İçeriğe Yönlendir

Geri Geri Giderken Abs Devreye Girermi?

habib özboyacı

Recommended Posts

Misafir

İleri giderken neyse geri giderkende o. Birçoğunu deneyerek gördüm. 

Km saati geri giderkende hızınızı gösterdiği için km de yazar bence.

Km yazmıyor abi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

Bir soruda ben sorayım geri geri giderken km artarmı [emoji51]

2010 focus ileri sayıyor
Yorum bağlantısı
Misafir

2010 focus ileri sayıyor

2006 var bende km sayacı ilerlemiyor Taunus da da aynı durum var :) 

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

1-geri geri giderken araba en fazla kaç yapar

2-devir kesici devreye girer mi?

3-hız göstergesi çalışır mı?

4-çok uzun süre geri geri gitmek arabaya zarar verir mi?

:D

Şevket hocamdan bekliyorum cevapları :D

hocam ayrıca şunu da cevaplasın "bir insan niye geri geri giderek araba sürmek ister? geri geri iyi araba süren biri usta bir sürücü müdür? yoksa usta sürücü geri geri gitmeye mecbur kalacağı hataları yapmayan mıdır?"

Yorum bağlantısı
habib özboyacı

Kitabın ortasından sordunuz. Atma hakkımı kullanıyorum girmez. Tcs de devreye girmez abs de

neden girmez bilgi paylaşımında bulunursanız seviniriz

Yorum bağlantısı
habib özboyacı

oldu olacak bir soru da ben sorayım madem yeri geldi. "geri geri giderken tekerlek dönüyor mu?" :unsure2:  :unsure2:

kardeş internette bulamadım video o yüzden siz ailemden istedim ama görüyorumki alay konusu olmuşum kimse kusura bakmasın değerli zamanınızı aldım konuyu kapatıyorum konuya cevap verilmemesini rica ediyorum herkese kazasız günler dilerim

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Habib, uygun bir yerde aracı geri geri kullan ve sert fren yap. Soruna cevap bulacak, %99 abs,'nin çalışmadığını göreceksin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Bazı servisler bunu yapıyormuş. Abs beyni ve hidroliği değiştikten sonra ileri ve geri giderken abs’yi devreye sokup sistemi çalışır hale getiriyormuş. Kısa zaman sonra ben de deneyeceğim sanırım. Malum. Abs pompa arıza kodu alıyorum. Fren hidroliğini değiştirip deneme yapacağım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

o el freni krumak içindir belki?, geri geri frende teker zor kitlenir

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

o el freni krumak içindir belki?, geri geri frende teker zor kitlenir

abi sen maslaktasın. bana ford ate abs beyinlerini bilen biri lazım. burada da birkaç sorun okudum. focus mondeo abs leri için bu tarz tavsiyeler verilmiş. abs'yi söküp, soket, beyin kabloları, sensörleri temizleyip kontrol edecek biri lazım bana. hemen beyin arızalı demeyecek biri. var mı? başka bir arkadaş abs söktürüp temizletmiş. 10 gündür lambası yanmıyormuş. ama izmirde. bana avrupa yakasında biri lazım

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

abi sen maslaktasın. bana ford ate abs beyinlerini bilen biri lazım. burada da birkaç sorun okudum. focus mondeo abs leri için bu tarz tavsiyeler verilmiş. abs'yi söküp, soket, beyin kabloları, sensörleri temizleyip kontrol edecek biri lazım bana. hemen beyin arızalı demeyecek biri. var mı? başka bir arkadaş abs söktürüp temizletmiş. 10 gündür lambası yanmıyormuş. ama izmirde. bana avrupa yakasında biri lazım

Hangi hata kodlarını veriyor? Araç kaç model? Soketleri temizlemek gayette basit bir iş düzelecekse eğer. Söküp kontak temizliyeci sıkmak zor değil...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

maslaata öyle birisi yok. ikitelli sanayide vardı, Servet bayağı uğraştı orayı bulmuştu en son.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Unkun yazdı:

Hangi hata kodlarını veriyor? Araç kaç model? Soketleri temizlemek gayette basit bir iş düzelecekse eğer. Söküp kontak temizliyeci sıkmak zor değil...

2010. Ate fomoco yapımı abs var. 

Çağlar Bayur yazdı:

maslaata öyle birisi yok. ikitelli sanayide vardı, Servet bayağı uğraştı orayı bulmuştu en son.

@Servet Aydın abi ben ikitelli’deyim zaten. Bi çıtlatsan 

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2010. Ate fomoco yapımı abs var. 

@Servet Aydın abi ben ikitelli’deyim zaten. Bi çıtlatsan 

Araç hata kodu vermiyor mu? P ile başlayan yani. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Olay nedir

yıkılacak duvar var geri geri en hızlı kim yıkacak :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bazı servisler bunu yapıyormuş. Abs beyni ve hidroliği değiştikten sonra ileri ve geri giderken abs’yi devreye sokup sistemi çalışır hale getiriyormuş. Kısa zaman sonra ben de deneyeceğim sanırım. Malum. Abs pompa arıza kodu alıyorum. Fren hidroliğini değiştirip deneme yapacağım

Ben esp için abs beyni ve hidroliği değiştirdim sonra sadece elm config ile aktif ettim,normal çalıştı.Dediğiniz gibi bir şey yapmadım yani😃

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Haa o kolay yahu

Abs tcs lambası yanıyor abi. C0020 abs pompa hatası diyor. Ama enteresan ki buji değişiminden 2 gün sonra dik rampada kalkış yapınca ortaya çıktı. O günden beri 5-6 defa yandı. 2 aydır böyle bir problemim var. Akü yeni. Dinamoya baktılar, şarj ediyor. Zaten arabada başka sorun yok. Araçta tekleme kükreme performans düşüklüğü yok. Abs ve tcs çoğu zaman çalışıyor. Ama ne oluyorsa bazen lambalar yanıyor ve 1 saat devre dışı kalıyor. Sonra kendi kendine sönüyor. 

ben de soket, hidrolik, abs beyin temizlik gibi basit şeyleri yaptırmak istiyorum ama birkaç kişiye söyledim, hemen çıkma, tamir gibi şeyler söylediler. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Haa o kolay yahu

Bu abs pompası içinde elektrik motoru kömür, korbon fırça olan bir şeymiş. Buradaki arkadaş fren merkezi işe abs’yi söküp temizlemiş. Bu fomoco ate üretimi abs’de de kronik karbon fırça sorunu varmış sanırım. Tamiri zor değildir öyleyse diye düşünüyorum? 

servet abi ikitelli’de kimi önerirsin, akılcı ilgilenecek biri

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Elektrik motoru sökülen tip ise içi açılacak. Kollektör temizliği ve dilim araları temizliği yapılacak. Kömürler bitik ise değişmi. Muhtemelen düzelir. Düzelmez ise ecu değişimi. Land yaptı aynısını. 1 yıldan fazla normal çalıştı. Sonra tekrar nüksetti. Ecuyu değiştirdim düzeldi

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Abs tcs lambası yanıyor abi. C0020 abs pompa hatası diyor. Ama enteresan ki buji değişiminden 2 gün sonra dik rampada kalkış yapınca ortaya çıktı. O günden beri 5-6 defa yandı. 2 aydır böyle bir problemim var. Akü yeni. Dinamoya baktılar, şarj ediyor. Zaten arabada başka sorun yok. Araçta tekleme kükreme performans düşüklüğü yok. Abs ve tcs çoğu zaman çalışıyor. Ama ne oluyorsa bazen lambalar yanıyor ve 1 saat devre dışı kalıyor. Sonra kendi kendine sönüyor. 

ben de soket, hidrolik, abs beyin temizlik gibi basit şeyleri yaptırmak istiyorum ama birkaç kişiye söyledim, hemen çıkma, tamir gibi şeyler söylediler. 

Focus C max  ABS beynine ulaşmak için aküyü ve yerini sökmek gerekiyor. Onu sökünce zaten abs beynine giren soket görünüyor. Çıkarıp temizlenebilir. Sizde araştırmışsınızdır zaten o kod için bazı sitelerde kablo demetinde kısa  veya açık devre diyor. Yani dediğiniz olabilir. Açıp bakmak gerekli bence...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Elektrik motoru sökülen tip ise içi açılacak. Kollektör temizliği ve dilim araları temizliği yapılacak. Kömürler bitik ise değişmi. Muhtemelen düzelir. Düzelmez ise ecu değişimi. Land yaptı aynısını. 1 yıldan fazla normal çalıştı. Sonra tekrar nüksetti. Ecuyu değiştirdim düzeldi

kartta da çıkıyor bir şeyler yani :( zaten şu mazdaya ne oluyorsa fomoco icatlarından oluyor :) altta fotoları. sökülür mü?

Mehmet Unkun yazdı:

Focus C max  ABS beynine ulaşmak için aküyü ve yerini sökmek gerekiyor. Onu sökünce zaten abs beynine giren soket görünüyor. Çıkarıp temizlenebilir. Sizde araştırmışsınızdır zaten o kod için bazı sitelerde kablo demetinde kısa  veya açık devre diyor. Yani dediğiniz olabilir. Açıp bakmak gerekli bence...

aynen. mazda da aynı yere koymuş abs'yi. abs'yi sökecez. pompası sökülen tip mi anlamadım. resmi şu. eğer öyleyse acaba beyinciye götürüp kontrol ettirmeli mi yoksa sadece soket temizlik ve hidrolik değişime gitmeli mi? beyinciye götürmeyip de tekrarlarsa tekrar hidrolik boşaltma işi olacak yoksa :(

9ecc37a97758aac0f242da7cd4613464.jpg

8786187c4aa3b0da4a858c89249b5a14.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...