İçeriğe Yönlendir

Forda Ve Toyotaya Gidip Baktım Bugün.corolla Bana Daha Çekici Geldi ?

Adem Yılmaz1

Recommended Posts

Adem Yılmaz1

Forda ve toyotaya gidip baktım bugün.Corolla bana daha çekici geldi ?

Sizce 2 aracı karşılaştıracak olursak +/-leriyle fikirlerinizi merak ediyorum 

teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben geçen sene Corolla'ya baktığımda içi çok güzeldi ama bagaja döşeme olarak incecik bir şey koymuşlar en sevmediğim yanı bu olmuştu.

Ford'a hiç bakmamıştım. Kıyas yapamam.

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

dizel ve titanium donanımına baktıysanız bence kesinlikle ford focus olmalı. 1,6tdci 115bg 6 vites çok güzel bir seçenek bence. tasarımda gayet tatmin edici.

ama tabiki karar sizin hangisi size çekici ve cazip geldiyse onu seçmelisiniz.

Yorum bağlantısı
Adem Yılmaz1

Ford titanyum yoktu.Trend x  ve  style vardı...

Corolla advence 1.6 manuele baktım.İçi çok geniş,arka koltukların oraya yatak yapıp yatılır :) Bagaj daha geniş. 

Benzinli düşünüyorum.Fordda dizel 13Bin TL fark var ki bana göre çok fazla ve gereksiz bir para 3Bin TL ye  BRC taktırıp 10 BineTL bedava gezerim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Corolla'nın iç hacmi focus'a göre çok çok daha geniş. Ben 1.6 benzinli alacağınıza 4-5 bin liralık bir farkla 1.4 dizel alın derim. Çok daha ekonomik olacaktır. Belki o kasaya yetersiz gibi gelebilir anca ekonomisi bunu örtecek düzeyde.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Toyota'nın son kasa Corolla modeli benimde hoşuma gidiyor.

İkiside piyasası olan güzel arabalar. İkisini de alsanız güzel seçim olur.

Şimdiden hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
Adem Yılmaz1

Corolla'nın iç hacmi focus'a göre çok çok daha geniş. Ben 1.6 benzinli alacağınıza 4-5 bin liralık bir farkla 1.4 dizel alın derim. Çok daha ekonomik olacaktır. Belki o kasaya yetersiz gibi gelebilir anca ekonomisi bunu örtecek düzeyde.

1.4 dizel olması biraz kafamı karıştırmıştı. Dizeldeki fark 8-10Bin civarı olunca benzinli daha cazip geldi bana.Bir de dizelin bakımları daha masraflı,hata verince sorun büyük olabilir dediler çevremde...

Ben hiç dizel kullanmadım hep benzinli aracım oldu.

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
(düzenlendi)

1.4 dizel olması biraz kafamı karıştırmıştı. Dizeldeki fark 8-10Bin civarı olunca benzinli daha cazip geldi bana.Bir de dizelin bakımları daha masraflı,hata verince sorun büyük olabilir dediler çevremde...

Ben hiç dizel kullanmadım hep benzinli aracım oldu.

Benim 4-5 binlik fark dediğim toyota'nın kendi sitesinden bakıp söylediğim fiyattır, bayilerde farklılık gösterebilir belki benzinlide 2-3 bin daha fazla indirim yaparlar bilemem :) O zihniyet bir türlü kurtulamadı ülkemizden. 100.000'den sonra dizel alınmaz, dizelin masrafı çok olur falan gibi şeyler artık günümüz araçlarında tamamen hurafeden ibaret. Tek olumsuz yani benzinliye göre motor sesi fazladır ama o da 3-4 sene önecsine göre ciddi miktarda azalmaya başladı. Şuna adım gibi eminim ki dizel araç kullandıktan sonra bu zamana kadar benzine verdiğiniz paraya inan ki çok acıyacaksınız :)

tarihinde Eray Çalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Adem Yılmaz1
(düzenlendi)

Benim 4-5 binlik fark dediğim toyota'nın kendi sitesinden bakıp söylediğim fiyattır, bayilerde farklılık gösterebilir belki benzinlide 2-3 bin daha fazla indirim yaparlar bilemem :) O zihniyet bir türlü kurtulamadı ülkemizden. 100.000'den sonra dizel alınmaz, dizelin masrafı çok olur falan gibi şeyler artık günümüz araçlarında tamamen hurafeden ibaret. Tek olumsuz yani benzinliye göre motor sesi fazladır ama o da 3-4 sene önecsine göre ciddi miktarda azalmaya başladı. Şuna adım gibi eminim ki dizel araç kullandıktan sonra bu zamana kadar benzine verdiğiniz paraya inan ki çok acıyacaksınız :)

Toyotanın sitesinde 11.400 fark var :)

tarihinde Adem Yılmaz1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adem Yılmaz1

Bir de Focus benzinli de Lpg taktırmayız garnti dışı kalır zırvalığı var.

Ne yani 3 yıl benzinle gezelim  mi?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Biz bi tane ekim ayında benzinli otomatik corolla aldık.

Toyota cok rahat kullanımı olan bir aracmıs. Fordla mucadele ediyormusum. Toyota akıyor resmen

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu
(düzenlendi)

Bu bir zevk meselesi. Tabii Corolla'nın iç dış çizgileri daha hoşunuza gitmiş olabilir. Ancak ben Corolla'yı hiçbir şekilde (sedan)Focus'a tercih etmezdim. Bence şu an makyajlı kasasıyla sınıfının hem dış hem iç olarak en yakışıklı aracı.  1.33 benzinlisinin performansının biraz yetersiz olması, 1.4 D4D'nin de kötü namı bu durumu pekiştiriyor. Otomatik viteste ise; MMT şanzıman Powershift ile kıyaslanamaz. MMT'nin de namı kötü :)

Toyota ömürlüktür.

90'lardaki kasaları evet, yenilerinin alakası yok. :) Gerek malzemesinin, gerek teknolojisi diğer araçlarla kıyaslandığında gayet standart; üstünlük içerisinde değil. Özellikle D4D faciaları Toyota'nın o imajına çok ağır darbe indirdi.

Biz bi tane ekim ayında benzinli otomatik corolla aldık.

Toyota cok rahat kullanımı olan bir aracmıs. Fordla mucadele ediyormusum. Toyota akıyor resmen

Rahat kullanımdan kasıt nedir anlayamadım ama, basitliği sebebiyle benelde üst yaş grubu tarafından sıkça tercih edilmesinin sebebi de bu. Focus ise sürüş dinamikleri açısından daha üstün. Bu daha gençlere hitap eden bir özellik gibi yorumlanabilir.

tarihinde Ahmet Nalbantoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Pınar 2

İç ve dış tasarımıyla focusa göre corolla çok daha güzel. Corolla ya yıllarca yalnızca bakımlarını yaparak ekstra masraf etmeden keyifle binebilirsiniz. Bu iki seçenekte bence Toyota Corolla.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Rahatlıktan kastım nasıl ifade etsem rahat kullanılıyor daha akıcı. İki araçta varya simdi bir ona binip hemen ardından digerine binince fark anlasılıyor

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Geniş iç hacim Toyota yı öne çıkarıyor,sürüş zevki focusta gazla,

Dizel ise kesinlikle focus, 1.5 120 hp 300 türk tam otomatik dersen tabiki focus

Yorum bağlantısı
Eser Yıldırım

Bence de focus dizel derim.Ama tercih senin dizele ilk bindiğimde 2 ay sonra sattım ve yine benzinli almıştım.Ama oda yakıtta canımı sıkmaya başladı şimdi ise kulağıma hiç gelmiyor dizelin sesi çünkü benzinliklerle aram bozuldu  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Dizel ise keslinlikle Focus (yıllık 25-30.000km yapmıyorsanız dizel ihtiyacını yoktur)

Benzinli için Toyota iyi bir seçenek ama Honda tercih ederim..

Not: Bakımını yaparak ömürlük binilen Toyota budur. Diğerleri bunun kadar ömürlük değil :)

images.jpeg

Yorum bağlantısı
Ali Gök

görüntü olarak toyota daha güzel şahsi fikrim. Focus diyince aklıma beyaz şirket aracı geliyor artık.

lakin toyotanında alıp binilecek bir motoru yok benim gözümde. dizeli gitmiyor benzinlisi içiyor

focus alırdım..

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Focus ile toyota karşılaştırılamaz bile benim gözümde. Helede yeni focus çok yakışıklı kesinlikle focus derim. Artı olarak tokatta toyota serviside yok buda size ek külfet olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...