İçeriğe Yönlendir

Arazi Naylon'u 4X4

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Eveet, açıyorum konuyu :)

Makyajsız kasalarını hiç beğenmediğim Duster, makyaj görünce, inanılmaz çekici geldi gözüme. Renault grubunun tüm dünyada en çok satan modeli.

Aldığım modelden TR'de sayılı olduğundan 1 aya yakın aradım, bulduğumda ise Bursa'ya gidip aldım. 3 saat bile kalmadığım Bursa'da eski sahibinin eşi kullanmış. Uzun yola çıktığım gibi 15000km olan araç, 2014 model.

Hiç sigara içilmemiş, ilk sahibinden ve tüm aksesuarları yetkili servisinde montajlanmış.

Şimdi farkettim ki genel olarak resmini çekmemişim, parça parça almışım aracı :)

21AD7O.jpg

qML7kR.jpg

Ön taraftan gayet kaslı duran Duster'a ön koruma demiri ayrı bir hava katmış.

BPYqXG.jpg

NAPM1Y.jpg

Bugün sileceklerini değiştirdim. Hibrit denilen modelden kullandım. Şimdilik iyi gibi ama, sanki atlama yapıyor. Bilemedim.

a3WkGB.jpg

o3vbQq.jpg

Bence yakıştı.

Şimdi gelelim biraz aracı tanıtmaya.

Çok ön yargı ile yaklaşılan bir araç maalesef Duster. Evet, benim Megane'dan sonra içi bi farklı geldi ama, ben beğendim açıkçası.

A7a9yq.jpg

1.5dci 110hp, DPF'li, 6 ileri vitesle gelen araç, 240nm tork üretiyor. Yapılan testlerde 260nm'yi görmüş bir çok insan.

0ndYGL.jpg

Hala bir çok lüks marka sayılabilecek firmanın bile kaputunda bulunmayan bir ayrıntı.

4r4EGq.jpg

JA10On.jpg

Araçta halojen far kullanılmış. Gündüz farları aynı zamanda park lambaları olarak ta kullanılıyor. Uzunlar ve kısalar gayet yeterli. Ancak tabii ki eski bi-xenon'umu çok arıyorum. Önümüzdeki 6 ay içinde bununla ilgili çalışmalarım olacak sanırım.

Mp7qGg.jpg

4x4 sisteminin dışarıdan görünüşü.

bD3NXb.jpg

Tavan barları look pakette krom olarak geliyor. Barlar dekoratif değil, kullanım amaçlı. Yani tavan bagajı veya tavan farları monte edilebilir.

ljlMYp.jpg

Anten ise uzunluğu ile beni benden alıyor. Uyduya bile bağlanır sanırım :D Araştırıyorum, kısaya dönecek kendisi.

m6BQl2.jpg

Ön sileceklerin bulunduğu kısım hiç alışmadığım biçimde bir çıplak gözüktü. Burası için de projem mevcut.

E8oXlD.jpg

Yan basamaklar çok yakışmış. Aracın yüksekliği normalde 21cm. Sanıyorum bu basamaklarla yükseklik azalmış olmalı. Ancak yine de dağ taş kendisini bekler :)

j3Z9Jg.jpg

215 / 65 / 16 lastikler ile yol tutuşta Megane'ı tabii ki arıyorum. Bir cipe göre sağlam tutunuşu mevcut olmakla beraber yine de hızlı virajlardan kaçınıyorum. Megane ile girdiğim hızlardaki virajlar bununla imkansız. Ancak düz yolda ok gibi gidiyor.

z5X6J4.jpg

Look pakette arka camlar karartılmış gelmesine rağmen önceki sahibi ön ve arka camlara sanıyorum 3 numara 3M film çektirmiş. Filmlerde 3M markasının logosu mevcut. Geceleri yan aynaları görmekte zorlanıyorum açıkçası.

Gelelim aracımın içine:

8ZBpdk.jpg

Necvox teyp, yine servisten takılan bir aksesuar. NAvigasyon, DVD, TV, MP3 Çalar gibi tipik double din teyp özelliklerini barındırıyor. Teybi kullanmayı hala tam olarak kavrayamadım. Direksiyon kumandası tam olarak tanımlı olsa da, düğmeler istediğim konfigürasyonda değil. Servis ziyaretimde kontrol ettiriyor olacağım.

Ses sistemi ise üstündeki hoparlörler ile bile gayet yerinde. Çok memnun kaldım.

9oyk15.jpg

Analog klima paneli, hız kontrol / sabitleyici tuşu ve emniyet kemer uyarısı ile beraber gayet uyumlular. Gördüğünüz boş düğme ise fabrikasyon takılı park sensöründe geliyor.

m6BvkP.jpg

Araç 4 çeker sistemini Nissan'dan almış. 2 Çeker, otomatik ve kilitli difarensiyelli 4 çeker modu mevcut. Test etmedim daha ama izlediğim videolarda çok başarılı olduğu iletilmiş. Ayrıca ESP, ECO mod (gaz pedalı tepkimesini azaltıyor) ve bir boş düğme daha mevcut yanında. Boş düğme, benzinli modellerde Start Stop sistemi için bulunduruluyor.

Yk0zNj.jpg

j3ZlWj.jpg

Ön göğüs kalorifer paneli üstünde ve sağ yolcu airbag üstünde iki büyük saklama gözü mevcut. Her ikisine de ikişer adet 500ml'lik su koyabiliyorum. Bu arada eklemem lazım, araç 4 airbag'le geliyor.

OAgQ8Q.jpg

z5XdO6.jpg

Kapılardaki gözler ise maalesef küçük. Bir kutu mendil boyu kadar diyebilirim.

0ndOW9.jpg

4 cam otomatik gelen LAurate modeli, sürücü camı otomatik kapanma ve açılma özelliği ile geliyor.

JA1P8o.jpg

Kapılarda kumaş kaplama ve parlak gri renk tercih edilmiş. Kapı kolları ise krom kaplama.

GRVLW6.jpg

Dacia'nın maalesef vazgeçemediği kapı kilitleri.

A7aB8p.jpg

Ön tarafta iki gözlü bir aydınlatma sunan Duster, arka tarafta ise tek taraflı sunuyor. Ön taraf tabii ki değişip göz sayısında artma yaşanacak :)

XkAOGk.jpg

Aynalar otomatik ve görüş alanı gayet yeterli.

bD3N1b.jpg

Kolçak Armster'ın. Çok yeterli kapasitesi olmasa da, Megane'dan çıkardıklarımın %95'ini aldı.

g8am05.jpg

E8oXPB.jpg

Deri direksiyon ve vites ise gayet kaliteli.

Şimdilik yazacaklarım bu kadar. Aslında elimde daha çok foto var ama, baymayayım sizleri :) Ben aracımı sevdim. Umarım sizler de seversiniz.

Yakında modifiyelerimi de tanıtıyor olurum :fiuw:

• Beğen 33
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Aradığınız aracın en temizini bulduğunuza eminim. :)  Hayırlı olsun, güle güle kullanın. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Hayirli olsun .iyi gunlerde kullanin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Reha Demirbaş

Hayırlı uğurlu olsun. Duster'ı kasa olarak bende beğenirim ekstralarda araca yakışmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Vay canına. 2. elleri kaça bunların Sani?

Ben çok beğendim aracı. Detaylı iç ve dış temizlik istiyor kazasız belasız kullan canım dostum-abim. :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Hayırlı olsun Sani bey. Bu pek naylon gibi durmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sani hayırlı olsun...Nezaman tırmanıyoruz biryerlere ...Sayımız çoğaldı offroad etkinliklerimi yapsak ortada buluşup.[emoji5]

Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Burada mermer ocaklarında çok fazla kullanılan bir araç. 90 hp'lik versiyonları oldukça zayıf kalsada 110 hp lik versiyonları tatmin edici ve hafif arazi koşullarında başarılı bir araç. Umarım rabbim ağız tadıyla binmeyi nasip eder. Güle güle kullanın :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Sani hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kullan. Bizim firmada da var bunlardan pek fazla test etme imkanım olmasa da virajlar da pek beğenmedim, gerçi ESP açmadan döndüğü virajlar yabana atılır gibi değil ama yinede meganeden sonra 1-2 tık dikkat etmek gerekir.

Yorum bağlantısı
Osman Tokdoğan

hayırlı olsun, yakışıklı bir araç, kazasız belasız kullanırsınız inşallah.

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Hayırlı olsun.Hiç bu kadar alıcı gozuyle bakmamıştım,guzelmiş maşallah ne kadara mâl oldu?

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun abi kazasız belasız güzel günlerde kullan :)

Diğer başlıklardaki cip muhabbetlerinden tahmin etmiştim reno grubundan vazgeçmeyeceğini :)

Biraz daha yükselip, a/t lastikler takılsa nefis olur :)

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Hayirli olsun guzel arac bunla4 ilk serisini kullandim guzeldi.on camin oraya bir turlu alisamamistim

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Hayırlı olsun güzel araçlar tekerine taş değmesin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hayırlı olsun Sani, allah sabır versin[emoji14]megane iyiydi be, napçan bunu sat bunu sen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun Sunny ciğim :) projelerini merakla bekliyorum özellikle antenle ilgili olanı (kangoo için).

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Sani hayırlı uğurlu olsun yeni aracın, kazasız belasız ve cezasız kullan. :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...