İçeriğe Yönlendir

Fctr Dergi - Yeniden...

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/238855-ford-club-t%C3%BCrkiye-e-dergi-4-say%C4%B1-birlikte/

Yukarıdaki adreste daha önceki çalışmalarımız var. Yine konu üzerine konuşmuşluğumuz da. Zamanında yapıp 4 sayıda kaldığımız dergiyi yeniden yapsak mı diye düşündüm. O dönemden bu zamana çok üye geldi, çoğu gitti, yeni renkler var aramızda. 

İçerik konusunda kim ne yapabilir bir bakalım. Dergi için akla gelecek her fikrinizi yazarsanız sevinirim. 

Benim birinci önceliğim PDF olması, flash tabanlı bir düzen olmayacak. İlk etapta PDF olarak hazırlanıp, paylaşılacak. Yukarıdaki linkteki örnekler bizim için ilkti, eksiklerimiz çoktur. Daha iyisini, daha güzelini, daha dolusunu yapmak için herkesin desteğine ihtiyacımız var.

Teşekkürler :flowers:

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

1- pdf şart

2- siyah arkaplan felan olmamalı sade olmalı ne  yapması ne de okuması uğraştırmamalı

3- sitemizde ana portalden direk linkle de verilmeli ki google girip içindeki kelimeleri indekslesin arama motorunda içindeki bilgiler çıksın

4- incelemeler ford dışındaki markaları da kapsasın

5- incelemeler (zaten öyleydi) biraz top-gear gibi artı ve eksisini cabbar bir biçimde anlatsın. Diğer katalog okuyup ona göre kafadan inceleme yazan dergilere ya da virajda önden kayma eğilimi gösteriyor diyenlere benzemesin.

6- tamamen diğer konularda da (hayvancılık, hobiler vs) birkaç yazı olsun

7- sayılara kesinlikle yıl ay verilmemeli. sayı numarası olmalı.

8- yazıları inceleyen ve toparlayan yöneten  yayın kurulu olmalı ve bu dergi ikinci sayfasında listelenmeli.

ben yine bir yazı sözü verebilirim bu sefer belki Ar-Ge ile ilgili olur.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim arabamın fotoları yayınlanmadığı için türlü entrikalarla yayınını engelledigim dergi mi bu dergi Zafer ? :,D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Web dergi mi olacak?

PDF abi. Öncekinde flash tabanlı, sayfa çevirme animasyonlu bir şey yapmıştık da şimdi düşününce gereksiz geliyor bana :)

1- pdf şart

2- siyah arkaplan felan olmamalı sade olmalı ne  yapması ne de okuması uğraştırmamalı

3- sitemizde ana portalden direk linkle de verilmeli ki google girip içindeki kelimeleri indekslesin arama motorunda içindeki bilgiler çıksın

5- incelemeler (zaten öyleydi) biraz top-gear gibi artı ve eksisini cabbar bir biçimde anlatsın. Diğer katalog okuyup ona göre kafadan inceleme yazan dergilere ya da virajda önden kayma eğilimi gösteriyor diyenlere benzemesin.

8- yazıları inceleyen ve toparlayan yöneten  yayın kurulu olmalı ve bu dergi ikinci sayfasında listelenmeli.

Hocam ne demek istediğini çok iyi anlıyorum galiba. O yüzden tam düşündüğün gibi olacak bu sefer. İçerik olarak değil, teknik olarak yani. PDF olacağı için interaktif içerik de koyabiliriz tabi. Gerekirse yani. Çok lazım olursa falan :) 

Siyah arka plan yok. Tamam :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1- pdf şart

2- siyah arkaplan felan olmamalı sade olmalı ne yapması ne de okuması uğraştırmamalı

8- yazıları inceleyen ve toparlayan yöneten yayın kurulu olmalı ve bu dergi ikinci sayfasında listelenmeli.

+

Fusion uzun dönem testi ve Audi incelemesi.

Ben de

Yine mesleğimle ilgili yazılar.

Gezi ve tanıtımlar

Satın alma rehberleri gibi bir çok dalda yazabilirim.

Olgu her sayıda bir kamera incelemesi yazabilir.

Servet 4x4 leri anlatabilir. Elektronik uygulama örnekleri verebilir.

Çağlar maldivlerden ekonomi yazıp gönderebilir.

Her sayıda en yakın toplantılarımız işlenebilir.

Bir üyemiz yemek. Bir üyemiz çiçek derken.

Forumun halini dergiye yansıtıp.. mükemmel bir arşiv haline getirebiliriz.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben de

Yine mesleğimle ilgili yazılar.

Olgu her sayıda bir kamera incelemesi yazabilir.

Servet 4x4 leri anlatabilir. Elektronik uygulama örnekleri verebilir.

Çağlar maldivlerden ekonomi yazıp gönderebilir.

Ben ben ben, benim de mesleğim var.. Fotokopi uzmanıyım ben, fotoshopla fotoğrafta oynama yaparım çok seri mk3 jatko sürerim, vites topuzu tamir ederim kimsenin yapmaya cesaret edemediklerini yaparım. Beni görmezden gelemezsiniz.. :p

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Fusion'u son sayısında yaptık incelemesini 150 bin km de. değişen bişey yok. amblemler soldu o kadar :) o zamandan beri.

Audi 10bin km ye geldi. İnsanın hızlı gidesi geliyor araçla nedense çözemedim daha. 

Ben ben ben, benim de mesleğim var.. Fotokopi uzmanıyım ben, fotoshopla fotoğrafta oynama yaparım çok seri mk3 jatko sürerim, vites topuzu tamir ederim kimsenin yapmaya cesaret edemediklerini yaparım. Beni görmezden gelemezsiniz.. :p

fotokopi uzmanları el falı da bakarlar. el çeker dururlar bazıları.

"otomotiv falı" köşesi olsun.

"önümüzdeki üç vakte kadar felanca modellerin yenisi çıkacak, dsg sorunları çözülecek, tofaş suv yapacak vs"

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

fotokopi uzmanları el falı da bakarlar. el çeker dururlar bazıları.

Ben daha çok bakım/onarım kısmı ile ilgiliyim hocam, el falına bakanların parmak izlerini camdan silen biziz yani.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Ücret ne alacağım makale başına? Elim ayağım yanacak, jipler kırılıp dökülecek. Ucuza kapatamazsınız beni

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ücret ne alacağım makale başına? Elim ayağım yanacak, jipler kırılıp dökülecek. Ucuza kapatamazsınız beni

Sen yaz...

sevgilinizi-size-yeniden-asik-edecek-hed

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Takıldığınız bir konu olursa sorun çekinmeyin [emoji16] [emoji533]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Makale yazmayı iyi bilmem ama ziraat alanında araştırmalar yapıp paylaşabilirim, dergi moderatörü arkadaşımızla. Uygunluk görülürse yer alabilir. Elimden geldiğince, çorbada tuzum olsun isterim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Ben o zamanlar çok beğenmiştim dergiyi. Tekrarını isterim, elimden gelebilecek bir şey varsa seve seve yapabilirim.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Masaüstü Yayıncılık diye bir dersimiz var. Bende araba dergisi yapiyordum iyi denk geldi. Adobe indesign oldukca basit ve kullanışlı.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Ford Club dergimizde bu sayımızın klasiği vb... ad altında klasik bir Ford u detayları yla okuyucuya tanıtabiliriz.

Bu tüm konularla ilgili bence havuz bir portal oluşturulup orada tüm beyin fırtınaları sentezlenip süzülmeli.

tarihinde Erol Eser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Heyecanlı bişeye benziyor, takipteyim :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Son sayıda hobi bölümünü ne güzel yazmışım öyle be  :biggrin: ...  elektrikli asfalt araçlarını güzelce tamamlamışım. bir sonraki bölüme nitrolu asfalt araçlarını tanıtalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Forumdan bilgi fışkırıyor adeta, genel bakımlar, her sayıda otomobil terimlerinden bazıları, ne nedir, detailing vs gibi bir çok şey dolabilir sadece araba üstüne olan kısmı bu. Elimizden geldiğinde fikrimizin olduğu konuda yazarız bir şeyler :)

tarihinde Ozan Altundal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yine aynı şey oluyor. Yapılabilir ile birlikte kim neyi yapabilir onu yazmak lazım. Yani güzel fikirler var ama bunları bizim yazabilmemiz mümkün mü mesela?

Şu şu yapılabilir , bunu da ben yapabilirim gibi olsa daha kolay iş bölümü yapılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

HGS ve OGS ile ilgili konularda yardım ve bilgi aktarımında bulunabilirim  :good1: Böyle bir konu olursa tabi ki...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Konu basliklari belli oldugunda her baski oncesinde konu basliklarina yazmaya adaylar icin konu acilir, o ay onlar yazar. Ancak sabit ve her sayiya yazacak uyeler olmasi sart. Bu nedenle dergi editoru, yazi isleri ve diger gorevlere secilenler ayni zamanda her ay bir konu yazacak durumda olabileceklerden secilmeli diye dusunuyorum. Dergi eger sosyal ortamlarda paylasilacaksa, reklam konusunda da girisimlerde bulunulabilir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...