İçeriğe Yönlendir

Arazi Naylon'u 4X4

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

somunlu kaputu söküp takmak daha mı fena yani tavan döşemesi sökmeye göre? istatistik için?

Benim gözümde ikisi de aynı. Ama satarken potansiyel alıcılar gak guk edecekler, sinir bozacaklar. En kötü almıyorsan alma diyorum gerçi :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Ama satarken potansiyel alıcılar gak guk edecekler,

:bravo:bu yüzden ki boyacıyı kovduk artık . ıyhhhh

döşemeyi söktürüp tavanı da içten boyattın mı peki, kalkan boyaları kapamak için?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
:bravo:bu yüzden ki boyacıyı kovduk artık . ıyhhhh
döşemeyi söktürüp tavanı da içten boyattın mı peki, kalkan boyaları kapamak için?
Görebildiğim yerler icin cemkirebiliyorum abi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sani Gerşon

Tarihe not düşelim:

@Hakan Gülsoy un sayesinde bugün sahibinden.com aracılığı ile ulaştığım kişi sayesinde kadran aydınlatmasını sürekli yanar hale getirdik. Gündüzleri sönük olduğundan ters güneşte, hızlı tünel girişlerinde çok sıkıntıydı, iyi oldu.

Ayrıca 38150km'de lastiklere rotasyon ve rot ayarı da yapıldı, lastik değişimine kadar rahatız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

En büyük hata daimi yanan kadran aydınlatma. Yoldaki sürücülerin yarısı far açık sanıp gündüz farı ile geziyor geceleri bu yüzden

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Biliyorum ama ben bilinçli diğer yarıdanım abi :)

Beni çok zorluyordu maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tünele girdin kadranı far yanmadan önce iki saniye görmedin, ne kaybı olacak ki. Görsellik desen tamam

Buraya da yazayım kalsın, gün gelecek unutacaksın far yakmayı :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Tünele girdin kadranı far yanmadan önce iki saniye görmedin, ne kaybı olacak ki. Görsellik desen tamam

Her otomatikten manuel geçenin ayak frende araba 1.viteste marşa basması gibi :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
40 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yok abi, öyle değil. Tam anlatamadım galiba. Kısa tüneller oluyor. Nasıl diyeyim, viyadük altı, üst geçit altı gibi. Kısa süreli bi karanlık. Hepsini geçtim, tersten gelen güneş olduğu zaman kadran hiç gözükmüyor. Megane'da bu olay şahaneydi. Şansa kadran destekledi de, Duster'da da yapabildim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Anladım seni Sani. Ne fayda sağlanacak kadranı anlık 3 5 saniye görmeyince. Onu anlamadım. Mazda da aydınlatma vardı ve farlar otomatik modda değilken karanlık alana girince gereksiz yere göz alıyordu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şöyle düşün abi, kadransız olarak gittiğini düşün. Sadece ben değil, bir çok Dacia'cı şikayetçi bu durumdan. Demek ki göremeyip de şikayet eden tek değilim :)

Otoyolda mesela tam karşından güneş geldiği zaman kadranı göremiyorsun. Düşünsene, hızını bilmiyorsun. Kaç kere gündüz far yakmak zorunda kaldım bu yüzden.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

La bi git :) hızı anlamak için kadrana bakmak gerekmez, aracı hisset. Kangoo'da aynı bu arada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
17 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

La bi git :) hızı anlamak için kadrana bakmak gerekmez, aracı hisset. Kangoo'da aynı bu arada

Valla eski clio'm da böyleydi ama hiç zorluk çekmemiştim. Sanırım bunun kadran daha mı küçük, rakamlar mı daha küçük yoksa kadranın siperliği mi yanlış nedir, bilemedim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

aboooooo -leleleelelelele- abaareeeeeeeeyyy- abboooouuuuvvvvv ve hatta breh breh breeeehhh, Sani göstergeye bakmadan hızı hissedemiyormu yani, bu durumda vites değişimi için devir saatine bakmadan harekette edemiyordur ki bu dahada feciiiiiiii..... :shok:

derhal SUV u elinden alınaaaa, bundan sonra bulursa tabiii Ford Festivaya bineeeeee.....   :D:hohoho:

elimize düştün ahanda bittin....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

tam güneş doğarkenyada batarkenmi desek, kuşluk vaktimi desek, o anda enseleyelim, nasılsa o anda ışık vurunca gözleri görmez olur, ne hızı bilir ne vitesi, uzun far yemiş tavşan misali 5. vites devir 900 devre düşer stop etirir ilk şoku atlatamadan yakalarız nasılsa, ahanda harbiden bittin sen Sani :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sani Gerşon
On 22.03.2018 at 20:05, Sani Gerşon yazdı:

Bilenler bilir, arabama çok düşkünümdür. Yetkili servisle ilgili bugün başıma gelen bir olayı anlatayım. Türkiye'nin en büyük yetkili servisi bu.

27 Temmuz'da yaşanan dolu hasarından sonra kaputum ve tavanım çok kötü durumdaydı. Servislerde randevu araya araya en yakın tarihe şansa Renault yetkili servisi verdi randevu. Kasım ayında 8 mart'a randevu alabilmiş ve günü beklemeye başlamıştım.

8 Mart, tam da doğumgünümde, arabayı teslim ettim. İlk gördüklerinde kaput çok kötü, değiştirelim ister misiniz dediler. Bende hayır, onarabildiğiniz kadar onarın lütfen dedim. 15 gün sonraya hazır olacak dediklerinden sonra aracımı bıraktım. Olay anında AXA'dan kaskoluydum ve 10 gün araç hakkım vardı. Yedek araç talebim AXA tarafından tam istediğim günde hazır edildi ve aracımı beklemeye başladım. Ayın 19'unda arayarak beni aracımın hazır olduğunu bildirdiler. Kaput ve tavan %90 oranında düzelmişti. Bazı yerlerde ufak göçükler bazı yerlerde ise onarım aletlerinin yol açtığı hafıf çıkıntılar mevcuttu. Bunların olabileceğini bildiğim için görebildiklerimle kabul ettim ve aracımı aldım.

Eve, otoparka girdiğimde bi anda ampül yandı bende. Kapı içlerini vs kontrol edemiyorum ama bi bakayım, kaputta içeriden ne yapmışlar acaba. Görünce şok oldum. Girdikleri neredeyse tüm delikleri yamultup, boyasını patlatmışlar. Ertesi sabah (salı) derhal aradım kendilerini, durumu anlattım ve gittim. Göçükçüler ile boyacılar farklı ekipmiş. Hasarı hasar danışmanına gösterdim, o da boyacısına gösterdi. Boyacı görünce şok oldu. Beceriksizlik (burada argo bi kelime kullandı) yapmışlar, özür dileriz dediler. Çözüm olarak önce rotüş önerselerde hasar rotüşle düzelmeyecek gibiydi. Komple kaputun içinin boyanmasını istedim ve kabul ettiler. 2 gün süre istediler.

Bugün aracı teslim almaya gittiğimde ise kan beynime sıçradı. Öğle molasının tam bitişinde girdim içeri. Kimse yoktu. Aracım yıkamada duruyor. Yıkamaya doğru yürürken bi baktım ki bi müzik sesi geliyor. İçimden "ulan yıkamaya bak be, müzik sistemi kurmuşlar, bangır bangır müzik çalıyor" falan derken arabaya yaklaştıkça ses artmaya başladı. Arabanın yanına geldim ki, yıkamacı KENDİ müzik cd'sini takmış, benim teybimden bas bas müzik dinliyor. Hemen kapattım, aküye gittim baktım ki, yeşil ışık sönmüş.

Bundan sonrası herkesin tahmin edebileceği gibi maalesef ki bağırış çağırış. Ortalığı ayağa kaldırdım. Yetmedi, sonra kaputun içini boyarlarken kaputun söküldüğünü de farkettim. Bir posta da ondan fırça yediler benden. Bari dedim vida yerlerini boyayın, böyle mi kontrol, böyle mi teslimat...

Herkes özür diliyor, diledi. Ama yarın şikayet edeceğim. Çünkü yetkili servis olmak kolay değil. Güvenip gidiyorsam, o güveni hakedecekler.

Servisin verdiği zararlar hala bitmiyor.

Son İstanbul yağmurlarında aracım yine su almış. Nasıl olur falan diye düşünürken Hakan usta'ya gittim yine. Kapıları bi söktü ki, içeriden yapılan tüm izolasyonu söküp atmışlar. Bu ki uyarmıştım "kapı içinde izolasyon var, lütfen geri takın sökerseniz" diye.

Hakan usta sağolsun yeniden halletti, üstüne bi de pasta cila yaptık. Şimdi ayna gibi parlıyor araç :nazar:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun Sani, yani bunları gördükçe iyice soğuyorum servislerden, hele ben bıraksam yandım demektir, geçen arka amortisörleri, değiştirdim, adam tutturdu içerden çıkar bunlar, yahu dedim delirtme adamı, sök aşşağıdan, yok.....  Allahtan ecat ten resmini çektiydim onu gösterdim, zaten söktürmezdimde oda ayrı,  adama bıraksak arka davlumbazdan içerden sökecek,  bagaj döşemesini kaldıracak, deli yalıtım dolu o kısım uğraştım bayağı, neymiş amortisör takozunun ortasından vidayı sökecekmiş amortisör çıkacakmış, kardeş dedim o çıkarır ama o mil boşta döner, oraya havalı tabancada girmez, delirtme adamı dıştan tekerin oradan 10 lokma ile iki vida var sök çıksın takozla beraber, zaten o şekilde geride takman zor, amortisör milinin ucu kare şeklindedir anahtarla tutacaksın dönmesin diye sonra somunu sıkacaksın, bıraksam dayayacak havalı tabancayı torrr torr.....

neyse uzatmıyım, bir halttan haberleri yok, acımak yok başkasının malına dikkat edeyim yazıktır yok, yaptınmı yaptım, düzelmez bu işler, bildik tanıdık usta olacakki o bile çırağa bıraktımı bitiyor iş, her işi ille kendimizmi yapacağız yani..... :angry:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
44 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Orsa mı yaptı onarımı? 

Hayır abi, Tepretoğulları Acıbadem.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...