İçeriğe Yönlendir

Lg V10 - İlk İzlenimler

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Uzun süredir aklımda olan cihazı almak bugün kısmet oldu. Cihazım siyah renk 64 gb, LG TR garantili.

LG'nin daha önce G2,G3 ve G4 modellerini kullanmış birisi olarak cihaza hiç yabancılık çekmedim. Arayüz olarak hemen hemen hepsi aynı. Gerçi android cihaz kullanan kişiler yeni bir modelde hiç bir zaman yabancılık çekmezler ama özellikle LG kullanıcıları aynı cihazı kullandıklarını hissedebilirler. Arayüz çok hızlı, takılma tekleme vs. hiç bir şey yok, neredeyse ios stabilitesi var cihazda.

Cihazın ekran boyutu 5.7'' olmasına rağmen tek el ile rahatlıkla kullanabiliyorum, arka kapak tırtıklı silikon tarzında olduğu için elden kayma düşme gibi bir durum bence olmaz. Öncesinde note 4 kullanıyordum, ama o cihazı tek elle kullanırken çok zorlanıyordum, boyutları birbirine çok yakın olmasına rağmen note 4 beni bu konuda çok zorluyordu. LG'nin en sevdiğim yanı tasarımıydı, bu cihaz ile bir kez daha hayran kaldım.

Cihazın kamerası diğer LG'lerde olduğu gibi oldukça başarılı, normalde pek fotoğraf çeken birisi değilim ama yaptığım testlerde gayet başarılı sonuçlar aldım. Ön kısımda bulunan çift selfie kamerası ise özellikler her dakika selfie çeken genç kızların çok hoşuna gider :) 

Cihazda parmakizi okuyucusu var ve çok başarılı. Note 4 kullanırken 1 kere bile tek seferde parmakizi okuyucusu ile cihazı uyandıramamıştım ama V10 bu konuda çok başarılı, LG resmen çığır açmış bu konuda, hiç umudum yoktu ama beni şaşkına çevirdi. 

Gelelim ikinci ekran mevzusuna; bu minik ekranda bildirimler görebiliyor, ekran açıkken son uygulamalar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Pek gerekli bir şey değil ama güzel olmuş. Bir bildirim ledi olsaymış daha da güzel olurmuş aslında. Normalde cihazım masa üstündeyken bildirim ledi benim daha çok işime yarıyordu.

Cihazın pili bazı sitelerde yetersiz bulunmuş ama bence yeterli.

Örnek olarak cihazımın pili şu an %68, kullanım süresi  2 sa 55 dk. ekran süresi 1 sa 56 dk. 

Şimdilik kabaca ilk izlenimler paylaştım, sormak istediklerinizi sorabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

hayırlı olsun cihazı bende incelemiştim LG standartlarının üstünde bir cihaz olmuş gerçekten 

Yorum bağlantısı
Misafir

Aradığınız 2. el cihazı buldunuz sanırım :) , güzel günlerde kullanın.

Teşekkür ederim.

hayırlı olsun cihazı bende incelemiştim LG standartlarının üstünde bir cihaz olmuş gerçekten 

Evet gerçekten bu sefer 10 numara olmuş :)

lg g3 ve g4 nasıl abi ?

Bir kaç ay önce olsa G3 derdim ama şu an G4 daha mantıklı. Fiyatı çok düştü 1170 TL'ye 0 olarak satılıyor.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Güle güle kullanın. Fotoğraf yok mu? [emoji4]

Yorum bağlantısı
Misafir

lg g4 c nasıl tavsıye edermısınız?

Pek ilgimi çekmediği için hiç araştırmadım.

Güle güle kullanın. Fotoğraf yok mu? [emoji4]

Daha çok taze, bugün yarın bir kaç fotoğraf ekleyeceğim :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayirli haberler alin insallah yeni telefonunuzla.

V serisi bence ilk modeli ile guzel ve rakiplerinde olmayan yenilikci ozelliklerle geldi. Malzeme kalitesinden genel anlamda herkes memnun. Benim gozlemledigim şikayetlerden biri kucuk ekrandan ana ekrana ışık sizmasi deniyor.

Bildirim ledi sanirim bu kucuk ekran yuzunden kaldirilmis gibi gozukuyor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun.

Ben şunu anlamıyorum; aypon lg htc yenilik diye bi sürü şey sunuyo ama beğenmediğiniz zamzungda bunlar yıllardır var. V10 da ikinci ekran dediğiniz multiwindow adında yıllardır zamzungda var. Yine üstte toggle denen bildirim çubuğunu özelliştireli belki 10 yılı geçti. Adamlar tüm telefonların toplamı kadar satıyor ama Türkiye'de yaranamıyorlar. Zamzunga kanımca önyargılı yaklaşıyoruz.

İnşallah memnun kalırsınız.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hepsi birbirinin kopyası teknoloji anlamında öznel teknoloji kalmadı arkadaş, hayırlı olsun inşallah memnun kalırsınız.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, birtek neredeyse aynı stabilitede kısmına takıldım, öyleyse Lg yine yapamamış demektir  :D şuan elimde 6s var, stabilitede fark yok :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun.

Ben şunu anlamıyorum; aypon lg htc yenilik diye bi sürü şey sunuyo ama beğenmediğiniz zamzungda bunlar yıllardır var. V10 da ikinci ekran dediğiniz multiwindow adında yıllardır zamzungda var. Yine üstte toggle denen bildirim çubuğunu özelliştireli belki 10 yılı geçti. Adamlar tüm telefonların toplamı kadar satıyor ama Türkiye'de yaranamıyorlar. Zamzunga kanımca önyargılı yaklaşıyoruz.

İnşallah memnun kalırsınız.

Multiwindow ve ikinci ekran farklı şeyler. Bildirim çubuğu tüm cihazlarda özelleştiriliyor, ama bu ikinci ekran satırı farklı bir şey. Bir kaç video izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

lg g4 c nasıl tavsıye edermısınız?

Lg g4 stylus daha iyi, hatta lg K10 g4c den çok daha iyi.
Yorum bağlantısı
Misafir

Multiwindow ve ikinci ekran farklı şeyler. Bildirim çubuğu tüm cihazlarda özelleştiriliyor, ama bu ikinci ekran satırı farklı bir şey. Bir kaç video izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Ben telefonu inceledim. Şimdi video izledim hiçbir farkı yok.

SM-N910F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Misafir

Aynı olan noktalar nedir?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

10 Yıldır kullanılan samsung modelini yazabilirmisiniz?Merak ettim ben hiç duyup rastlamamışım.

Yorum bağlantısı
Misafir

10 Yıldır kullanılan samsung modelini yazabilirmisiniz?Merak ettim ben hiç duyup rastlamamışım.

S2 altı yıl oldu en basiti. O zamanlar lg var mıydı? Öncesi Bada'lı telefonlar o zamanlar iphone ile yarışırken...

Aynı olan noktalar nedir?

Farklı olan ne?

Lg de üstte extra (bence gereksiz) ekran var. Uygulamaya dokunduğun zaman ana ekranda açmıyır mu? Zamzung da da multi window ile uygulamayı seçtiğinde aynı şeyi yapmıyor mu? Extra bişey var mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan
(düzenlendi)

S2 altı yıl oldu en basiti. O zamanlar lg var mıydı? Öncesi Bada'lı telefonlar o zamanlar iphone ile yarışırken...

Farklı olan ne?

Lg de üstte extra (bence gereksiz) ekran var. Uygulamaya dokunduğun zaman ana ekranda açmıyır mu? Zamzung da da multi window ile uygulamayı seçtiğinde aynı şeyi yapmıyor mu? Extra bişey var mı?

Gerekli veya gereksiz tartışılır ama bahsettiğiniz özellikle v10 da bulunan özellik farklı şeyler.Artı iletilerin hiçbirinde lg samsungdan iyidir veya samsung tu-kaka gibi hiçbir iddia yok.Gayet masumane şekilde arkadaş v10 modeliyle gelen yeni bir özellikten bahsetmiş.Sizin atışma,sataşma vb varmış gibi davranışınız garip.

tarihinde Ahmet Kapdan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Zamzung babamın malı değil ki. Ben zamzung kullanırım hep ama sıfır almam. Politikası iyi değil. Sanırım arkadaş note4 den geçti. Multiwindow ile v10 daki özellik aynı bence hiç bi farkı yok. Bu özellikleri diğer telefonlar yeni icat gibi gösterip insanları kandırıyorlar. O kadar fark verip geçmek mantıksız demek istiyorum. Sataşma yok. Zevkler ve renkler tartışılmaz ama biz bu ortamda birbirimizi yönlendirmeye çalışıyoruz. Asıl siz ordan araya girip sataşmış oldunuz bence. Ama seviyeli bi ortamda her türlü tartışırız, fctr ye yakışır şekilde...

Şunu da iddia ediyorum o ikinci ekran multi windows ile aynı. Hatta multiwindows ekranı ikiye bölme imkanı veriyor. V10 da var mı bilmiyorum. O kadar detaylı incelemedim. Belki de yanılıyorum, arkadaş yanıldığımı gösterirse saygı duyarım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Zamzung babamın malı değil ki. Ben zamzung kullanırım hep ama sıfır almam. Politikası iyi değil. Sanırım arkadaş note4 den geçti. Multiwindow ile v10 daki özellik aynı bence hiç bi farkı yok. Bu özellikleri diğer telefonlar yeni icat gibi gösterip insanları kandırıyorlar. O kadar fark verip geçmek mantıksız demek istiyorum. Sataşma yok. Zevkler ve renkler tartışılmaz ama biz bu ortamda birbirimizi yönlendirmeye çalışıyoruz. Asıl siz ordan araya girip sataşmış oldunuz bence. Ama seviyeli bi ortamda her türlü tartışırız, fctr ye yakışır şekilde...

Şunu da iddia ediyorum o ikinci ekran multi windows ile aynı. Hatta multiwindows ekranı ikiye bölme imkanı veriyor. V10 da var mı bilmiyorum. O kadar detaylı incelemedim. Belki de yanılıyorum, arkadaş yanıldığımı gösterirse saygı duyarım.

Ikinci ekran bildirim ledinin detayli hali gibi. Telefon kapaliyken basit erisimler ordan saglaniyor. Mesela saate bakmak icin telefonun ekranini acmayip daha az pil tuketimine katkisi oluyor. Gelen bildirimi goruyorsun. Ikinci ekran kabul etmek istemesen de tum yorumcular ve kullanicilar tarafindan begenilen yenilik olarak kabul edilen bir ozellik. Islev kadar gorsellik onemli ve bu ilk defa bir telefonda uygulaniyor. Belki LG'ee multiwindow'da vardir ekstra olarak.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben bu özelliği bilmiyoruki tam, baktığımda uygulamayı açıyor gibiydi. Videolar da da vardı.

Ayrıca bu anlattıkların note2 de vardı bi ara ekranı açmadan, siyah ekran üzerinde arama mesaj saati gösteriyordu.

Lg v10 ne kadar satmış ki millet hemen beğenmiş. Ben de bi ataştırayım bakalım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Shiftdelete.net sayfasından inceledim şimdi bildirim ekranının gelişmişi. Son kapatılan uygulamaları gösteriyor. Fakat pil olayu bildiğiniz gibi değilmiş. Ekran amoled olmadığı içğn daha fazla tüketime sebep oluyormuş. Ama Evren senin telefondan hallice anlayan biri olarak aman aman olmayan bu özelliği bu kadar övmene şaşırdım doğrusu.

http://shiftdelete.net/lg-v10-satislari-iyi-gitmiyor-65145

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...