İçeriğe Yönlendir

C - Max I - Bazı Özellikler Aktif Etme

Sinan Kaya

Recommended Posts

Sinan Kaya

bazı özellikleri site de gördüm ama otomatik kilitmeme sadece elm327 ile aktif ediliyor biliniyor.

ben elm ile aktif ettim ama ilgilenenlere yardımcı olabilir.

Kumanda Tanıtma, Programlama, Kapı Açma – Kapatma, Cam Açma – Kapatma işlemi yapılışı: Kumandanın üzerinde kapı açma ve kapatma tuşlarına aynı anda basın ve 5 saniye süreyle basılı tutun. İşlemi doğru yaparsanız tüm sinyaller yanıp sönecektir. Açma düğmesine 1 kez bastığınızda yalnızca sürücü kapısı açılacak, 2 kez basarsanız da tüm kapılar açılacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra kumanda tanıtma ve programlama işlemi tamamlanmış olur. Artık kapama tuşuna bastığınızda tüm kapılar kapanacak, açma tuşuna bastığınızda da tüm kapılar açılacaktır. Cam Açma ve Kapatma Fonksiyonu Tanıtma: Eğer aracınız cam kapatma ve açma özelliğini destekliyorsa, yukarıdaki işlemi yaptığınızda otomatik olarak cam açma ve kapatma fonksiyonu da programlanmış olur. Tüm camları açmak için kapı açma tuşuna basılı tutun. Tüm camları kapatmak için kapı kapatma tuşuna basılı tutun. Yarım açma veya kapatma için istenilen seviyeye gelince tuşlardan birine basılırsa camlar o noktada durur. Özellikle yazın araca binmeden önce uzaktan camları açıp havalandırmak için oldukça kullanışlı bir fonksiyon. Seyir Halinde Otomatik Kapı Kilitleme Fonksiyonunu Tanıtma: Araca binin ve kapıları kapatın, açık kapı kalmasın. Anahtarı takın ve gösterge ışıkları yanıncaya kadar çevirin (motoru çalıştırmayın). Kapı üzerindeki kilit kolundan 3 kez kapıları açıp kapatın. Anahtarı çevirerek yerinden çıkartın. Sonra tekrardan kapı kolu üzerinden 3 kez kapıları açıp kapatın. Anahtarı takıp gösterge ışıkları yanana kadar çevirin. İşlemi doğru yaptıysanız ve aracınız bunu destekliyorsa kısa bir uyarı sesi verecektir. Şimdi tekrardan kapı kolu üzerinden 3 kez kapıları açıp kapatın. İşlem başarı ile tamamlandığında uzun bir uyarı sesi verecektir. Artık araç hareket ettikten sonra, belirli bir hıza ulaştığında kapılar otomatik olarak kilitlenecektir.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Öncelikle bilgiler için teşekkürler. 

99 Focus ambiante, hareket halinde kapı kilitlemeyi destekler mi? Bir defa denedim olmadı. Araç mi desteklemiyor, ben mi yapamadım anlamadım.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Bununla ilgili detaylı konu mevcut forumda aratırsanız çıkıyor. 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/226226-focus-25-gizli-kalm%C4%B1%C5%9F-%C3%B6zelliklerini-biliyor-musunuz/ 

Örnek bi konu.

bu da Daha kapsamlı olan Elm 327 ile aktif edilenler.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/239397-elm-327-kablosu-ile-focusta-ekstra-%C3%B6zellikleri-aktif-edilmesi/

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

99 Focus ambiante, hareket halinde kapı kilitlemeyi destekler mi? Bir defa denedim olmadı. Araç mi desteklemiyor, ben mi yapamadım anlamadım.

gercekten hic bi fikrim yok ford hangi yıldan sonra neler yaptı yapacak en garantisi imkanınız varsa elm327 ile denemek

Yorum bağlantısı
Misafir

Ghia donanımında oluyor bildiğim kadarıyla ama ambiante için Şu aç kapa metodunu denemeniz lazım.

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Ghia donanımında oluyor bildiğim kadarıyla ama ambiante için Şu aç kapa metodunu denemeniz lazım.

geneli tesisat aynı sadece farklı donanım ekleme oluyor bazı özellikler de ona göre aktif beyinde tanımlı ama aktif degil

ama yine de denemekte fayda var 

Yorum bağlantısı
Murat Korkmaz

elm 327 ile hangi özelliklere bakabiliyoruz araçta ?

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

elm 327 ile hangi özelliklere bakabiliyoruz araçta ?

arıza okumadan silmeye bazı yerlere müdaheleye abs esb gibi fonksiyonların testlerine bazı özelliklerini aktif etmeye

ben kendi aracımda 

cruise kontrol

anlık yakıt tüketimi

otomatik kapı kilitleme

gündüz farı(kontagı acında direk kısa farlar yanıyo)

geri vites uyarısı

kumanda dan tek veya cift kilit

aktif ettim yine emin olmak icin programı offline acark bakabilirsiniz genelde cogu özellik aracta mevcut ama aktif degildir

genelde geri vites de ayna aşagı göstermesi aranıyor ama ford bu özellik bildigim yok

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Karahan

Merhaba ben seyir halinde otomatik kapı kilitlemeyi yapmak için 2004 trend cmax da dediğinizi yaptım ama aktif olmadı.Aceba araçta o özellik mi yok yoksa ben mi tam olarak yapamadım ki ?

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Murat BALIK

S. A arkadaşlar bu elm327 cihazlarından hangisi 2004 c max tren 1.6 tdci için uygundur. Kemer uyarısı, kumanda ayarları, arıza tespitlerini yapmak için almayı düşünüyorum. Kullandığınız varmi tavsiye edeceğiniz bir cihaz var mı? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Murat BALIK yazdı:

S. A arkadaşlar bu elm327 cihazlarından hangisi 2004 c max tren 1.6 tdci için uygundur. Kemer uyarısı, kumanda ayarları, arıza tespitlerini yapmak için almayı düşünüyorum. Kullandığınız varmi tavsiye edeceğiniz bir cihaz var mı

TRY 36.71  40%OFF | USB ELM327 Ford MZ327 V1.5 modifiye anahtarı ELMconfig CH340 + PIC18F25K80 çip HS-CAN/MS-CAN açık gizli ford için tarayıcı
https://s.click.aliexpress.com/e/CGi7gKk

Bu ürünü sorunsuz kullanıyorum. 2006 benzinli ghia modeli

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat BALIK

merhaba arkadaşlar elm327 cihazım geldi, bağlantıları yaptım, hareket halinde kapıların kapanması ve gündüz farını nereden ayarlayacağım? yukarıda ki linkler çalışmıyor.

u1900 hata kodu aldım. sol arka kapı için açık devre, kısa devre, hasarlı yada kirlenmiş konnektör açıklaması veriyor.

kendim çözebilirmiyim?

elektrikçiye mi baktırayım?

Yorum bağlantısı
Barış TEMİZEL

merhaba arkadaşlar. Bu cihaz ile gizli özellikleri aktif edip kullanmak için sürekli cihazın araçta takılı olması mı gerekiyor yoksa tek seferlik mi aktif edip çıkartıyoruz cihazı ? araca bir yan etkisi vs söz konusumudur ? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

elm327 denen beyne ulaşmak oradaki açma kapama işlmelrini yapmak için kullanılan bir cihaz, işlmeden sonra çıkarıyorsunuz takılı kalmıyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Unkun
Mehmet Yeter yazdı:

Elm327 ile gizli özellikleri nasıl aktif ediyorsunuz. 

Hangisi mesela?

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mehmet Unkun yazdı:

Hangisi mesela?

anlık yakıt tüketimi

otomatik kapı kilitleme

gündüz farı(kontagı acında direk kısa farlar yanıyo

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)
Mehmet Yeter yazdı:

anlık yakıt tüketimi

otomatik kapı kilitleme

ANLIK YAKIT VE 120 KM HIZ UYARISI

VqnXLs.png

Mehmet Yeter yazdı:

anlık yakıt tüketimi

otomatik kapı kilitleme

OTOMATİK KİLİTLEME

Vqn8rM.png

OTOMATİK KİLİTLEME

Vqnlhh.jpg

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)

Gündüz farını hiç duymadım. Bunu deneyebilirsin. Gündüz farı ilgili sanırım

Vqrx0v.png

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Emeğiniz ve ilginiz için teşekkür ediyorum. Elm327 Bluetooth cihazı işimi görmüyor diye iade ettim bunları nerede yaptırabilir? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Mehmet Yeter yazdı:

Emeğiniz ve ilginiz için teşekkür ediyorum. Elm327 Bluetooth cihazı işimi görmüyor diye iade ettim bunları nerede yaptırabilir? 

Modifiyeli elm var. Aliexprest ile alabilirsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış TEMİZEL

@Mehmet Unkun hocam bende anlık yatık tüketimini resimdeki işaretli yerden açtım. yazdırdım hatta tekrar kontrol ettim işaret aktif ancak aracın göstergesinde çıkmıyor bir türlü.. neden olabilir ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Barış TEMİZEL yazdı:

@Mehmet Unkun hocam bende anlık yatık tüketimini resimdeki işaretli yerden açtım. yazdırdım hatta tekrar kontrol ettim işaret aktif ancak aracın göstergesinde çıkmıyor bir türlü.. neden olabilir ?

Maalesef fikrim yok hocam. Gösterge romunu güncellemeyi deneyebilirsin. Eco mod bende o şekilde açıldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...