İçeriğe Yönlendir

Opel Meriva - Yedek Anahtar Hakkında

Onur Tunç Aldı

Recommended Posts

Onur Tunç Aldı

Herkese merhaba. Aracımın yedek anahtarı yok. Anahtarcı normal anahtar için 100tl uzaktan kumandalı için 250tl fiyat verdi. Aracın kendi anahtarında da temassızlık oldugu için ilk basmada genellikle açılmıyor. Fiyat da yüksek gibi geldi. Hangisini yaptırmam mantıklı olur?

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

Siirtte tek usta sanırım ortalama yeni bir yedek anahtar uzaktan kumandalı olmayan 50 tl. Uzaktan kumandalı 150 tl idi bizim bırlarda

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Uzaktan kumandalısını 50 liraya yapıyorlar. Yer Bursa Küçük Sanayii.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Burda 250 lira fiyat çektiler. En mantıklı çözüm burada hiç yaptırmamak sanırım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herkese merhaba. Aracımın yedek anahtarı yok. Anahtarcı normal anahtar için 100tl uzaktan kumandalı için 250tl fiyat verdi. Aracın kendi anahtarında da temassızlık oldugu için ilk basmada genellikle açılmıyor. Fiyat da yüksek gibi geldi. Hangisini yaptırmam mantıklı olur?

Konunuz taşınmıştır.

Yorum bağlantısı
Murat Bozok

Kasko arac anahtarini nasil karsilar?

Kayip ettiginize yada caldirdiginiza dair polis tutanagiyla servise giderseniz kaskodan orjinal anahtarinizi yaptirabilirsiniz, para vermezsiniz ama tramerde kaydi gorulur ortalama 600 tl civari
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Kasko varsa ücretsiz yaptırabilirsiniz.

Maalesef kasko yok. Herhangi bir yerde yaptırsak olur mu? Sonradan sıkıntı yaratır mı?

Konunuz taşınmıştır.

Teşekkürler
Yorum bağlantısı
Eser Yıldırım

Kayip ettiginize yada caldirdiginiza dair polis tutanagiyla servise giderseniz kaskodan orjinal anahtarinizi yaptirabilirsiniz, para vermezsiniz ama tramerde kaydi gorulur ortalama 600 tl civari

Bir tanıdığımın aracında "çalınma" diye bir hasar kaydı çıkmıştı bu sebepden dolayı.Bence 150-200 neyse verilerek yaptırılmasıdır.Bu işin bir de hak boyutu var...

NOT :Sadece kendi düşüncemdir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bir tanıdığımın aracında "çalınma" diye bir hasar kaydı çıkmıştı bu sebepden dolayı.Bence 150-200 neyse verilerek yaptırılmasıdır.Bu işin bir de hak boyutu var...

NOT :Sadece kendi düşüncemdir.

Evet tramer de kayıt oluşuyor.Kaskodan yaptırılan her şeyde kayıt mini onarım harici olur.Ben bir önceki aracıma yaptırdım orijinal servis 360 TL demişti.Hasarsızlik bozulmadan kaskodan yaptırdım.Bozulsa bile önemli değil daha ne işe yarayacak kasko :) onu yapma bunu yapma.

Kasko yok ise en uygun bulduğunuz yerde yaptırın sorun olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Yurt dışından anahtar alıp burda demirini açtırmayı ve kodlamayı düşündünüz mü?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Yurt dışından anahtar alıp burda demirini açtırmayı ve kodlamayı düşündünüz mü?

Düşünmedim çünkü ne olduğunu bile anlamadım [emoji4]

Burda herhangi bir yerde yapılacak anahtardan farkı olacak mı? Eğer öyle ise yurtdışından getirebilirim

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Kendi anahtarınızın bi resmini alabilir miyiz?

Mesela şuradan kendi anahtarınızın şeklinde olan anahtarlardan alıp ucunu Türkiyede açtırıp immobilizer varsa çipini de kodlatabilirsiniz..

Unutmadan, ilanlarda boş anahtar kutusu, boş kumanda kutusu olarak satılan ürünler var, sizin ihtiyacınıza göre içi dolu (devre kartı olan) ürünlere bakmanız gerekiyor..

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Linkteki gibi bir ürün ihtiyacınızı karşılar.
Ayrı ayrı almak isterseniz kumanda kısmı 19$ anahtar kısmı da 3-5$ tutuyor..

Bunu alırsanız da 10 lira açtırmasına, 50-100 arası da kodlattırmasına para isteyecekler. Hesabınızı ona göre yapın uygun gelirse alırsınız. Opel için işlemleri bilmiyorum ama Ford araçlarda kontak üzerinden yeni anahtar ve kumanda kodlanabildiği için daha uyguna denk geliyor aliexpress üzerinden almak..

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Linkteki gibi bir ürün ihtiyacınızı karşılar.

Ayrı ayrı almak isterseniz kumanda kısmı 19$ anahtar kısmı da 3-5$ tutuyor..

Bunu alırsanız da 10 lira açtırmasına, 50-100 arası da kodlattırmasına para isteyecekler. Hesabınızı ona göre yapın uygun gelirse alırsınız. Opel için işlemleri bilmiyorum ama Ford araçlarda kontak üzerinden yeni anahtar ve kumanda kodlanabildiği için daha uyguna denk geliyor aliexpress üzerinden almak..

Teşekkürler Sarp Bey.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

ımmobılızer  li ford fıesta  anahtarı    bu fıyata yaparlar mı? mekan  adı nedır?

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

mekanın adı nedir?

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Anahtarcı ile konustum. Orjinal anahtar 250 dedi. 50 liralık kumandaların ne zaman bozulacağı belli değil. Çin malı diyor. Ama kaliteli bir cihaz oldugunu ve iki anahtarla 180 liraya mal olacağını söyledi. Sizce hangisi mantıklı? Orjinal bir anahtara 250 lira vermek mi yoksa iki anahtara 180 lira verip kilit sisteminin değiştirilmesi mi?

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Eğer Çin malı diye içinizde bir tereddüt oluşuyorsa 250 liraya orijinal diye söyleneni satın almanız daha mantıklı olur. Kilit sistemini 70 lira fark için değiştirmeyin bence.

Çin malı dedikleri kumandalı sustalı anahtarı ben önceki aracımda 6 ay falan kullandım sanıyorum. Tık demedi, çoğu firma da ürünlerini Çin'de üretiyor.

Bu konuyu esnafın hala rant malzemesi yapmasını anlamıyorum. Sattığı mal Alman üretimi falan olsa neyse de muhtemelen kendileri de aynı ürünleri kullanıyorlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

anahtarcının  tam adresı  nedır?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...