İçeriğe Yönlendir

Focus III - Ön Konsoldan Gelen Trim Sesi

Günal Özdoğan

Recommended Posts

Günal Özdoğan

Merhaba ağabeylerim, ablalarım,

2012 Model Focus'a biniyorum ama araba özellikle soğukken ön konsoldan rahatsız edici titreşim sesleri geliyor, elimle teyp ekranının üstündeki çıkıntıdan cama doğru bastırınca ses kesiliyor. Arada bir boşluk falan olsa gerek...

Asıl soru şu, bu sorunu nerede hallettirebilirim? Serviste bu işe bakıyolar mı? Bakıyorlarsa kaç para isterler?

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Cam ile konsol arasına birşeyler düşmüş olabileceği gibi; Ford'da bu tür sesler standarttır, teybin sesini bir iki kademe daha açın geçecektir. Keyifli sürüşler.

Yorum bağlantısı
Okan Kurtulan

Sökme işlemi yapıldımı acaba hiç konsolda.

Yorum bağlantısı
Günal Özdoğan

Arabanın ikinci sahibi olduğumdan öncesinde ne yapıldığını bilmiyorum, zaten şu an teybin sesini açarak idare ediyoruz usta :D ama sürerken arabanın sağını solunu da duymak lazım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Maalesef bu tip sesler Ford araçlarda hep oldu ve olacak gibi duruyor.. Benim araçta torpidodan ses geliyordu onu ufak bir sünger ile çözdüm. Hiç ses kalmadı. Ancak şimdi sürücü kapısından bir titreşim sesi geliyor ilk kalkışlarda. Ona çözüm henüz bulamadım. Elimle bastırdığımda susuyor.

Bence gögüsle ilgili hiç bir yeri söktürmeyin daha kötü sonuç çıkabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Günal Özdoğan

Anlaşılan iş başa düştü hocam :) Ufak süngerleri birleşim noktalarında deneyerek sesi kesmeye çalışacağım, sonuçlardan forumu haberdar ederim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Yunus Toprak

Bende forum da benzer bir konu açtım bende de motor sogukken tıkır tıkır tıkır kalkış yaparken ses geliyor gazdan çekince kesiliyor göğüs dışında benim aklıma motor takozu kulağı yada isininca genleşen ki ısınınca ses geçiyor eksoz da olusabilicek bi gevseme aklıma geldi henüz sesin nedeni ni bulamadım bulan varsa yardim ci olursa sevinirim @Günal Özdoğan

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Bir lada samaram vardı, arabanın tüm iç aksamı bakalitti. Komple söküp gerek bez bant gerek çift taraflı bant gerekse siyah silikonla halletmiştim. Ama o arabayı söküp takmak çok kolaydı, connect için de aynı şeyleri yapmayı düşünüyorum yaz aylarında. Vibrasyon olduğunda zangır zangır titriyor iç trimler, tabi sadece trim sesi olduğunu var sayarsak. 

Elinizden geliyorsa biraz uğraşın internetten video seyredin deneyin bence.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Ersin Özkaya

Bende de aynı sorun var .soğuk havada özellikle gaza basınca on göğüsten cızırtı geliyor.hic birşey yapmadim.oyle kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yunus Toprak

Ben de sağ on motor takozunu değiştirdikten sonra on göğüsten gelen cızırtı kesildi ama çok soğuk havalarda motor ısınana kadar yine yapıyor bazen motorun titreşimi ile alakalı 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serdar Barutçu
Ayhan Onaran yazdı:

Maalesef bu tip sesler Ford araçlarda hep oldu ve olacak gibi duruyor.. Benim araçta torpidodan ses geliyordu onu ufak bir sünger ile çözdüm. Hiç ses kalmadı. Ancak şimdi sürücü kapısından bir titreşim sesi geliyor ilk kalkışlarda. Ona çözüm henüz bulamadım. Elimle bastırdığımda susuyor.

Bence gögüsle ilgili hiç bir yeri söktürmeyin daha kötü sonuç çıkabilir.

aynı kapıda benim aracımdada ses geliyor ve eli bastırınca gidiyor nerdengeldiğini bir türlü çözemedim heleki araç soğukken bariz belli oluyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...