İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Aşırı Yakıyor

Ömer Faruk Ceylan

Recommended Posts

Ömer Faruk Ceylan

Aracım 2002 mondeo 2.0 otomatik lpgli yol bilgisayarı 22.5 lt gösteriyor. Gazda hesapladığımda ise şehiriçi 60 krş yakıyor. Aracımın çalışmasında hiçbi problem yok ustamada götürdüğümde ise araban saat gibi bişeyi yok dedi. Daha önce emme manifoldundan hava alıyordu. Emme manofoldu değişti. Katalizörün kömürleri parçalanmıştı ses yapıyodu katalizörde boşaltıldı. Boşaltmadan öncede 55 krş yakıyodu şehiriçi. Aracın gidişi rahatladı cekisi arttı bunları yaptirdigimda. Yalniz yakıtı düşüremiyorum. Gazlamiyorumda inanin ayağımı gaz pedalına dokunduruyorum sadece. Araç bazen motor lambası yakıyor. Ustaya götürdüğümde fakir karışım falan yazıyor. Fakat sondurunce yanmiyor. Akış metreden supheleniyorum bujide dahil yakit ekonomisi icin herseyi yaptim. Başına gelen varmı? Şimdi okudugumda 25 krş civari yakiyolarmis. Inanamiyorum okuyunca. Yardimci olursaniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Eğer Lpg de 60 kuruş yakıyorsanız cidden tüketiminiz fazla. 

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Ortalama nekadar zamandır sabit yoksa yeni sıfırlayıp o değerimi görüyorsunuz

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

Yol bilgisayarı üzerinden LPG hesabı yanıltır. Yakıt Bedeli / yapılan km hesabına göre mi ? 55-60 Krş. ?

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Ceylan

Ben yol bilgisayarini bilgi vermek icin yazdim. Hesaplamam hep lpg yi fulleyip berlirli km gidip sonra tekrardan fulleyip gidilen km ile hesaplayarak oldu. Benzinde ne yaktığını hic hesaplamadim.

Yol bilgisayarı üzerinden LPG hesabı yanıltır. Yakıt Bedeli / yapılan km hesabına göre mi ? 55-60 Krş. ?

Dediginiz gibi yakit bedeli/yapilan km olarak hesapliyorum

Ortalamayi sifirlayali 200 km oldu

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Sistemin ayarı bozuk galiba. 60 kuruş LPG için çok fazla bir rakam...

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzinde deneyin. Depo doldurmanıza gerek yok.

Yol bilgisayarını sıfırlayın.

Ne kadar zamandır çok yakıyor. Araç ne kadar süredir sizde.

Performans sorunu var mı.

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Ceylan

Arac 2 aydir bende bundan onceki sahibi duzgun biri ilk sahibi hala konusuyorum adamla bendeyken sehir ici 25 krs yakiyodu diyo ve araca ust kapat yapildi oyle aldim. Zincir kopmus. Aracin performans problemi yok kalkista biraz ölülük var gibi ama otomatik oldugundan diye dusunuyorum.Lpg sisteminin ayarindan sanmistim bende daha önce gitmedigim yer kalmadi. Hatta ana bayiye gittim herseyini yaptilar kaliprasyonunu ayarini ama degisen hicbisey yok. Yarin bide benzinde deniycem yol bilgisayari ne gostericek.

Yorum bağlantısı
Misafir

Şehir içi yakıt verisi için çok yetersiz bilgi vermişsiniz. Yol güzergahı (rampa, ışık vs), kullanılan mesafe ve en azından ortalama hızınız muhakkak olmalı.

Yol bilgisayarı 22,5 lt gösterirken siz 60 kr yakıyor diyorsunuz. Yol bilgisayarı/pompa ölçümü sapması nedir?

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Ceylan
(düzenlendi)

Sehir ici 1 2 km gibi bi rampa cok yogun trafik degil en fazla 3000 2500 devir vites degistiriyor zaten sanzuman. Hız en fazla 80 km. Lpg yi fulledikten sonra hic yol bilgisayariyla oranlamadim

tarihinde Ömer Faruk Ceylan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O araba o şartlarda 15 litreye kadar lpg yakabilir.

Fazlası hatadır. Bence rektefiye sorunlu olabilir.

Benzinde ölçüm yapın.

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Ceylan

Rektefiyede ne gibi bi hata olabilir? Çalismasinda herhangi bi problem yok. Gidisi gayet iyi. Motor cok sessiz calisiyor. Ben artık biktim bu sorunu bulmaya calismaktan. Kendimde hem uni ogrencisiyim hemde teknisyenlik yaptim fakat problemi bulamiyorum. Daha iyi bilen ustalarada gosterdim onlarda aracin motoru hakkinda herhangi kötü bisey demiyorlar. Ne yapacagimi sasirdim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim aracım Maraş'ın rampalı yollarında acımadan basıyorum o halde o değerlere çıkmıyor.

Aracı rektefede sorun var. Benzinle test edin. Benzinle değerleriniz nasıl ona bakın. Benzinlede çok yüksek değerlerde yakıtınız varsa motor yapılırken yanlış birşeyler yapılmış demektir.

Rektefiyede ne gibi bi hata olabilir? Çalismasinda herhangi bi problem yok. Gidisi gayet iyi. Motor cok sessiz calisiyor. Ben artık biktim bu sorunu bulmaya calismaktan. Kendimde hem uni ogrencisiyim hemde teknisyenlik yaptim fakat problemi bulamiyorum. Daha iyi bilen ustalarada gosterdim onlarda aracin motoru hakkinda herhangi kötü bisey demiyorlar. Ne yapacagimi sasirdim.

Uzun yola gitme durumunuz var mı?

Yani uzun yolda kaç litre lpg yakacak.

Ben 160-180 aralığında gittiğimde 12 litre LPG yakıyor

110-130 aralığında 10-11 litre LPG yakıyor.

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Ceylan

Uzun yoldada test ettiğimde 35 krs falan yakiyor.

Sente ayarı bozuk olsa motor boylesine duzgun calismazdi. Sessiz ve ayni ritimde calisiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Uzun yoldada test ettiğimde 35 krs falan yakiyor.

Sente ayarı bozuk olsa motor boylesine duzgun calismazdi. Sessiz ve ayni ritimde calisiyor.

35 kuruş 14-15 litre lpg demek. Bu çok ciddi rakam.

Benzinde test etseniz benzinde depo ölçümü kaç LİTRE yakıyor 100 km. Bunu bilirsek daha net sonuca gideriz.

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Ceylan

Arabayi bugun test ettim benzinde. Ortalama yakiti sifirladim. 50 km gittim 30 km si trafik akan trafik fakat 10 km rampa 10 km de ise klima açık 14.5lt 15lt civari gosteriyor.

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Ceylan

Ortalama hız 90 100 yeri geldi 130 bastim. Benzinde yakit ortalamasi normal mi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ortalama hız 90 100 yeri geldi 130 bastim. Benzinde yakit ortalamasi normal mi ?

Normal değil. En az %50 fazla yakıyorsunuz.
Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Ceylan

Siz

Normal değil. En az %50 fazla yakıyorsunuz.

%50 fazla yakiyosunuz derken lpg yimi benzinimi kastettiniz

Öyle test olmaz ama. Mümkün mertebe 4. Vites 90km/h hızda bakmak gerek

Öyle test olmaz ama. Mümkün mertebe 4. Vites 90km/h hızda bakmak gerek

Araç otomatik.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Her ikisini de fazla yakıyorsunuz. Demekki sorun lpg kitinde değil, motorda.

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Ceylan

Normalde sehirici ne gostermesi lazim aracin ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...