İçeriğe Yönlendir

Golf 7 1.2Tsi Dsg Comfortline

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Sende gel. [emoji4]

1,4 tsi 150 [emoji7][emoji3059]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

1,4 tsi 150 emoji7.pngemoji3059.png

Bence de. 😍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Evren Barış Özbek

Detaylı iç temizlik ve klima temizliği yapıldı.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de temizlemiştim de. Çamur yağdı.

Ağbi sen çamura girmiş olabilir misin?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 saat önce, Evren Barış Özbek yazdı:

Ağbi sen çamura girmiş olabilir misin?

Yok yok yağdı :)

Ben girmem çamura.. 

Dağ tepe tamam ama.. Girdim gördüm. tekrar girmem ben çamura.. 

Çamur her yeri bozuyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Evren Barış Özbek

Aydın-Ankara, 2 yetişkin + 1 çocuk, 2 orta boy valiz. Son 100km'de klima açıldı, 100km/h bir kaç sollama hariç hiç aşılmadı. 

:nazar:

VQ5kZB.jpg

nbVXvN.jpg

vadO0A.jpg

1pm89B.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Maşallah. TSI’ler sakin kullanımda ciddi manada az yakıyor.
Şu an benzinle dizel aynı fiyat olsa, aynı para cepten çıkardı.
Benzinlinin sessizliği ve keyfi de yanına kâr kalırdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Vw yol bilgisayarında sapma fazla gibi geldi bana detaya girmedim ama sanki 1lt daha az gösteriyor emisyon sıkıntısından sonra bundada hile yapma ihtimallerini düşünüyorum 😁 Bir ara tam depo ölçümü yapıp test edicem.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
5 dakika önce, Vasfi Gişten yazdı:

Vw yol bilgisayarında sapma fazla gibi geldi bana detaya girmedim ama sanki 1lt daha az gösteriyor emisyon sıkıntısından sonra bundada hile yapma ihtimallerini düşünüyorum 😁 Bir ara tam depo ölçümü yapıp test edicem.

Min %10 sapıyor. 8-10 farklı modelden deneyimlerime göre. Az yakıyor ama yaktığından da az gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin
Bir saat önce, Vasfi Gişten yazdı:

Bir saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Min %10 sapıyor. 8-10 farklı modelden deneyimlerime göre. Az yakıyor ama yaktığından da az gösteriyor.

Passat tdi için; 842 km yol yaptim. Bilgisayar ortalama 6.4 gösteriyor. Depoyu fulledim yine ağzına kadar. Depo hesabına gore 6.67 litre yakmış. Hata %5ten az... Insignia dizel ile aynı yolda 9 litre gösteriyordu. Depo hesabında 10.3 litre çıkıyordu. Uzun yolda ise fark 0.5'e kadar düşüyordu... 

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
On 26.05.2019 at 18:15, Mert Yeldan yazdı:

Bende sapma genelde 0.2 litre civarı oluyor.

Bende de sapma 0.10 - 0.20 lt civarında oluyor.  Pekte kafama takmıyorum artık.

Araba Aydın - Ankara arası 4.9lt yakmıştı.

Dönüşte Ankara - Aydın arası genelde 100km de 0.5 litre az yakması gerekiyordu. Ancak klima yol boyunca sürekli çalıştı, bagaj tıka basa doluydu, bir miktar 100-110km/h civarında kullandım ve Nazilli'nin trafik ışıklarına (11 adet) takıldık. Hal böyle olunca dönüşte de 4.9lt/100km tüketim oldu. :nazar:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Vasfi Gişten

Işık yandıktan belli bir süre sonra sonra 250tl 6.55tl den 38.16lt yakıt almıştım ortalama yakıt tüketimi 4.3lt yazıyor ama yaptıgım km 704 yanı 5.4 gibi bir rakam çıkıyor. Ekrandaki veri gibi olsa 880km gitmem lazımdı. Benim arabada mi sorun var anlamadım 😅

1p4BEj.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

2 seferdede depo aynı şekildemi dolduruldu?
Sizin araçta nasıl bilmiyorum ama benim araçta pompa attıktan sonra 30 tl üzeri benzin çok rahat alıyor.

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
1 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

2 seferdede depo aynı şekildemi dolduruldu?
Sizin araçta nasıl bilmiyorum ama benim araçta pompa attıktan sonra 30 tl üzeri benzin çok rahat alıyor.

Pompa ölçümü yapmadım 38lt mazot almadan önce gösterge İşık yanmış biraz daha kullanmıştım, şimdi 704 km yapmışım İşık yandı ve yine biraz kullandım ve bu şekilde hesaplamaları yaptım.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
9 dakika önce, Vasfi Gişten yazdı:

Pompa ölçümü yapmadım 38lt mazot almadan önce gösterge İşık yanmış biraz daha kullanmıştım, şimdi 704 km yapmışım İşık yandı ve yine biraz kullandım ve bu şekilde hesaplamaları yaptım.

Ben ışığa güvenmiyorum.
Bence en sağlıklı veri depo doldurulup veriler sıfırlanır daha sonra tekrar doldurulunca karşılaştırma yapılır.

Ben her ay fullerim depoyu, bazen 800 bazen 400 km yapmış olurum fullediğimde. Bugüne kadar gösterge ile depo ölçümünde 0.2-0.4 arasında sapma gördüm sadece. O sapmanın büyük bir kısmıda deponun sonuna kadar doldurma ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
17 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Ben ışığa güvenmiyorum.
Bence en sağlıklı veri depo doldurulup veriler sıfırlanır daha sonra tekrar doldurulunca karşılaştırma yapılır.

Ben her ay fullerim depoyu, bazen 800 bazen 400 km yapmış olurum fullediğimde. Bugüne kadar gösterge ile depo ölçümünde 0.2-0.4 arasında sapma gördüm sadece. O sapmanın büyük bir kısmıda deponun sonuna kadar doldurma ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

O şekildede denerim ama 1lt fark ne kadar düşer orası tartışılır 😁

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
17 saat önce, Vasfi Gişten yazdı:

O şekildede denerim ama 1lt fark ne kadar düşer orası tartışılır 😁

Fark edebilir. Tompa atıp rakamı düzleyip bırakınca ibre kısa süre sonra aşa doğru düşmeye başlıyor, ama pompa attıktan sonra 30-35 tl daha koyunca ibre uzun süre full dolaşıyorsun daha güzel oluyor :)

Sapma olsa her ay yol bilgisayarıyla aldığım yakıt herzaman yakın çıkmaması lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

O şekil fullerseniz carbon canisteri kucağınıza alırsınız ilk çalıştırmada sorun yaşamaya başlarsınız.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
29 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

O şekil fullerseniz carbon canisteri kucağınıza alırsınız ilk çalıştırmada sorun yaşamaya başlarsınız.

Mehmet abi taşana kadar doldurmuyorum. Pompacının dediği 50 tl üzeri alıyor pompa attıkran sonra vw'ler genelde.

Ben pompa atınca 20-25 tl daha devam ettiriyorum genelde. 1 kere uzun yola gidicem diye 40 tl fazladan aldım dahada alıyorduda yeter dedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Atınca bırak.

Pompacıların kendi arabası değil.

İngilizce söyleyince belki inanılır

Overfilling the gas tank can cause liquid gas to enter the charcoal canister, or carbon filter, which is designed only for vaporGas in the system can affect your car's performance by causing it to run poorly, and damage the engine, he says.

https://www.freep.com/story/life/2015/06/28/dont-top-off-gas-tank-environment/29269833/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Bugün fullerken rica ettim pompa atınca bırakın diye. 100-200 km sonra mı fulleyip deneyim yoksa depoyu bitirip mi ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...