İçeriğe Yönlendir

Arazi Naylon'u 4X4

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon
(düzenlendi)
On 05.02.2019 at 14:26, Ali Gök yazdı:

N11 de mısırlı vardı . ondan osram ve philips  almıştım farklı zamanlarda orjinal barkodlu vs gelmişti. alacak olsam o satıcıdan alırım yine

yalnız fabrika çıkışı olduğuna eminmiyiz belki eski sahibide güçlendirilmiş bir ampül takmıştır ondan fark ayırt edememiş olabilirmisin ? 

7 8 ay dayanır bu arada ampüller rahat. 

Yok, bayağı 55w osram standart çıktı üstünden. Zaten 35binkm'dir kullanıyordum.

Gelenin barkodunu nereden kontrol edebilirdik? Attım artık kutusunu da, bir sonrakine bileyim. Otovera diye bi mağazadan almışım.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sani birşey sorayım, şuan 2 duster önümde, biri 2015 diğeri 2016 her ikiside tamda aynı şekilde ön cam kırık, kırık yer tam dikiz aynasının orada, kronikmi bu durum haberin varmı?

birde benim araba hızım tam 117 olduğu an sesli uyarı ile beraber kızdırma buji ikazı veriyor, 116 dedimmi susuyor, 117 veya üstü her hızda uyarı yanmaya devam ediyor, acaba diyorum ben bunun yazılımı açtımya, hani sarfiyatı anlık tüketimi vs. bu arada hız uyarısını falanmı açtım, hata kodu yok, test ekranında arıza kodu yok, araçta çalışmada sorun yok, güç falanda kesmiyor, neden acaba? üstü açık olsa bujileri ölçeceğim ama sökmeye üşendim vallahi...

9aef6a8217a09d24c3ae02497871cc6e.jpg3265f0af7eedeb944bbef6cc08123503.jpg

Bu arada uzun yol übermilling durumu [emoji3] full depo durmaksızın 654 km gidişte durum, istikamet Edremit-Balıkesir-Akhisar-Buldan-Denizli-Çavdır(Korkuteliye gitmeden aradan dağ yolundan Elmalı yoluna)-Elmalı-Finike

54632ea7914bd04036fd0854d2b316b5.jpgb302da28fe633dadcd8ddf60db468bae.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Cam olayı ilk defa duydum. Bence tam olarak şans.

Hızda yanan kızdırma bujisi uyarısı varsa o anda arıza kodu okutmak lazım bence. Kadranla oynanınca böyle bi uyarı ilk defa duyuyorum. Kadrandan olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Cam olayı ilk defa duydum. Bence tam olarak şans.

Hızda yanan kızdırma bujisi uyarısı varsa o anda arıza kodu okutmak lazım bence. Kadranla oynanınca böyle bi uyarı ilk defa duyuyorum. Kadrandan olduğunu sanmıyorum.

kadrandan değil zaten, yazılımda uyarıyı falan açtım sanırım,  cama gelince kesin emin değilim tabii ama duster fazla esnek bir araç, arazide bükülmemesi gereken yerleride ne yazıkki esniyor, sürekli arazide kullanınca anlıyorsun, ondan olabilir belki, neyse inşallah şanstır diyelim :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

"Korkuteliye gitmeden"

Bu kısım olmamış, bi şiş ismarlardim neden girmediniz [emoji16]

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

"Korkuteliye gitmeden"

Bu kısım olmamış, bi şiş ismarlardim neden girmediniz emoji16.png

Ahaaaa, bu kısmı yakın zamanda düzeltebiliriz sanırım :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

kadrandan değil zaten, yazılımda uyarıyı falan açtım sanırım,  cama gelince kesin emin değilim tabii ama duster fazla esnek bir araç, arazide bükülmemesi gereken yerleride ne yazıkki esniyor, sürekli arazide kullanınca anlıyorsun, ondan olabilir belki, neyse inşallah şanstır diyelim :)

Kadranda uyarı var mı, sadece ses mi? Sadece ses ise, dediğin gibi hız uyarısıdır.

Bu arada dip not, kadranı paylaştığın araç 4x4 ise, asfaltta mutlaka 2wd modunda kullanın. Yoksa arka diferansiyel kilidi patlıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Kadranda uyarı var mı, sadece ses mi? Sadece ses ise, dediğin gibi hız uyarısıdır.

Bu arada dip not, kadranı paylaştığın araç 4x4 ise, asfaltta mutlaka 2wd modunda kullanın. Yoksa arka diferansiyel kilidi patlıyor.

4x2 risksiz versiyon, 4x4 ü biliyorum, sadece arazide olacak o, oto modda falanda kullanmayacaksın düz yolda...

ses ve kızdırma ışığı yanıyor, 117 km/h de, 116 dedimmi ikiside kayboluyor...

cama dikkatli baktım, diğer araçta taş izide var, sanırım dediğin gibi şansa denk gelmiş sanırım..... değişelim camı bakalım yine yapacakmı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet, düz yolda sadece 2wd olacak. Aman dikkat.

Ses ve kızdırma için gerçekten kızdırma bujisi patlak olabilir. Bence ona bi baktırın derim. CLIP ile obd'lerin okuyamadığı hatalar da gözüküyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

4x2 olup, hız sabitleyicisi de olan model varmı bunlarda?

var :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

4x2 olup, hız sabitleyicisi de olan model varmı bunlarda?

Tabi, çekiş bağımsız paket olarak sunuldu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
8 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

Peki hangi model ve yıl diye arıyoruz?

Makyajlı kasaların tamamında opsiyon olarak mevcut. 2014 sonrası diye bakabilirsiniz.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selçuk Keleş
On 15.01.2019 at 00:57, Sani Gerşon yazdı:

Yanmayan kısa far ampüllerim Philips Xtreme Vision %130 ile değiştirdik (Standart ampullerden hiç bir fark göremedim. O kadar para vermeyin, değmezmiş)

Reflektörlerin optiği iyi değildir. Daha karanlık yerlerde farkını görmen lazım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Reflektörlerin optiği iyi değildir.

Görüp görebileceğim en iyi Renault aydınlatması olmalı. Ampuller dandik bence.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
17 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Görüp görebileceğim en iyi Renault aydınlatması olmalı. Ampuller dandik bence.

E bi de NB denersin sonra :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
21 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

:( Hala satılmadı, anlamadım bu işi.

1 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Alıcı kaldımı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Piyasa bitik resmen, bakan bakmaya satansa satmaya devam ediyor, arada çıkıpta sıfır alanlarında parası var, onlara zaten memlektin hali bayram gibi, faiz güzel oohh ne güzel...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...