İçeriğe Yönlendir

Enjektörler Yakıtı Etkiler Mi ?

Erkan Tekin

Recommended Posts

Erkan Tekin

Enjektörlere nasıl bir bakım yapıldı ? Belki de enjektörler bozuldu..

Enjektör lere tamir takımı alındı contasi memesi falan değişti. Daha sonra da makinaya bağlandı yani bakim bu yani..

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Dizel aracı 3000 devrin altında kullanmıyorsanız muhtemelen sürüşünüzden kaynaklanıyordur.

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Dizel aracı 3000 devrin altında kullanmıyorsanız muhtemelen sürüşünüzden kaynaklanıyordur.

Olay şu uzun yolda 3 bin devir sabit 130 gidiyorum.. bakim oncesinde aynı şekilde kullaniyordum

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

3000 devirle kullanınca yakıt az mı tüketiliyormuş? Maksimum tork bandını sağlayan en alt devirde(1750-2000 dd arası) en ekonomik sürüş sağlanır.

Enjektör konusunda ise herşey usulünce yapılmış ve sürüş stili değişmemişse, adaptasyon doğru yapılmış mı bakılmalı..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba arkadaşlar..

Başlıkta da belirttigim gibi enjektör bakımı sonrası yakıt artışı oldu.. 6 ay önce motor ısınana kadar aracım tekliyordu hareket halinde. Enjektör ler revize edildi ancak bu defa da yakıt arttı..

Aracım arıza açıp bakıma girmeden önce 1 depo ile 850 km yaparken enjektör bakımı sonrası 700 km demiyor.

Buna konuda fikriniz var mı acaba ??

Aynı soruları farklı başlıklarda ilerletmeyelim, buradan devam edelim ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok yakmasi şimdi benim sürüş tarzım mi ?

Bakım öncesi ve sonrası aynı tarzla kullanıyorsanız hayır sizinle alakalı değildir. Ama siz ekonomik kullanmıyorsunuz, orası ayrı ;)

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Eskiden de bu kadar basıyordunuz ama enjektördeki bir problemden dolayı araç bu kadar yakamıyordu diye düşündüm şahsen :)

Bir de ekonomik kullanmayı deneyin. Bakalım bir depo sizi ne kadar götürecek.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tekliyordu arıza vardı enjeksiyon düznsizdi güç kaybı vardı. Şimdi düzeldi beygir de geri geldi olması gerektiği gibi de yakıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erkan Tekin

Merhaba Arkadaşlar.. Bu yılın mart ayında falan tekleme şikayeti ile 2003 90ps connect aracıma pompa enjektör yaptırmıştık.. Daha önce konum vardı ama bulamadım..

Bu tekleme yeniden başladı ve gerçekten sinir bozucu.. Havalar soğukken yapıyor artık bundan eminim.. 

Aracı çalıştırdıktan sonra 1. viteste sabit giderken tekliyor ve silkeliyor.. Bu sırada da arkadan duman atıyor.. 
Kaç defa orjinal mazot filtresi taktırdım 145 Tl ye.. 
1600 Tl ye pompa enjektör yaptırdım.. 
Yakıt deposunu temizlettim.. Ama ne yaptımsa havalar soğukken bu tekleme olayını çozemedim.. Bu aylarda yeniden başladı.. 
Yakıta hava karışıyor dediler mazot hortumunu şeffaf taktık arada tek tük hava kabarcıgı geliyor ama ondan olamaz.. 

Elimizde olan tek şey havalar soğudun mu teklemeye başlaması.. Bi fikri olan  var mı acaba ? Çok kotu durumdayım ve tekrar 3 bin tl masraf etmek istemiyorum.. 

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Kızdırma bujilerinden olabilir mi.?

Onlarıda yeni değiştirmiştim.. 

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Yunus abi satacam zaten de bu şekilde vermek istemiyorum daha 1 sene binecem üstüne zaten..

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Kesinlikle kızdırma bujisinden yeni değiştirilmiş kızdırma bujisi arızalı yada fabrikasyon hatalı olamaz mı? Hislerime güveniyorum oyumu kızdırma bujisinden yana kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Dizel Araçda kızdırma bujisinin bu denli bir arıza açacagını sanmıyorum Tuna Abi.. Yinede aklımda olsun göstereyim.. 
Daha önce kızdırma bujilerini değiştirdiğimde 3 ü çalışmıyordu. 

Kesinlikle kızdırma bujisinden yeni değiştirilmiş kızdırma bujisi arızalı yada fabrikasyon hatalı olamaz mı? Hislerime güveniyorum oyumu kızdırma bujisinden yana kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dizel Araçda kızdırma bujisinin bu denli bir arıza açacagını sanmıyorum Tuna Abi.. Yinede aklımda olsun göstereyim.. 

Daha önce kızdırma bujilerini değiştirdiğimde 3 ü çalışmıyordu. 

Erkan bey, konunuzu yine birleştirdim. Lütfen aynı sorun için sürekli konu açmayın. Önlem almak durumunda kalacağız yoksa.

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

yağ sogutucusunu bir kontrol ettir ayni sıkıntılar dizel 19 umda oldu enjektör pompa kizdirma bujilari derken yağ soğutucu degistim dert bitti

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Eralarda debrıyaj swıcı denen bır parça vardı 30 tl gıbı bıseydı araç bu parça bozulunca silkeleme yapıyor kronık bıse

Bunlarda varmı böyle bişe

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Erdogan Berlik
On 01.10.2016 at 23:38, Erkan Tekin yazdı:

Merhaba Arkadaşlar.. Bu yılın mart ayında falan tekleme şikayeti ile 2003 90ps connect aracıma pompa enjektör yaptırmıştık.. Daha önce konum vardı ama bulamadım..

Bu tekleme yeniden başladı ve gerçekten sinir bozucu.. Havalar soğukken yapıyor artık bundan eminim.. 

Aracı çalıştırdıktan sonra 1. viteste sabit giderken tekliyor ve silkeliyor.. Bu sırada da arkadan duman atıyor.. 
Kaç defa orjinal mazot filtresi taktırdım 145 Tl ye.. 
1600 Tl ye pompa enjektör yaptırdım.. 
Yakıt deposunu temizlettim.. Ama ne yaptımsa havalar soğukken bu tekleme olayını çozemedim.. Bu aylarda yeniden başladı.. 
Yakıta hava karışıyor dediler mazot hortumunu şeffaf taktık arada tek tük hava kabarcıgı geliyor ama ondan olamaz.. 

Elimizde olan tek şey havalar soğudun mu teklemeye başlaması.. Bi fikri olan  var mı acaba ? Çok kotu durumdayım ve tekrar 3 bin tl masraf etmek istemiyorum.. 

Naptiniz Erkan bey cozebildinizmi sorunu ? Ayni sorun bendede var ama daha biseye elletmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
On 08.01.2019 at 06:22, Erdogan Berlik yazdı:

Naptiniz Erkan bey cozebildinizmi sorunu ? Ayni sorun bendede var ama daha biseye elletmedim.

çözdüm sorunu sıkıntı yok. işinin ehli bir usta sağolsun halletti :) 

enjektörleri söktü tekrar temizledi 3 ayrı makina da ayar yaptı ve taktı. sorun yok.. 1600 verdiğim usta iyice bozmuş :D  bu usta 350 tl ye halleti :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
17 saat önce, Erkan Tekin yazdı:

çözdüm sorunu sıkıntı yok. işinin ehli bir usta sağolsun halletti :) 

enjektörleri söktü tekrar temizledi 3 ayrı makina da ayar yaptı ve taktı. sorun yok.. 1600 verdiğim usta iyice bozmuş :D  bu usta 350 tl ye halleti :D 

Vesile ile sık yaşanan bir sorun, pompa enjektörü yaptırdım ama hala arızam var diye, enjektöre bir daha bakılmaz, ama genlede hep o enjektörden çıkar. geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...