjdayken usb bellek takıp film bile izliyorum misal...

Servet Abi (Aydın) eski telefonu Z3 Compact'ı için aldığı kiti gönderiyor sağolsun.Onu kullanacağım artık. (Fenerbahçe 4 ever :D )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talip Eren

Z3 de bende kullanıyorum mıknatıslı olanı,gayet memnunum,kapak aç kapa sıkıntısından kurtardı,zaten şarj kapağının contası yırtılmış bu yüzden.Kapağında yenisi alıp değiştirdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Kablo ve kiti sorunsuz bir şekilde teslim aldım. Paketlemene ayrı bir konu açmak lazım abi muazzam sıkı ve sağlam olmuş  :biggrin:  Şarj süresi ve verimlilik olarak henüz kullanmadım.Kullandıktan bir süre sonra aynı konuya bilgi verme amaçlı tekrar yazarım. Herkesin huzurunda sana bir kere daha teşekkür ediyorum abi. Çok sağol  :flowers:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Kablo ve kiti sorunsuz bir şekilde teslim aldım. Paketlemene ayrı bir konu açmak lazım abi muazzam sıkı ve sağlam olmuş [emoji3] Şarj süresi ve verimlilik olarak henüz kullanmadım.Kullandıktan bir süre sonra aynı konuya bilgi verme amaçlı tekrar yazarım. Herkesin huzurunda sana bir kere daha teşekkür ediyorum abi. Çok sağol :flowers:

Fotoğraf bekliyoruz
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

lafı bile olmaz ;)

Paketleme işi karışık, alışmışız elektronik ürün paketlemeye :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...