İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.25 Lpg Kit Tercihi

Ibrahim Cakmak

Recommended Posts

Ibrahim Cakmak

Merhabalar. Arabami yeni aldim 2014 1.25 trend cok fazla kilometre yaptigim icin aracima lpg taktirmayi dusunuyorum ilk basta atiker gold taktirmayi dusundum fakat ustalardan bir kaci atikerin 1.25 motolarda sorun cikardigi motorda ciddi problemler acacagino bu yuzden brc veya prince marka takilmasinin daha iyi olacagini soylediler 1.25 lpg taktirlar var mi varsa hangi marka taktirdilar ve yasadiklari motor sorunlari var mi? Simdiden tesekkur ederim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

marka dolayısı ile risk artmaz azalmaz. Teknik açıklaması ne onu sorun ?

Yorum bağlantısı
Ibrahim Cakmak

Soyle soylediler 1.25 ara motormus bu yuzden lpg de sorunluymus brc ve prinste garanti varmis bi sorun cikarsa onlar yaptiriyorlarmis bu sebepten o markalari tercih et dediler. Dedikleri gibi 1.2t lpg de sorunlu bir motor mu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ara ana yan motor.. ben duymadım hiç ilginç bir bilgi

lpg den motor garantisi de ben duymadım ? şartları ne acaba

Yorum bağlantısı
Ibrahim Cakmak

1250cc mototor ara motor oluyormus garanti sartida lpgden kaynakli tum motor problemlerine garanti veriyorlar

Yorum bağlantısı
Ibrahim Cakmak
(düzenlendi)

O garanti hikayeden oluyor

Evren bey peki 1.25 motorlarda lpg de motor sikintisi dedikleri gibi yasaniyor mu

tarihinde Ibrahim Cakmak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Her yeni araçta o risk var bence. Çok yol yapacaksanız buna değer bence.

Ben yılda 10bin yaparım tüple upraşmam

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Hiçbir sıkıntı olmaz. Ara ana öyle bir motor yok. Ancak ben de BRC taktırmanızı tavsiye ederim. Sıkıntı yaşamamanız için. Motoru geçtim, sistem başınızı ağrıtsa zırt pırt bayiye gidip uğraşacaksınız. Bir kere taktırın, tam olsun, içiniz ferah olsun.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Ben olsam o ara-yan+yön motor diyen lpgciden bir an önce uzaklaşırım.

Garantiyi sözle mi yoksa sanayi bakanlığı onaylımı veriyorlar? Çok bildik duyduk bir hikayedir bu. 
Ne marka taktırırsanız taktırın çok iyi bir ustaya taktırın. Ben rav4 de atiker kullanıyorum tek bir sıkıntısı olmadı. 

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

1999-2001 yılı 1.25 motor ile 2010-2016  yılı 1.25 motor ile arasındaki fark ney miş?

2001 fiesta 1.25 atiker kullanıyorum çok güzel bence araçta lpg varmış gibi değil hiç. :nazar:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

Kayınpederim 8 yıldır 2001 model 1.25 fiesta ya atiker tüp ile biniyor.Yakıt tüketimi çok az o yüzden kıyıp satamıyor.Birde arabayı bağ bahçe işlerinde af edersiniz eşek gibi kullanıyor.Motorla ilgili bariz bir sorun yaşamadı ama araba hızlanırken ara sıra kerkinir gibi oluyor :) İlk kalkışlarda stop etme meyili var.

Tabi bizimki  8 yıldır sadece yağ ve filtreleri değiştiriyor.Onunda etkisi olabilir.Bujiler bile 8 yıldır değişmedi bildiğim kadarı ile :)

Yani okadar olumsuz duruma rağmen o araç hala yürüyor ise atiker her türlü iş görür :)

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Serkan'a tamamen katılıyorum. 2001 model 1.25 ghia benim aracımda. Zavolli LPG var sıralı. Gerçekten hiçte lpgli değilmiş gibi. 160 ı görebiliyorum. Performansı çok iyi maşallah.

Yakıt konusu da inanılmaz uygun sakin kullanımda 15 - 16 kuruş yakıt tüketimini rahat rahat görebiliyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Marka dan çok usta önemli ama yinede ben atikere ısınamıyorum. Gold serisi için iyi diyorlar ama siz bence yinede Brc taktırın.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Fatih Sarıkaya

Ford fiesta 2015 1.25 Duratec motor trend x modeli.

Hortlatayım ben bunu.Bu başlık yerini tam bulamamış.Yukarıya tam adını yazayımda googlda aratanlar kolaylıkla bulsun.Başlığıda model aracın lpg kit uyumu diye değiştirisek daha anlaşılır olur gibime geldi, tercih sizin.Ben fikrimi yazdım.Bu başlığıda googlda buldum.Webde pek bilgi yok.Birinci elden yazalım.Böylece yaptırmak isteyenler için referans olur.

Lpg montajı için yukarıda adı geçen araca Akl markanın arıza ışığı yakmayan bir modelini (Akl extrem, usta bu şekilde telafuz ediyor ama montajda resimlerini çekip ne olduğunu belirten ismini yazarım.)

Lpg kitin fiyatı pazarlıkla 3000-tl.Montaj süresi yaklaşık 2 gün sürecekmiş.Çok titizim biliyor, işçiliği temiz olacak.Kiti bugün sipariş ettik.Yarın öğleden sonra gelecek.Montaj içinde çarşambaya gün aldık.Cuma günü araç montajı bitmiş birşekilde ALLAH izin verirse elimizde olur.İç gösterge içinde araç göğüs ve konsolda hiçbir yeri deldirmiyeceğim.Göstergeyi görünmeyen biryere ilave etmesini istedim.

Aracı yaklaşık 1000 kmden fazla kullandığımdan verdiği performansı fevkalede biliyorum.Montaj sonrası vereceği performans ve sorunsuzluğuda öğrenebileceğim.Aslında işlem bitince yazsam daha iyi olurdu ama işlem bitincede bağzı detayları atlıyorum, kalıyor.

Devamı gelecek...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Fatih Sarıkaya yazdı:

Ford fiesta 2015 1.25 Duratec motor trend x modeli.

Hortlatayım ben bunu.Bu başlık yerini tam bulamamış.Yukarıya tam adını yazayımda googlda aratanlar kolaylıkla bulsun.Başlığıda model aracın lpg kit uyumu diye değiştirisek daha anlaşılır olur gibime geldi, tercih sizin.Ben fikrimi yazdım.Bu başlığıda googlda buldum.Webde pek bilgi yok.Birinci elden yazalım.Böylece yaptırmak isteyenler için referans olur.

Lpg montajı için yukarıda adı geçen araca Akl markanın arıza ışığı yakmayan bir modelini (Akl extrem, usta bu şekilde telafuz ediyor ama montajda resimlerini çekip ne olduğunu belirten ismini yazarım.)

Lpg kitin fiyatı pazarlıkla 3000-tl.Montaj süresi yaklaşık 2 gün sürecekmiş.Çok titizim biliyor, işçiliği temiz olacak.Kiti bugün sipariş ettik.Yarın öğleden sonra gelecek.Montaj içinde çarşambaya gün aldık.Cuma günü araç montajı bitmiş birşekilde ALLAH izin verirse elimizde olur.İç gösterge içinde araç göğüs ve konsolda hiçbir yeri deldirmiyeceğim.Göstergeyi görünmeyen biryere ilave etmesini istedim.

Aracı yaklaşık 1000 kmden fazla kullandığımdan verdiği performansı fevkalede biliyorum.Montaj sonrası vereceği performans ve sorunsuzluğuda öğrenebileceğim.Aslında işlem bitince yazsam daha iyi olurdu ama işlem bitincede bağzı detayları atlıyorum, kalıyor.

Devamı gelecek...

Okumak isteyenler için kit montajımı burada anlattım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...